Skeptický ekolog

Jaký je skutečný stav světa? Autor důkladně konfrontuje hlavní témata ekologických aktivistů se všeobecně přijímanými statistickými zdroji. Hlavní síla knihy spočívá v ohromném počtu pečlivě dokumentovaných příkladů a v na první pohled objektivní interpretaci všech údajů. Dalším sympatickým rysem je důraz na pozitivní přístup: čemu a jak lze zabránit, kolik by to stálo a zda by se za tyto peníze nedalo pořídit něco, co bude mít pro kvalitu života na Zemi větší přínos. (jaký je skutečný stav světa?)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/85039/skepticky-ekolog-85039.gif 4.518

Verdens sande tilstand Skeptical environmentalist (2004)

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Dokořán, Liberální institut

Kniha Skeptický ekolog

LuckyVagabond
21.12.2018

Kniha donutí o světě přemýšlet trochu jinak. Přestanete vidět všechno kolem sebe tak apokalypticky.

Nesouhlasím se všemi interpretacemi a závěry autora. Sám jsem docela ekouš v tom smyslu že třídím, nekonzumuji a nepoužívám živočišné výrobky, stavím domky z přírodních materiálů (slaměná, konopná, lněná izolace, hliněné omítky, dřevo), snažím se nakupovat v bezobalových obchodech atd. Takže nepoužívám argumenty v knize jako výmluvu proč ekologické problémy totálně izolovat ze své reality. Ale když se člověk přenese přes své zažité pravdy, může kniha přinejmenším nabídnout vyváženější pohled na svět a jeho ekologickou zkázu.

Podobná kniha, kterou bych doporučil je "Faktomluva". Sice není tak ekologicky orientovaná, ale podobně donutí přehodnotit zajeté pravdy, které máme o světě a jeho úpadku. Taky se četla mnohem lépe.

palocx
01.08.2018

Jedinečná kniha od skutečného ekologa a přitom od bývalého člena greenpeace!
Jako jeden z ojedinělých autorů má odvahu se kriticky či se selským rozumem zamyslet nad skutečnými přínosy zelených opatření a jejich náklady. Vyvrací v této knize také mnoho polopravd a mýtů!
Ale Bjorn Lomborg zdaleka jen nekritizuje často až zcela zvrhlá pseudo green opatření.

Obvykle navrhuje mnohem efektivnější a smysluplnější řešeni, která se ale asi moc nelíbí zelené průmyslové lobby! :-(
Nepřijde vám hodně zvláštní, že nikdo z Greenpeace nemá odvahu s nim jít do živé debaty do TV. On má totiž své argumenty z 99,8% jediněčně podložené což se militantním náboženským zeleným tmářům opravdu nelibí a není se čemu divit.

Lucije
10.02.2013

Některé problémy životního prostředí pěkně osvětlil a uvedl na pravou míru.
Avšak poté, co jsem si našla články, ze kterých vycházel, tak jsem se přesvědčila, že také šikovně dokáže mystifikovat a uvádět zavádějící argumenty.
Sice autor má v určité problematice přehled a rozumí jí, avšak vytrvale strká čumes do věcí, kterým nerozumí a dělá chytrého.
"Ševče, drže se svého kopyta!"

CruSoe_028
19.11.2012

Autor této knihy ukázal správnou cestu. Název knihy je pravděpodobně špatně přeložen. Vhodnější název by byl: "Přemýšlivý ekolog".

životní prostředí ekologie

Bjørn Lomborg