CruSoe_028 CruSoe_028 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

I postkatastrofický svět lze popsat věrohodně.

I-Ťing: Kniha proměn I-Ťing: Kniha proměn neznámý - neuveden

Tajemství starověkých mystiků odhalující miliony souvislostí a vzájemného působení příčiny a následku ve vynikajícím překladu p. Oldřicha Krále. Existuje Synchronicita?

05.12.2012

Mrtvá kočka Mrtvá kočka Václav Cílek

Kniha potvrzuje jen těžko pochopitelný rozsah talentu p. Václava Cílka. Uchopte koan, uchopíte čchan! Tak s chutí do toho. . .

Brána bez dveří Brána bez dveří Wumen Huikai

Přečtení 48 případů s komentáři Mistra a překladatele a pokus o jejich pochopení je krásnou výzvou.

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Jen stěží uvěřitelný příběh, který se snad nemohl zrodit jinak než skutečným prožitím. Při čtení knihy mi několikrát vytanulo na mysli, jak je dobře, že v centrální Evropě panuje již relativně dlouhou dobu Mír. Tento stav je to nejdůležitější, co musí Evropa šířit.

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Dle mého názoru jsou v této knize nejlépe promítnuty všechny sny o divokém západě. Je to kovbojka mého srdce!

19.11.2012 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

V této knize je velmi zajímavě popsán osud samostatného trosečníka na ostrově Tabor. Je zajímavé sledovat rozdíl ve vývoji jeho psychiky oproti Robinsonovi Crusoe.

13.11.2012 4 z 5

Tribunová sútra Šestého patriarchy Tribunová sútra Šestého patriarchy Chuej-neng

Tato kniha pojednává o klíčovém čchanovém a buddhistickém pojmu tj. šunjatá, tzn. prázdnota, která není prázdná. Tento pojem je poněkud šířeji vysvětlen v navrženém učení zvaném MAHAPRADŽNAPARAMITA. Kdo pochopí toto učení, tak ten má dočteno.

11.11.2012 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Válka s ironií a nadhledem. Jak moc je toto vzdáleno realitě?

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Kniha mého dospívání. Ale souhlas s zoew, příliš rozvleklé...

Živý Buddha, živý Kristus Živý Buddha, živý Kristus Thich Nhat Hanh

Pro mne je klíčové poselství knihy: Nelpi slepě na dosavadních názorech, buď otevřen.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jack London mne v této knize velmi zaujal. Celkovou myšlenkou knihy i vypravěčským stylem. Nikdy nepotvrzený, staletí tradovaný, mýtus reinkarnace jako na dlani.

06.12.2012

I-ťing:  text a rozšiřující materiály I-ťing: text a rozšiřující materiály Richard Wilhelm

Neopominutelná pomůcka k rozvoji vlastní osobnosti a kniha nesoucí nespočetně příběhů.

05.12.2012

Zenový kompas Zenový kompas Seung Sahn

Neuvěřitelná kniha. Jak mohl Mistr Seung Sahn shrnout celé spektrum učení buddhismu v podstatě na pár stranách, nechápu. Je to zkrátka patriarcha. Naprosto vynikající a velká výzva pro každého.

13.11.2012 5 z 5

Mistře, co byste udělal, kdyby nějaký nepozorný mnich zboural buddhistické kostičky?

20.12.2012 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Jak obstojí ten, kdo kraluje v lágru, v "obyčejném a normálním" životě?

08.12.2012

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Vynikajíci kniha! Když jsem ji četl, toulal jsem se na hraně zákona a po celém světě. Vřele doporučuji!

22.11.2012

Skeptický ekolog Skeptický ekolog Bjørn Lomborg

Autor této knihy ukázal správnou cestu. Název knihy je pravděpodobně špatně přeložen. Vhodnější název by byl: "Přemýšlivý ekolog".

19.11.2012 4 z 5

Nervy / Dražby Nervy / Dražby Dick Francis (p)

Má nejoblíbenější kniha od Mr. Dicka Francise.

13.11.2012 5 z 5

Vynikajicí kniha. Můj průvodce dětstvím. Četl jsem ji snad desetkrát. Jsem povahou samotářský typ.

13.11.2012