cukrovka cukrovka komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Čtivý romantický příběh. Knížka má pomalý rozjezd, ale příběh je vcelku zajímavý. Jen bych ubrala pár stránek.

20.02.2024 5 z 5

Vražda pro štěstí Vražda pro štěstí Josef Škvorecký

Příjemný detektivní příběh. Oddechové, místy vtipné a trochu nepřehledné pátrání po vrahovy redaktora literárního časopisu. Také jsem se trochu ztrácela ve všech těch postavách, ale hlavní dějová linka byla super.

20.02.2024 4 z 5

Hříchy minulosti Hříchy minulosti Sandra Brown

Dva čtivé romantické příběhy od mé oblíbené autorky. I když mám od S.Brown ráda spíše její akčnější příběhy, skvěle jsem si u této čisté romantiky odpočinula. Oba příběhy jsou jednoduché a předvídatelné, ale také milé a odpočinkové.

14.02.2024 4 z 5

Kuba Kuba kolektiv autorů

Super knížka pro cestovatele na Kubu. Je zde vše co je zajímavé vidět v této destinaci. Jsou zde mírně neaktuální informace, ale ty se dají dohledat jinde. I když jsme při naší dovolené měli skvělého kubánského průvodce mluvícího česky, knížka byla super pro doplnění některých informací.

14.02.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Velmi čtivé a zajímavé i když hlavní hrdinka je hodně nesympatická. Zaujal mě příběh vyprávěný z pohledu stalkera. Překvapivý závěr.

10.02.2024 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Zpočátku mě knížka zaujala svou tajemností a mystikou, ale postupně pro mě bylo čtení těžší a těžší. Děj mě začal nudit a v příběhu se ztrácela.

10.02.2024 2 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Čtivá romantická oddechovka. Jednoduchý příběh s předvídatelným dějem a happyendem, ale proto tyhle knížky čtu. Skvěle si u nich odpočinu.

10.02.2024 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Velmi čtivý příběh z období 2.světové války. Hlavní kulisou vyprávění je staré knihkupectví v Londýně, ve kterém hlavní hrdinka získá lásku ke knihám a čtení. Díky hlasitému předčítání knih v krytu při náletech pomáhá Grace lidem ze svého okolí zvládnout těžké období.

21.01.2024 4 z 5

Pokrývač Pokrývač Miloň Čepelka

Posloucháno jako audio kniha, načteno autorem. Zajímavé vyprávění z dob normalizace. Jednoduchý příběh se spoustou absurdních situací které tato doba přinášela.

18.01.2024 4 z 5

Rovnou mezi oči Rovnou mezi oči James Hadley Chase (p)

Zajímavý příběh. Kromě Jay Bensona se o ostatních postavách moc nedozvíme. Jsou pouze doplňkem. Děj rychle ubíhá až k tragickému konci.

14.01.2024 4 z 5

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Posloucháno jako audiokniha při cestách v autě. Zajímavá sonda do života univerzitních profesorů v 60.letech v Anglii a USA. Příběh plný satiry a suchého anglického humoru.

12.01.2024 4 z 5

Kdybych tě nepotkal Kdybych tě nepotkal Viktorie Besó

Zajímavý a čtivý příběh. Je zde trocha přitažlivosti, spousta ženské energie, mystiky a spirituality.

09.01.2024 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Milé a čtivé kočičí příběhy nejen o kočkách. V povídkách se ukrývá spousta moudrosti, hlavně o přístupu k životu.

07.01.2024 4 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Skvělý a čtivý příběh královny detektivek. I když zde nevystupují její nejznámější vyšetřovatelé, je příběh zajímavý a se spoustou svérázných postav.

07.01.2024 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Velmi poutavý a zajímavý příběh z prostředí které je pro mě dost exotické. Krásný příběh, který nám přibližuje jinou kulturu a kousíček japonské historie.

06.01.2024 5 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Tato autorka je pro mě sázka na jistotu. Vždy dostanu čtivý a zajímavý příběh kde je nakombinovaná romantika s napětím a dobrodružstvím. I tento příběh má vše správně odměřené. při čtení jem se rozhodně nenudila a skvěle si odpočala.

06.01.2024 5 z 5

Ďábelský vévoda Ďábelský vévoda Suzanne Enoch

Příjemná odpočinková četba. U této série se mi líbí, že dívky nejsou žádné puťky, které čekají na prince na bílém koni, ale dokáží se postarat sami o sebe a jdou proti tehdejším konvencím.

30.12.2023 4 z 5

Zkrocení rebela Zkrocení rebela Suzanne Enoch

Příjemně čtivá romantická oddechovka. Zajímavá zápletka, sympatičtí hlavní hrdinové.

27.12.2023 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to opravdu ráda. Velmi zajímavá historická detektivka z prostředí a doby o které toho moc nevím. Příběh je hodně akční, temný, se spoustou mrtvol a mučení. Určitě zkusím další díl.

26.12.2023 5 z 5

Greenwoodové Greenwoodové Michael Christie

Hodně zajímavá a originální knížka s krásnou obálkou. První třetina pro mě byla dost náročná a nemohla jsem se začíst. Postupně mě příběh do sebe vtahoval a ke konci už jsem ji nemohla odložit.

18.12.2023 4 z 5