Crimidetectiv Crimidetectiv komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další úžasný případ Eriky Fosterové. Ze začátku mi to přišlo trošku nudné, ale jen na malou chvíli. Eriku mám hodně ráda a byla jsem nakonec ráda, že případ dostala na starost ona. Znovu se tu sešla správná trojka - Erika, Mossová a Peterson. Tuto trojku fakt miluji.
Tady mi lezli dva lidé pěkně na nervy. I když tu jednu jsem chápala a nevadila mi tolik. Spíš šlo o takové to vydírání, i když v podstatě šlo o dobrou věc. Chtěla pomoci a taky pomohla. Ta druhá mi nepřirostla k srdci vůbec. Ta přetvářka mi na té postavě vadila. Jak sebou klidně nechala manipulovat. Ale bohužel takových lidí je víc. A nejen v knihách, ale i v realitě.
Kdo jsou vrazi, jsem neměla páru skoro až do konce. I když vraha jsem tušila vnitřně kdo by to mohl být. Nebo spíše mi tam ta postava neseděla. Byla taková nesympatická, bych řekla. Ale nějak extra se neprojevovala, tak až tak mi nevadila. Nepřirostla k srdci, ale ani nějak extra nevadila.
Ale ubírám přesto jednu hvězdu, protože i když příběh byl skvělý a Roberta mám moc ráda, nebo spíše jeho knihy, tak tady mi netuhla krev v žilách a nepociťovala jsem strach, jak jsem u tohoto žánru zvyklá. Přesto pokračovat v čtení jeho knih rozhodně budu a mohu tuto knihu jen doporučit. :)

04.10.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Úžasné jako vždy. Čtivé, napínavé, dech beroucí. I ten mráz mi šel po zádech a tuhla krev v žilách. Jako u každé její knížky. Co jsem držela tuto knihu v ruce, bylo mi jasné, že to nebude šťastný konec. Takže slza ukápla jak jsem s tím počítala. I když jsem si říkala, brečet nebudu, jsem ráda že brečím. I když teď to co napíšu není moc pěkné, ale na jednu stranu jsem ráda, že to byl on/ona. Ale přesto mi bude chybět. Nikdo není dokonalý a každý dělá chyby. Ale to neznamená, že to byl/a dobrý/á policista/policistka. (omlouvám se, že jsem neurčitá, ale i když tu jde označit spoiler, přesto spoilerovat nechci.) Vraha jsem tušila správně. I když motiv mi byl nejasný a ani při čtení mi to nedošlo. Ale kdo je Žolík, tak tam jsem byla překvapena, protože jsem tam spíš očekávala někoho jiného. A i když to byl tragický konec, číst tuto sérii nepřestanu a budu nadále věrná.

14.08.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Zatím poslední kniha Angely a znovu jenom samá chvála. S vrahem jsem byla vedle jak ta jedle. A na konci knihy mi tuhla krev žilách a musím přiznat, že v jednu chvíli jsem si myslela, že budu zase brečet a Angelu za to nenávidět. Za to se jí omlouvám, protože napnula, ale nakonec to dopadlo dobře a ne tak, jak to vypadalo. Nový kolega je sympaťák a jsem ráda, že všichni ho přijali do týmu. Přijde mi, že každou novou knihou Angela posouvá laťku hodně vysoko a nikdy neklesá. I když je pravda, že jsem si jednu chvíli myslela, že nějak polevila a že to nebude tak překvapený zvrat. Naštěstí nezklamala, ale překvapila. U jejich knih mi tuhne krev žilách a jsem napnutá jak kšandy. Angelu mohu prostě jenom doporučit.

