ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Probuzená minulost Probuzená minulost Deborah Crombie

Zajímavá detektivka, prolíná se minulost a přítomnost. Dvojice detektivů je sympatická. Určitě si přečtu i další knihu z této série.

01.01.2019 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Čekala jsem Top thriller, jak slibovala nálepka na obálce, ale toho jsem se bohužel nedočkala. Spíš mi tato kniha připadala jako psychologický román o nevydařeném manželství. Začátek se mi celkem líbil, ale postupně jsem se začala ztrácet v tom, kdo je vlastně kdo a někdy i v ději. Někomu se úplný konec knihy zdál už moc překombinovaný, mně se líbil, bylo to překvapení. Přece jen se mi ale víc líbila kniha Poslední paní Parrishová, se kterou jsou si dost podobné.

01.01.2019 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Zvláštní příběh, ale od začátku se mi na zázračném přežití malého miminka něco nezdálo. Kniha se četla celkem lehce, líbil se mi hlavně začátek, prostřední část se spíš vlekla, ale byla jsem zvědavá na rozuzlení, tak jsem četla dál a dál. Oddechové čtení na jedno přečtení, aspoň pro mě.

01.01.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Těšila jsem se na další případ Eriky Fosterové, ale tentokrát jsem trochu zklamaná. Popisy vražd začaly být drsnější, než v předchozích dílech. Některé situace mi připadaly až překombinované a jiné zase neúplně vysvětlené. Jak už psal někdo přede mnou, také mi připadalo, jako kdyby autor chtěl mít knihu co nejdříve dopsanou a nedal si na ní tak moc záležet. Jako oddechové čtení mohu doporučit, četla se jako vždy rychle a svižně, ale už se k této knize určitě vracet nebudu.

29.12.2018 3 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Trochu nezvyklý styl vyprávění, spousta postav, které se mi občas pletly. Příběh se četl dobře, ale některé zápletky a situace mi přišly až moc překombinované. Vyprávění šestileté dívky mi přišlo absolutně neodpovídající myšlenkám dítěte tohoto věku. Ještě mám v plánu si přečíst Vážku, jsem zvědavá, jestli bude působit podobně nebo úplně jinak.

29.12.2018 2 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Pohodový příběh, ve kterém se střídá vyprávění z historie a současnosti. Osudy 3 generací jedné rodiny - dědy, dcery a vnučky. Neschází trocha tajemství a samozřejmě velká láska. Doporučuji jako oddechové čtení na dovolenou nebo třeba na sychravý podzimní den.

03.12.2018 3 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Pro mě to byla pohodová kniha na několik večerů. Některé pasáže byly sice zdlouhavější, ale celkově se kniha četla dobře. Odreagovala jsem se, přenesla se do dávných časů v Americe a užila si ságu jedné rodiny.

23.11.2018 4 z 5

Farmářova žena Farmářova žena Barbara Hannay

Odpočinkový příběh z Austrálie. Kniha mi připadala trochu podobná knihám Elizabeth Haran, které ráda čtu.

07.11.2018

Za jasné noci Za jasné noci Elizabeth Haran

Oddechové romantické čtení - nic jiného jsem v tuto chvíli nehledala a v této knize jsem to našla: zajímavé prostředí Austrálie, život na farmě, útěk před domluveným sňatkem a samozřejmě nechybí láska. Příběh místy jako z pohádky, ale četl se dobře a svůj účel splnil.

30.10.2018 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Zajímavé, ale hodně smutné téma ztráty dítěte. V knize prožívají tuto těžkou ztrátu hned dvě hlavní hrdinky, obě stejně, ale přesto každá jinak. Jeden z chlapců zmizel před 7 lety a druhý právě v den výročí tohoto zmizení. Jedná se o náhodu?
Kniha se mi četla dobře, střídavé vyprávění obou hlavních hrdinek mi nijak nevadilo. Nenazvala bych tuto knihu thrillerem, ale spíše psychologickým románem.

04.10.2018 4 z 5

Dar moře Dar moře Diane Chamberlain

Oddechová kniha s nečekaným závěrem. Každá postava skrývá nějaké tajemství a na konci je vše ještě úplně jinak, než jste čekali.

15.09.2018 4 z 5

Šepot nebes Šepot nebes Candice Proctor

Oddechová kniha, červená knihovna jako stvořená pro letní pohodový den nebo naopak pro deštivou sobotu, kdy vás přenese do úplně jiného prostředí a společnosti

03.09.2018 3 z 5

Matčin stín Matčin stín Diane Chamberlain

Nečetla jsem předchozí díly trilogie Kiss River, ale vůbec ničemu to nevadilo. Tato kniha se mi líbila, četla se mi dobře, připadala mi jako oddechová kniha s prvky červené knihovny i trochou napětí.

03.09.2018 3 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Příjemná oddechovka. Víc se mi ale líbil 1. díl, který se přece jen více odehrával v nemocničním prostředí.

07.08.2018 3 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Zajímavý psychologický thriller. Ze začátku působil rozvláčně, ale postupně se mi zdál čím dál zajímavější. Ve vyprávění se střídalo více osob, což také dodávalo napětí. Konec je opravdu velké překvapení, to jsem nečekala. Rozhodně doporučuji.

22.07.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

První díl série příběhů se sympatickým hrdinou Davidem Rakerem, který pátrá po zmizelých osobách. Kniha je napínavá, sice mi nebylo úplně sympatické prostředí, ve kterém se děj odehrával, přesto jsem byla zvědavá, jak celý příběh dopadne. Konec byl velmi překvapující. Ráda si přečtu i další díly.

19.07.2018 4 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Čtivý příběh, podobně jako další kniha od této autorky (Strom odvahy) mi děj místy připadal až přehnaně neuvěřitelný. Přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

15.07.2018 4 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Trochu červená knihovna, ale s dávkou napětí. Čtivý příběh, místy mi děj připadal až přehnaně neskutečný, ale nemohla jsem se odtrhnout od čtení, protože jsem chtěla vědět, jestli ztracenou holčičku najdou a jaká tajemství skrývá Lucas.

15.07.2018 4 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Odpočinková kniha, kterou jsem přečetla za odpoledne. Příběh ve skutečnosti nebyl tak napínavý, jak slibovala anotace, ale četl se mi dobře. Zajímalo mě, jaká tajemství o svém manželovi Eva objeví. Postupně už se děj dal odhadovat, i když některé situace, které se objevovaly, mi přišly až příliš překombinované. Doporučuji jako odpočinkovou četbu třeba na dovolenou nebo jako oddech od detektivek a thrillerů.

13.07.2018 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Poměrně dlouhý, napínavý příběh, místy až přehnaně natahovaný, ale čtivý. Knihu jsem přečetla rychle, byla jsem zvědavá, jak dopadne, kam se Lynda poděla a jaké bylo to slibované tajemství. Byla jsem spokojená a hned si jdu vybrat další knihu Tima Weavera.

08.07.2018 5 z 5