Crimble Crimble komentáře u knih

Rozložíš paměť Rozložíš paměť Marek Torčík

Autentický syrový, někdy dost krutý pohled na nelehký život odlišných existencí na maloměstě.

07.05.2024 4 z 5

Holka v kapele Holka v kapele Kim Gordon

No je to takový ne moc uspořádaný průlet životem, vztahy, kariérou, názory a postoji Kim Gordon. Ta roztříštěnost mi občas vadila, zasloužilo by si to celé asi větší prostor i pečlivější editorskou práci - ale třeba to takhle prostě Kim chtěla.

02.05.2024 4 z 5

Hodiny Hodiny Ian McEwan

Musím příznat, že zpočátku jsem to na pět hvězd netipoval. Prokousával jsem se těžko, a trošku jsem pochyboval, zda autor nehoní moc zajíců najednou. Postupně to začalo do sebe zapadat, gradovat a to byla čtenářská slast. McEwan je fenomenální a geniální. Zase mě dostal.

30.04.2024 5 z 5

Stella Maris Stella Maris Cormac McCarthy

McCarthymu dávám vždy plný počet. Jestli jsem té intelektuálštině rozuměl? Někdy vůbec. A co jako? Byl to 100% čtenářský požitek. Když musíš, tak musíš.

02.04.2024 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Přes všechnu tu temnotu, osamělost a negativitu - já jsem v tom našel i vůli nevzdat se a prožít svůj život, třebaže ne tím zcela standardním způsobem. Hutný příběh, který vás jen tak nepustí.

02.04.2024 5 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Když jsem začal, nějak jsem to pořád odkládal. Brzy se to ale zlomilo, a opravdu jsem si to užil. I když je to vlastně taková depkařská záležitost, líbila se mi ta decentní sebeironie a nenápadně přítomná víra v lepší příští.

26.03.2024 5 z 5

Víra, naděje a masakr Víra, naděje a masakr Nick Cave

Jsou to takové moudrosti starého člověka, i když trochu jinak, než byste čekali. Cave je génius, takže hodnocení je jasný.

20.03.2024 5 z 5

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Taková obyčejná kniha o (skoro)obyčejné rodině s obyčejnými problémy, starostmi i radostmi. Líbila se mi moc.

08.03.2024 5 z 5

Bez frází 5 Bez frází 5 František Suchan

Jako každá kniha Bez frází, opět skvělé čtení. Best of: Bedáňová, Střeštík, Míka.

07.03.2024 4 z 5

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

No nebylo to špatný ...

22.02.2024 3 z 5

Český snář Český snář Ludvík Vaculík

Lidi by se neměli brát tak smrtelně vážně, a to platí i o disidentech. A nikdo to asi neví lépe než Vaculík. Moc se mi líbí ten lehký a vtipný styl, mimoděk si uvědomujete jak absurdní ta doba byla a jak cenní byli tihle lidé, kteří nešli režimu na ruku.

16.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silný a tragický příběh, který Mornštajnová vystavěla skvěle. Je bolestné si připustit, že takové věci se dějí a oběti velmi často nedostanou spravedlivé zadostiučinění.

12.02.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Takovýchto knih, které připomenou, co byl komunistický režim za ukrutný ksindl, není nikdy dost. Zajímavě pojaté vyprávění s postavou nelítostného mstitele, který bohužel v reálu chybí.

05.02.2024 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Kniha ve stylu takové opulentní ságy, jak to Američané umí. Skoro 100%. Někdy to bylo tak kruté, že jsem se bál číst dál. Perfektně vystavěné. Asi trochu moc "ukecané", ale to se možná jenom snažím najít nějakou vadu na té dokonalosti.

31.01.2024 5 z 5

Konečné řešení Konečné řešení Michael Chabon

Nějak jsem se do toho úplně nedostal. Fajn čtení, ale bylo to takové moc roztěkané, nebo nevimco ... Asi můj problém, no.

02.01.2024 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tzv. dramata všedních dní. Soukupová tohle umí jako málokdo, přesto bych uvítal, kdyby zkusila nějaké nové téma.

31.12.2023 4 z 5

Kecy & politika Kecy & politika Bohumil Pečinka

Trošku předčasná kronika podcastu. Vtipné a svižné.

31.12.2023 4 z 5

O pití O pití Charles Bukowski

Trošku nadbytečný výběr a musím říct, že mne ta monotematičnost unavovala. Přesto jsem si některé kousky užil a jsem rád, že jsem si je přečetl.

28.12.2023 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Trošku rozpačitá, taková kostrbatá forma vyprávění.
Příběhy silné, jak jinak.

19.12.2023 3 z 5

Deníky ze Severní Koreje Deníky ze Severní Koreje Nina Špitálníková

Takový ne úplně normální zápisky ze studijního pobytu. Hroznej bizár, ale po pár stránkách už vám to ani nepřijde.

11.12.2023 4 z 5