cucik14 cucik14 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Já osobně nemám ráda knihy, které mají nálepku "bestseller", ve většině případů jsem měla velké očekávání a poté jsem byla dost zklamaná. U Roberta Bryndzy se vám to ale nestane! Toto byla má druhá kniha od tohoto autora (jako první jsem četla Temné hlubiny, aniž bych věděla, že jde o třetí díl a moc se mi líbily, tak jsem se rozhodla začít od začátku). Autor píše velice čtivě, knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů, za mě skvělá :)

12.09.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Robert Bryndza prostě psát umí :)
Kate i Tristan byli oba moc sympatičtí a příběh vtáhne čtenáře do děje a nepustí. Už se těším na další díly.

22.04.2022 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

(SPOILER) Perfektní série, lehce uvěřitelná a přesto fantastická. Jen jsem si Mikiho a Tonyho tak oblíbila, že kdyby autor na poslední stranu přidal odstavec, který by začínal třeba...
Tony se zalepeným okem a rukou v sádře se skláněl nad mou nemocniční postelí zrovna ve chvíli, kdy jsem pomalu rozlepoval oči a marně se snažil vzpomenout si na to, co se stalo. "No konečně parťáku, už sem myslel že tu za těch pět dní vysedím důlek."
...tak by se mi dnes spalo lip. Ty otevřené konce by měli zakázat :D

04.03.2021 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Zatím nejdrsnější díl ze série. Konec překvapivý, i když mě trošku mrzí, že první linie příběhu nebyla úplně dotažena do konce, tak si pět hvězd zaslouží. Už jen tím, jak mě dojal na straně 179 :)

17.01.2021 5 z 5

Mám ráda knihy, které jsou psané podle skutečné události a tuto jsem si tedy nemohla nechat ujít. Zarazilo mě, že je psána formou rozhovoru, nicméně i přesto se čte dobře.
Nicméně bych ale jednu věc vytkla - seriál jsem před čtením této knihy neviděla a teprve potom jsem se na něj začala dívat a zapadly do sebe některé souvislosti. Mám dojem, že v knize se totiž autor dotkne jen trošky z každého případu, podle toho, o čem se zrovna baví. Vůbec by mi nevadilo, kdyby na konci bylo nějaké shrnutí alespoň nejznámějších případů uceleně.
To ovšem knize neubírá na kvalitě a po přečtení mám pocit, že pan Mareš musí být ve skutečnosti sympatický člověk :)

06.03.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Opět skvělý díl, stejně jako celá série. Nina mi byla sympatická, nebyla zlá, ale nechala se ovlivnit Maxem a uvědomila si to až příliš pozdě. Pět hvězd si to opět zaslouží :)

15.01.2022 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Má citová záležitost...
Skvěle, i když vlastně velmi zajímavě napsaný příběh, kdy je konec na začátku knihy. Během čtení jsem přemýšlela, co se vlastně tak hrozně pokazí, že to skončí takovým neštěstím...
Prachy prostě hýbou světem... *blijici smajlík*

06.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Knihy od Roberta Bryndzy jsou sázka na jistotu. Autor opět nezklamal a i tento díl čtenáře vtáhne a nepustí :)

24.04.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Souhlasím se zbytkem, strašně moc náhod, ale jinak je kniha psaná moc čtivě, hlavní hrdinka sympatická a určitě u této série vydržím :)

09.03.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

(SPOILER) Má třetí kniha od Roberta Bryndzy, opět skvělé, čte se velice lehce. Isaac je mi hodně sympatický :)
Jen mi vrtá hlavou jedna věc ... (Kdo ještě nečetl a nechce spoiler, ať přestane číst :) ). Jak vrah zjistil polohu jeho poslední oběti, když se o tom chvilku předtím baví a oni ji s nějakým počítačovým géniem vypátrat nemůžou a vrah to dokáže? :/

15.09.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Moje první setkání s autorem a jsem nadšená, takže určitě ne poslední :) A to musím říct, že ke knihám s kolečkem "bestseller" přistupuji po několika zklamáních s despektem, tady ovšem nebyl oprávněný. Pět hvězd si zaslouží :)

03.08.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Za mě zatím nejslabší díl série. Mika mi bylo líto, Terezu jsem si z předchozích dílů hodně oblíbila, ale celá kniha byla psána jaksi podivně a zbytečně rozvláčně, chyběla mi v ní autentičnost předchozích dílů.

16.02.2021 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Opět skvělé. Kniha, která vás nutí číst, dokud se nedostanete k poslední stránce.
I když jde o smutné téma, tak Berta v lecčem chápu a bylo mi ho spíš líto. V jediné chvíli se mu zhroutil celý svět a na ničem mu už nezáleželo.

21.01.2021 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Aniž bych to tušila, začala jsem před nedávnem druhým dílem této série (Bez těla), takže Muž s unaveným a očima byla má druhá kniha od M. Goffy a opět úžasná! Prostředí Prahy, naprosto logický děj bez těžko uvěřitelných věcí. Autor se zařadil mezi mých pár Top českých autorů :)
A jedna věc mi neskutečně vrtá hlavou...Na jeho knihy jsem zcela náhodou narazila v Levných knihách, stala mě 79kč. Taková absurdita! Měla jsem v rukách severské detektivky, pětkrát tak drahé a označené "medailí" světový bestseller a můžu říct, že knihám tohoto autora nesahali ani po kotníky...
Určitě doporučuju a ráda si rozšířím knihovnu a další tituly tohoto autora!

13.12.2020 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

(SPOILER) SPOILER
Další díl s Erikou, opět skvělý.
Co mi tady teda oproti předchozím dílům nesedělo, byl uspěchaný konec. Celá kniha na cca 350 stránkách vykreslena do detailu a pak během jedné kapitoly vše uzavřeno? Co třeba Ray, který se na konci rychle vypařil? Jaký spolu vůbec ta "trojka" měla vztah? A co se stalo s Oříškem? Myslím, že by neuškodilo, kdyby byl konec víc rozpracován, ovšem 5 hvězdiček má pravem :)

29.12.2022 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Je to Goffa, takže to je opět skvěle napsaná detektivka.
Jen mám furt v hlavě srovnání s Mikem, ale kdo ví, třeba mi nakonec i Terence bude sympatický :)

30.06.2021 5 z 5

Opět skvělý příběh! Celou dobu jsem doufala, že to Tony neudělal. Konec je hodně otevřený, takže se co nejdřív vrhnu i na 10. díl :)

02.03.2021 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Velmi zdařilá detektivka. Neotřelý děj a některé pasáže vtipné :) Velmi se mi líbí autorův styl psaní, byla to má první , ale určitě ne poslední jeho kniha.

25.10.2020 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Zase další skvělý díl, série je moc povedená. I když je příběh hodně překombinovaný, spousta neuvěřitelných náhod, ale čte se velice pěkně. Těším se na další díly :)

14.03.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav je další skvělé dílo od mistra hororu Stephena Kinga. Mě se četla velice dobře, konec už byl trošku slabší a přišlo mi to zbytečně natažené, ale jinak jsem se nemohla odtrhnout. King prostě psát umí a ukazuje nám to zas a znovu i v jeho nových knihách.

19.11.2021 5 z 5