25.08.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Tak, jedno slovo WOW. Dějově napínavé už od začátku do konce. Mohu říci, že toto se mi líbilo o hodně víc než Nevítaný host. Sice jen dvě vraždy, ale víc napínavé. Kapitola co kapitola, víc a víc zvratů. Od začátku jsem měla podezřelého, kdo by mohl být vrah. Nakonec až na konci než jsem si to přečetla, jak to bylo doopravdy, mi to taky došlo. Ale jen chvíli před tím, než jsem to zjistila. A ten konec? Zajímalo by mě jak to bude pokračovat. Ale asi příští příběh bude o ničem jiném. Uvidíme no. :)
Postav bylo v podstatě požehnaně. Manžel zavražděné Amandy Robert mi byl nesympatický od začátku, ale co jsem víc četla přála jsem si, aby byl potrestaný. Olivia i Raleigh se mi líbili už od začátku. Měli své chyby, ale prostě ze všech těch postav byli pro mě dost oblíbení. A kdo mi lezl na nervy, ale nakonec mi ji bylo líto, že byla zavražděna byla Carmine. Postav bylo opravdu hafo, ale abych nevyzradila něco z děje což nechci, tak je zmiňovat nebudu. Tuto knihu opravdu doporučuju a mohu říci, že tato spisovatelka bude patřit do mé skupiny oblíbených spisovatelů. Určitě si od ní zase něco přečtu. Nemohu hodnotit než všemi pěti hvězdičkami. :)

30.05.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Moje první kniha od tohoto autora i této série. A mohu říci, super čupr. Moc mě to bavilo a během pár dnů to bylo přečtené. Celkem pět dní mi to trvalo, což je v letošním roce můj rekord. Jinak se z knihy letos moc courám. :D Ale zpátky k ději. :) David Raker sympaťák už od první zmínky o něm. Takže jsem si ho hned oblíbila. Healy, no tady sice je na skoro pokaždé na ránu, ale i když nevím co přesně se jeho dceři Leanne stalo (asi se dovím v předchozím díle, který budu číst, uvidíme), tak jsem všemu rozuměla. Je pravda, že každý je nějaký. Healy bude pro mě dobrák, který občas bude potřebovat dostat pěstí. Ale je podle mě férový, i když málem v tomto díle udělal obrovskou chybu. Ale nedivím se a chápu to. :) Davidson. Kapitola sama o sobě. Na zabití jako Sallows. Ignoranti, lháři, kteří se snaží jen o to, aby tou úspěšnou Star byli jen oni. Ale i takové charaktery k těmto knihám patří a člověk se s tím musí smířit. O čem jinak by děj knih byl, že? A Crowová. Tady zatím nevím co si mám myslel, ale i když na pár chvil, tak se mi zdála fajn. Uvidíme. :) A kdo je tím únoscem a zároveň i vrahem jsem neměla ponětí. I když nakonec jeden podezřelý byl a pak ještě jeden, tak musím říci, že jsem byla vedle jak ta jedle. Ale ke konci jsem přeci měla částečně pravdu v tom, že pravý vrah mrtvý nebyl, jak si všichni mysleli. Takže aspoň částečně jsem pravdu měla. A co ten konec? To jako fakt? Tak toto nerozdýchám. Jen doufám, že pohřeb byl někoho jiného a ne toho, koho si myslím. Sice jsem citlivá, ale toto jsem neobrečela z jediného důvodu. Sice třetí díl, ale pro mě první, takže do hlavních postav nejsem ještě až tak zažraná, proto slzy netekly. A taky v hloubi srdce doufám, že se u toho pohřbu šeredně pletu. Nerada se pletu, ale teď budu opravdu za to pletení mooooc ráda. :D

