Crozz Crozz komentáře u knih

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Některé pasáže nudné, některé výborné, takže průměr.

02.10.2023 3 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

Pěkné pohodové čtení.

25.09.2023 4 z 5

Až za hranici možností Až za hranici možností Göran Kropp

Dobré čtivo, dobrodružné.

18.09.2023 4 z 5

Kim Čong-il uvádí Kim Čong-il uvádí Paul Fischer

Naprosto dokonalé čtení, na pozadí příběhu o dvou unesených osob, se člověk dozví spousty zajímavostí o Severní Koreji i jejich vůdců.

10.09.2023 4 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Inspirující!

25.08.2023 4 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Čtivé a některé pasáže obzvlášť brutální a drsné.

21.08.2023 4 z 5

Velmi dobře napsáno, zajímavý jako vše o Severní Koreji

16.08.2023 4 z 5

Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Michail Zygar

Celkem zajímavá kniha, informace o mocenských strukturách Moskvy z nedávné historie.

30.07.2023 3 z 5

Pchjongjangská akvária Pchjongjangská akvária Čchol-hwan Kang

Další z řady šokujících knih o Severní Koreji. Čtivě napsáno.

20.07.2023 4 z 5

Komunistou z donucení Komunistou z donucení Jim Frederick

Tohle opravdu může psát jen život a Severní Korea, doporučuji.

06.07.2023 4 z 5

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Musím uznat, že mě překvapilo, že se jedná snad o nejmenší vydanou knihu jakou sem viděl, je velmi krátká, povídek je pár, ale to důležité řeknou.

05.07.2023 3 z 5

Nejčistší rasa: Jak Severokorejci vidí sami sebe a proč je důležité to vědět Nejčistší rasa: Jak Severokorejci vidí sami sebe a proč je důležité to vědět Brian Reynolds Myers

Zajímavá kniha, sonda do života v Severní Koreji.

30.06.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Opět dokonale čtení, velmi smutný a drsný příběh skvělé napsán, jen škoda, že to bylo krátký.

22.06.2023 5 z 5

Muž z Everestu Muž z Everestu James Ramsey Ullman

Příjemná oddychovka.

22.06.2023 4 z 5

Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Adharanand Finn

Běžecká knížka, sonda do života Keňských běžců, sice spíše literární amatéřina, ale i tak pěkné.

12.06.2023 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Příběh v tom sice je, ale literární styl mi nesedl.

11.06.2023 2 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Na to, že příběh není úplně bůh ví jakej zázrak, tak čtivost je naprosto úžasná, skvělý cit pro literaturu má tento autor.

08.06.2023 4 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Strašný popis zážitků autora, ani se nechce věřit, že je to vše pravda.

04.06.2023 4 z 5

Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Vojtěch Boháč

Stojí za přečtení, pohled z obou stran.

30.05.2023 4 z 5

Nepohodlný policajt Nepohodlný policajt Jaroslav Spurný

Dobré čtení, ostatně ani nic jiného sem nečekal.

18.05.2023 4 z 5