dpxcz dpxcz komentáře u knih

Bílá jako sůl Bílá jako sůl Vladimír Šlechta

Kniha je z řemeslného pohledu velice skvěle napsaná, čtivá, ale já mám raději Krvavé pohraničí než Oggerdovský cyklus.

24.11.2023 4 z 5

Jak svět doopravdy funguje Jak svět doopravdy funguje Václav Smil

Po přečtení velmi čtivé knihy "Čísla nelžou" jsem se pustil do téhle, která tentokráte nabízí ucelenější téma a neskáče od jednoho problému k druhému v krátkých kapitolách, jak tomu bylo u knihy "Čísla nelžou". I tato kniha je velmi čtivá a stránky mi ubíhaly před očima. Určitě stojí za přečtení.

18.11.2023 4 z 5

Tatínek není k zahození Tatínek není k zahození Arnošt Goldflam

Přečteno paralelně se šeťákem, který tuhle knihu měl jako jednu z možností v povinné četbě na téma "Pohádky". Moc se mi pohádky nelíbily, šesťákovi také ne. Postavy v pohádkách častokrát jednaly hloupě a nelogicky. Kdybych měl vybrat tu nejlepší pohádku z těch né moc dobrých možností, tak vyberu asi tu první "Tatínek a drak lidožrout".

16.11.2023 2 z 5

Azhareida - Bitva o Gelidor Azhareida - Bitva o Gelidor Tomáš Petrásek

Kniha mi svou atmosférou připomněla space operu Algor. Ale četla se velmi dobře a vůbec mi nevadilo těch 700 stran a už vůbec ne ta všudypřítomná rozvláčnost.

12.11.2023 4 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Čekal jsem od toho mnohem mnohem více, když už se to přirovnává ke Kulhánkovi, Kotletovi. První díl jsem dočetl z donucení a dalším dílem pokračovat už nebudu...

05.11.2023 1 z 5

Rakev Rakev Aleš Pitzmos

Je to spíše taková povídka se zajímavým námětem. Čte se dobře, ale moc krátké.

01.11.2023 4 z 5

Z deníku ohnivé démonky Z deníku ohnivé démonky Monika Šurinová

Tohle bylo tak špatné, že nejlepší na celé knize jsou ilustrace.

29.10.2023 1 z 5

Necrobox Necrobox Petr Heteša

Každoroční hetešovská dávka i zde splnila to, co jsem od knihy očekával. Čitelný, napínavý román, od kterého se nejsem schopen odtrhnout, dokud ho celý nepřečtu. Heteša má určitě vydaná lepší dílka, ale i zde se jedná o velmi povedenou knihu. Tentokráte se mi moc nelíbí obálka.

28.10.2023 5 z 5

Hlubiny města Hlubiny města * antologie

Ač povídkové knihy moc nemusím, jsou tyto knihy vždy supr k poznání nových autorů a přečtení si povídek od zavedených autorů. Zde se mi nejvíce líbily povídky dvě, a to "Špatný den" od Míši Merglové a "Pan Frýdek a slečná Místek" od Kristýny Sněgoňové. Tyto povídky podle mě o mnoho překonaly ty ostatní.

25.10.2023 4 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

Tahle série je už zbytečně protahovaná. Kouzlo počátku je dávno pryč a každý další díl už čtu jen ze setrvačnosti a na původní hype mě už nedostane. Nicméně bylo fajn se s Willem vrátit na stará místa a zavzpomínat.

20.10.2023 2 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Tak nějak mě mrzelo, že původní postavy zestárly a již nejsou mezi námi. Docela rychle letí ten čas v téhle sérii, což je obrovský rozdíl oproti jiným rozvláčným sériím. Oblíbíte si zde nějakou postavu a ona po pár stránkách zestárne a je fuč. No, čtení pěkné, klidně bych pokračoval dále.

18.10.2023 4 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Třetí díl se mi líbil o něco méně, než předchozí dva. Ale stále se jedná o pěkný příběh, tentokráte trochu více temnější. A závěr zase láká na další díl, který ihned otevírám...

16.10.2023 4 z 5

Čísla nelžou Čísla nelžou Václav Smil

Zajímavá kniha obsahující mnoho problémů podaných čtivě v krátkých kapitolách a díky tomu se vše dá přečíst velmi rychle a svižně. Určitě stojí za přečtení.

14.10.2023 4 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Přečteno paralelně se sedmákem v rámci jeho povinné četby, kdy si tuto knihu vybral z nabízených možností sám. Příběh je velmi silný, místy až vhání slzy do očí. Určitě je skvělé, že tato kniha je součástí povinné četby na ZŠ.

11.10.2023 4 z 5

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Margit Sandemo

I druhý díl, stejně jako ten první, hltám jedním dechem. Stránka za stránkou ubýhá velmi rychle a s tím i příběh samotný. Sol se začíná vykreslovat a jsem zvědav, jak to s ní bude pokračovat v dalším dílu.

09.10.2023 5 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Skvělý úvod do série. Jednoduše čitelný, děj rychle ubíhá a kniha nepustí až do konce. Hned začínám další díl.

08.10.2023 5 z 5

Nad mraky Nad mraky Dalibor Vácha

Bylo fajn si přečíst trochu něco jiného, než obvykle čtu a nahlídnout tak do každodenních životů válečných letců.

06.10.2023 4 z 5

Na stráži Na stráži Dmitry Glukhovsky

Není to Metro, ale jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.

06.10.2023 3 z 5

Pokrevní poselství Pokrevní poselství Jiří Dittrich

V třetím dílu je autor už konečně více vypsaný a už to není taková hrůza jako předchozí díly. Každopádně je zde zbytečně moc vaty a kniha se dala klidně o třetinu zkrátit. Jsem zvědav na další díl, ale nečekám od něho žádné zázraky. Docela se divím, že tuto sérii Epocha vůbec vydala, když odmítla jiné IMHO daleko lepší série (např. Věčné Mlhy).

02.10.2023 3 z 5

Theomachia: Válka bohů Theomachia: Válka bohů Petr Jaroněk

Ještě, že jsem nedávno četl se školákem ty Staré řecké báje a pivěsti od Petišky, jinak bych byl zde docela ztracen.

24.09.2023 3 z 5