20.05.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Moje druhý kniha od tohoto autora. První byla knížka Zmizelý. A mohu říci, že dějově se mi víc líbil Zmizelý. Ale neříkám, že toto stálo za houby. To ne. Jen mi to přišlo o něco slabší. O milimetr. Ze začátku mi trvalo, než jsem do knihy vlastně začetla. Že to začínalo být pro mě hodně zajímavé, abych knihu odložila jen proto, že to bude nutné. Do určité části, prostě zajímavé ano, ale zase až tak, že bych byla do toho pohlcena to zase ne. Ale pak se vše vyvíjelo na plné obrátky. Zvrat, který nastal mě vlastně do děje natolik vtáhl, že u mě byl problém přestat číst. A kdo je tím vrahem, musím říci, že jsem byla překvapena. Ale nebyl to takový šok, jaký jsem měla u Zmizelého. Tady tak nějak vnitřně jsem to tušila. Něco mi tam u té osoby nesedělo jakmile se tam objevila. Takže překvapení se konalo, ale šok, to zase ne. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, ale nedivím se, že tam unikaly postavím nervy. Já na jejich místě bych reagovala asi stejně nedej bože ještě hůř. A teď k postavám.
David nezklamal a zase jsem o něco více poznala a pochopila. Davida prostě budu zbožňovat. Tady není co vytknout.
Healy, tak chápu jeho rozhořčení, vztek, lítost, smutek. No prostě vše dohromady. A když si ho vybavím ve Zmizelým, tak více věcem rozumím víc. A mohu říci, že Healyho jsem v této knize měla raději než ve Zmizelým. Ale pravděpodobně, kdybych četla nejprve tuto knihu a pak Zmizelého, tak bych na něho názor neměnila a teď tu netvrdila, že v této knize jsem ho měla radši než ve Zmizelým.
Phillips a Hart, prostě hrůza. Chápu, že chtěli toho Rusáka chytit, ale kvůli tomu obětovali tolik obětí? Proboha! To jsem nevydýchala a ani teď to ještě nějak vydýchat nemohu. No jo, hold kariéra je důležitější no.
A i když tuto knihu hodnotím kladně a líbila se mi, přesto dávám o jednu hvězdičku méně, než u knihy Zmizelý. :)

28.05.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Kniha je úžasná. Pro mě je rozhodně lepší, než kniha Duch domu Ashburnů. Cítila jsem tu větší napětí a i to vzrušení jsem víc pociťovala. Strach možná místy. Je vidět, jak se autorka Darcy zdokonaluje. Víc jsem to prožívala, protože mi postavy víc přirostly k srdci. Obzvlášť Remy a Mark. Líbilo se mi hašteří mezi Marjorii a Tajem. Nejlepší přátelství mezi April a Lu, Bernard a ta jeho nálada, jako když ho všichni otravují. A Piers důchodce, který už pro svá vnoučata nebude nudný děda. Dokonalá a skvělá parta. Je pravda, že Lu mi chvílemi lezla na nervy. A Marjorie v jednu chvíli také, když vše podcenila. Ale zase se mi líbilo, že se všem za to omluvila. Přiznala svou chybu a omluvila, což ne každý dokáže. Jednu chvíli jsem měla obavy, že vrah je skutečný a živí z masa a kostí. A jak se mi ulevilo, že tomu bylo úplně jinak. Ale tajemství dělají své, i když chápu, že jsou občas taková tajemství, o kterých se mluví stěží. Jako mladší jsem vždy chtěla vyvolat ducha a mluvit s ním. Ale co jsem stárla jsem o tom začala pochybovat. Po tomto příběhu vím, že duchové existují, ale vyvolávat a mluvit s nimi rozhodně nechci. :D Na to jsem dost velký srab. :D U této knihy dávám plný počet hvězdiček. :)

25.06.2020 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Moje první knihy od tohoto autora. Dost mi to připomíná seriál Myšlenky zločince. Což mi nevadí, protože tento seriál miluju a tato kniha byla už od začátku do konce dost zajímavá, čtivá, napínavá. Hltala jsem každé písmenko. Wintera jsem si hned oblíbila a bude patřit mezi mé oblíbené literární postavy. Takový to žánr knih, seriálů i filmů miluju, takže si není na co stěžovat. Snažila jsem se s Winterem dopátrat jak tomu je. A mohu říci, že jsem si jednu chvíli stála za tím, že únosce+"vrah" je jeden člověk, ale Winter mě vyvedl z omylu. Dokázal mi, že on má pravdu a za tou si stojí. Klobouk dolů a určitě si přečtu další knihy s Winterem. :) Plný počet bodů.

