Až za hranici možností

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh muže, který sám ujel na kole 12 000 km a zdolal vrchol Everestu. Jeho trasa vedla ze Švédska až do vesnice pod Everestem, veškeré vybavení si vezl na přídavném vozíku za kolem a na Everst vystoupil s vybavením bez pomoci šerpů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114745/az-za-hranici-moznos-114745.jpg 4.415
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Až za hranici možností

bookworm007
18.10.2018

Naprosto výborné počteníčko (asi dílem i proto, že jsem, Himaláje sama navštšívila). Je to psané velmi čtivě a zajímavě.

AgathaMichaela
05.03.2018

A také je smutné, že Göran Kropp nepřežil své pětatřicáté narozeniny. Inu vrcholoví andrenalinoví sportovci umírají často mladí...


Mijagi
10.10.2016

Kroppův výkon je obdivuhodný, zaslouží velký respekt a minimálně pět hvězdiček. To samé ovšem nelze říci o knize. Jedinečným, co odlišuje autorův výstup na Everest od ostatních, je fakt, že až pod horu dorazil z rodného Švédska na kole. Jenže díky obsahové nevyváženosti se o téhle cestě téměř nic nedozvíme, např. celou střední Evropu projede jen v kraťoučkém odstavci smrsknutém do holého konstatování, že v bývalém Východním Německu na něj dýchá všudypřítomná chudoba, která se prohlubuje v České republice a na Slovensku, aby od Maďarska začala zase postupně ustupovat. 90% knihy je popisem výstupu na nejvyšší horu světa. A vzhledem k tomu, že svůj výstup absolvoval v roce 1996, tedy v sezóně, kdy tam tragicky zahynulo 8 lidí z komerčních expedic Scotta Fischera a Roba Halla, jde spíše o další variaci na toto téma.

valentýna
03.02.2013

Strhující a dramatické vyprávění tohoto dobrodruha o cestě na vrchol. Při jeho sólovém výstupu zde zahynulo více než 10 špičkových horolezců z jiných výprav. Cením si jeho odvahy i silné vůle, ale i jeho čestnosti, pravdivosti a lidskosti, která kontrastuje s chováním horolezců z jiných výprav, " skřípala jsem zubama " při čtení o tom jaký za sebou nechávají nepořádek a odhazují plechovky a nepotřebné či poničené věci...