d.oliee d.oliee komentáře u knih

Můj devátý dotek Můj devátý dotek Mirka Šimková

Opravdu těžká kniha, která by měla člověka dovést k tomu, aby si vážil co má.

31.01.2019 5 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Asi tak v polovině knihy jsem měla pocit, že jde o pokrytecké chvástání a manipulativní idealizování sám sebe veřejnosti. Svým způsobem je ale dobrým vypravěčem, a o to v knihách přeci jde.. kdo ví co by s naším mozkem udělalo tolik let za mřížemi.

05.01.2022 4 z 5

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Ransom Riggs

Pěkný příběh, ale stále mi něco chybělo, aby mě pohltil.

18.09.2020 4 z 5

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Lepší zápletka než první díl, přesto stále nenáročné čtení na volnou chvíli.

04.11.2019 3 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Zařadila bych někam mezi Slečnu Marplovou a Aristokratku. Ačkoliv se mi postavy trochu motaly, nemůžu říct, že by to byla ztráta času a pustim se i do dalších dílů.

31.10.2019 3 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Zpočátku jsem chtěla knihu odložit, říkala jsem si, že je to spíš young adult, ale pak jsem se začetla a konec? To jsem vůbec nečekala. Jak říká Brenda, ne všechno končí happy endem jako v Beverly Hills.

01.10.2019 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Kniha mě úplně pohltila a nemohla jsem se odtrhnout až do konce, což je u mě poslední dobou zázrak :)

29.07.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný příběh, hodně emotivní. Co mi na začátku ale hodně vadilo, byla opakující se frekvence slova Ove, kterým začíná každá druhá věta.

25.07.2019 4 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Asi tak ve 3/4 knihy jsem stále nevěděla o čem kniha vlastně je, neustále bylo něco nakousnuto, ale přišlo mi jako kdyby sama Agatha do konce knihy nevěděla o čem vlastně bude psát..

16.06.2019 1 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Zpočátku mě kniha neohromila, ale potom už se četla sama. I přes to, že jsem pojem "tyfová Mary" znala, až teprve teď vím jak toto úsloví vzniklo.

31.01.2019 4 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Krásný příběh, ale zasloužil by více stran :)

31.01.2019 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Příběh, který Vás donutí přemýšlet nad tím, že někdy není dobré a špatné, ale pouze to co chceme a nechceme, i když život se neptá ani na jedno. Moje druhá kniha od autorky a musím říct, že je to jedna z mých top autorů..

17.08.2017 5 z 5

Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Lékárník z Osvětimi – Dosud nevyřčený příběh Victora Capesia Patricia Posner

Literatura faktu, nikoli beletrie. Smutný dílek celé té velké mašinérie.

08.01.2022 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Zatím nejlépe zpracovaná kniha z pohledu autisty jakou jsem četla.

20.03.2021 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tady asi nelze říci, že by se mi příběh líbil. O tom kniha není. Jediné co mi trochu vadilo, že rozhovory nebyly trochu vedené s nadhledem. Asi po natočení filmu již nešlo. Film jsem neviděla, ale chystám se na něj.

29.06.2020 4 z 5

Záchranáři Záchranáři Samantha Glen

Čtivá kniha ze života záchranáře. Hodně faktů, věcné.

12.04.2020 4 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Stejně jako předchozí díly, překvapivé rozuzlení a zároveň nenáročné čtení.

12.04.2020 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Po dočtení mě napadlo jenom "psycho". Škoda, že ten konec je tak uspěchaný, klidně by zasloužilo trochu rozepsat proč se to vlastně děje :).

05.08.2019 3 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Kniha mě zaujala obálkou, říkala jsem si, že když tomu věnovali film s Brosnanem, tak to nemůže být taková slátanina, no ne? Nakonec dám šanci i filmu, ta knížka má něco do sebe, i když některé pasáže jsem se ztrácela..

04.08.2019 4 z 5

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Typická výpověď ženy z arabského světa o životě s otcem, který ji a jí blízké týrá neuvěřitelným způsobem a ona se ztratí, pro člověk zvenčí těžko pochopitelném, Stockholmském syndromu.

05.05.2019 5 z 5