08.02.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knížka už od začátku vypadala zajímavě. Byla jsem hned začtená do té knihy. Poté kniha pomalu začínala dostávat spád a byla strašidelná. Já se teda moc nebála, abych řekla pravdu. Ať jsem to četla ve dne či v noci, strach jsem neměla. Ale tuhla mi krev v žilách, jak jsem byla napnutá co všechno se tam stane. Tuto knihu jsem dostala ke svým narozeninám, které jsem měla a moc jsem si ji přála. Četla jsem dost dobré recenze na tuto knihu a tak jsem nemohla odolat. Nejspíš jsem od toho čekala víc, ale i když malé zklamání bylo, tak někdy se k této knize určitě ráda vrátím. Při čtení jedné strašidelné pasáže mi v pokojíku skoro o půlnoci spadla rulička na stole, kde jsem měla pastelky. Tak to jsem se lekla. Ale že bych vyváděla to ne. Znám lidi, kteří by křičeli a vzbudili by celý barák. Já mezi ně nepatřím. Kdybych už takhle musela řvát, tak by to muselo být hodně strašidelné. Což pro mě nebylo. Ale určitě knihu doporučuji a ráda se k ní vrátím. Přesto dávám jenom o jednu hvězdičku méně. :)

21.06.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Toto je moje první kniha nejen od této autorky, ale i ze žánru Ze života - Romantika. A mohu říci, že jsem byla nadšena. Když jsem četla, že si mnoho čtenářek u posledních pár stran pobrečelo, tak jak jsem to četla a blížila jsem se ke konci, říkala jsem si, že nejsem tak citlivá, jak jsem si myslela, ale u kapitoly, kde se četli dopisy, které si pro sebe psali, mě tak dojaly, že i mě ukápla slzička. Quinn jsem v lásce moc neměla. V té minulosti, kdy Grahama poznala, tak mi byla sympatická a měla jsem jí ráda. Ale tím, že začínala mít problémy, které neřešila s nikým jen se utápěla, což na jednu stranu chápu, protože jsem taky žena, ale zase bych kvůli tomu o svých citech s někým mluvila. Ať už s manželem, či rodinou či kamarádkou. Nevím s kým, ale aspoň s někým. Ne to takhle dusit v sobě. Jsem ráda, že si to Quinn uvědomila a změnila se a byla zase ta, která byla na začátku. A Graham? Můj vysněný princ na bílém koni. A myslím, že nejen můj. Dávám plný počet hvězdiček.

08.04.2020 5 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Tato kniha od moje první z prostředí Itálie a zároveň co se týká sériových vražd. Už od úplného začátku si mě knížka získala. Zde místo kriminální policie tu vyšetřují novináři. Zajímavá kombinace. Já si novináře občas představuji jako hyeny co otravují lidem život, ale tyto dva mě přesvědčili o opaku, že tomu není úplně vždy. Nebo aspoň v té knižní podobě. Ohledně vraha jsem byla vedle jak ta jedle. Stačí maličkost a člověk danou postavu vytěsní z hlavy a zároveň z příběhu, ale zase je pravda, že až takový šok to pro mě nebyl, když vrah byl znám. A to díky psychologie i několika psycho-thrillerů jako seriálů, co jsem viděla, mě to nešokovalo. Ba naopak. Vše do sebe začala zapadat jako jednotlivé dílky puzzlí. Za mne určitě bude kniha patřit mezi ty nejlepší thrillery. A ráda se ke knize znovu vrátím. Rozhodně 5*. :)

09.08.2020 5 z 5

Na tenkém ledě Na tenkém ledě James Patterson

Trochu trvalo než jsem ji přečetla. Jamese Pattersona mám ráda, ale u této knihy mi trvalo, než jsem se začetla. Nešlo o to, že by to od začátku nebylo zajímavé, to ne. Spíš, že jsem se v tom neorientovala. Víc případů najednou a i z více pohledů a na mě velký chaos. Ale jak jsem se začetla víc, víc jsem tomu rozuměla a už jsem nebyla tak zmatená. Šlo o další super knihu. Alexe a jeho rodinu mám ráda. A mohu říci, že zrádce ze strany FBI jsem docela rychle poznala. Ale přesto překvapení bylo. A to, kdo byl hlava té organické zločinnosti a kdo byl střelec motorkář. To bylo pro mě docela velké překvapení. Ale kniha jinak hodnotí kladně. Krev v mým těle tuhla, strach byl na místě, což mám ráda. Ale kvůli chaosu na začátku dávám o jednu hvězdičku méně.

01.10.2020 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Moje první kniha, kterou nedočtu celou. Ani do té půlky jsem se nedostala. Čtu ji už dost dlouho, ale přečtu první stránku a musím odložit. Což se mi u žádné knihy nikdy nestalo. Je pravda, že mě zajímá jak to dopadne, ale nedozvím se to, protože se nedokážu začíst. Námět je zajímavý, ale nic pro mě. Kde není akce, krev, násilí, tak to pro mě nejspíš nebude. Ale zkusila jsem to a nedopadlo to dobře. Nevadí. I to se stane, že kniha pro mě není poutavá, zajímavá nebo mi na té knize něco vadí. Jako třeba Vivian. Chápu jeji rozpolcenost, ale prostě mi něčím vadila na tolik, že knihu prostě nedokážu přečíst. Škoda, ale aspoň jednu hvězdičku dám.

18.09.2020 1 z 5

Oběť Oběť James Carol

Tak, toto je další veliký úspěch, který mě bavil od začátku do konce. Winter opravdu nezklamal. Jako vždy. Ten mě nikdy nezklamal. Mendozovou jsem si oblíbila už na začátku. Takový typ žen se mi prostě líbí. Amelie mě na začátku překvapila, pak mi ji bylo i líto, ale jak jsem se blížila na konec knihy, byla mi nesympatická čím dál tím víc. Na jednu stranu vím, že to, co z ní bylo mohlo její smutné a tragické dětství, ale přesto na konci jsem ji chtěla sama chytit a dostat tam, kam patří. Spíš bych ji viděla ve vězení, ale lidé s psychickými poruchami za to mohou i nemohou. Takže je to takové rozpolcené. Ale příběh se líbil, nezklamal a mohu tajně doufat, že budou další knihy s Winterem.

11.03.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tak, druhý díl od Darcy přečten. Zatím se mi nejvíce líbily Přízraky domu Carrowů a pak Duch domu Ashburnů. Tato kniha nebyla špatná. Líbila se mi, ale bylo to všechno strašně předvídatelné. A ani na konci mi nešel mráz po zádech, či pocit napětí se taky nedostavil. Proto je o něco horší hodnocení než Duch domu Ashburnů, kde na konci knihy mi mráz po zádech přeci šel. U této knihy jsem měla po celou tu dobu úsměv na rtech. Bylo to takové úsměvné než strašidelné. I když na konci mě překvapilo, že přeci jedna smrt tam byla. Skutečná smrt. Nechci být zlá, či nepřející, ale ta postava mi od začátku knihy lezla na nervy až natolik, že jsem měla chuť té postavě jednu vrazit. Takže této smrti ani nelituji, i když bych smrt nikomu nepřála. Spíš aby byl usvědčen a zavřen ve vězení. To spíš, ale smrt ne. Ale nějak mi ta smrt nevadila, to zase ne. Těším se i na ten čtvrtý díl Duchové rodiny Folcroftů, kterou mi snad přinese letos Ježíšek. :)

07.10.2020 3 z 5

Gideonův kruh Gideonův kruh Carin Gerhardsen

Na knihu jsem se těšila. Ze začátku to bylo hodně zajímavé, ale postupně kapitola co kapitola to bylo horší a horší. Místo čtení jsem se snažila najít jinou zábavu. A to čtu ráda. U mě je i problém, že i když kniha není tak zajímavá nebo spíše mě nebaví, tak chci vědět jak to dopadne. A tak jsem to nakonec dočetla, ale trvalo mi to takhle dlouho. Musím říci, že u jedné příležitosti jsem měla fakt strach, ale nakonec přišla úleva, která mi vykouzlila úsměv na rtech. Vraha jsem uhodla, i když motiv jsem měla jiný. Nebo spíše šlo i o záměnu jmen. Ale vrah jako vrah. Musím říci, že kniha mě zklamala. Čekala jsem od toho víc. Ale je pravda, že napětí u mě vyvolala, takže dávám aspoň 3*.

25.07.2020 3 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Ani tento díl mě nezklamal, jako ten předchozí. Užívala jsem si to, bavila se, pátrala i byla překvapena. Ohledně jména policisty, který pracoval s Winterem jsem tušila, jak to bude. A trefila jsem se. Ale kdo je tím vrahem, to jsem tápala do poslední chvíle a zjistila to, až když to jméno Winter vyslovil. Winter dokáže dost člověku zamotat hlavu. Ale takového to knihy a příběhy mě baví. A dokonce mohu říci, že si u toho vždy vybavím seriál Myšlenky zločince, což se mi líbí ještě víc. Takže za mě rozhodně plný počet bodů+určitě se vrhnu na jeho další knihu.

05.03.2020 5 z 5

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

Tak, tuto knihu jsem měla přes dva měsíce rozečtenou, tak jsem si řekla, že to dočtu. Ze začátku to bylo pěkné, napínavé a vypadalo to na dobrý děj s příběhem. Ale trvalo mi to tak dlouho, protože jsem byla zklamaná. Pak to to ustalo na mrtvém bodě. Děj nebyl tak záživný jako na začátku. Četla jsem to tak pomalu, že je to snad první kniha, která mi takhle dlouho trvala. Zklamání. Sice jsem stále nevěděla, kdo je plagiát. Pár podezřelých jsem měla, ale na poslední chvíli, na poslední moment, mi došlo, kdo to je. A mohu říci, že když jsem si ten přehrála v hlavě, co se vše dělo, tak žádný šok, žádné překvapení se nekonalo. Kdybych byla začtená opravdu hodně, tak buď bych v šoku byla, a nebo by mi to došlo i dřív. Ráda se bojím, jsem napnutá, ale tady ani jedno se nekonalo. Prostě zklamání a za mne knihu bohužel nemohu doporučit. :(
A k postavám, Sammie mi vadila hodně. Chápu, že kvůli své kariéře udělá cokoliv, ale ta její snaha, nebo mi i chvílemi přišlo, že se lituje, vnucuje atd...A to mi na ní hodně vadilo. Gloria. Té mi bylo líto. A mohu říci, že přeci mě překvapila. Patřila mezi ty, které jsem si oblíbila. Nebo oblíbila, nevadila mi jako postava ani její charakter. Udělala dost chyb, ale zase tomu rozumím. Sama nevím, jak já bych se v její situaci zachovala. A i když s chybami a bez emocí, byla na té správné straně. Loren. No, tady by se dalo spekulovat o jeho psychické stránce. Ale zase mi až tak nesympatický nebyl. Byl svůj, ale i když s nikým nevycházel, tak s jedním přeci tvořil přátelský vztah a ne jen jednou mu pomohl. A jako poslední Hoskins. Ten patřil taky mezi mé oblíbené postavy. Měl své mouchy i problémy, ale nebyl špatný. Jen věci řešil špatnou cestou. Ale i když postavy docela byli super, tak ani ty postavy ten děj - příběh nepovýšil na stupeň vítězů. Škoda.

21.05.2020 3 z 5