crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Písemná a elektronická komunikace 1 Písemná a elektronická komunikace 1 Jiří Kroužek

Užitečná kniha, kterou člověk potřebuje při psaní dokumentace ať už ve firmě nebo ve škole.

07.01.2018 4 z 5

Agenturní zaměstnávání v komplexních souvislostech Agenturní zaměstnávání v komplexních souvislostech Jan Pichrt

Velice obsáhla kniha, která popisuje podrobně agenturní zaměstnávání. Z knihy jsem čerpala při psaní mé diplomové práce na VŠ a velice mi pomohla.

Jak se dělá byznys Jak se dělá byznys Janet Cook

Přečteno ze zvědavosti, ale od knihy jsem očekávala něco jiného. Nemyslím si, že je to postaveno na české ekonomické prostředí.

07.01.2018 3 z 5

Nestydaté pohádky Nestydaté pohádky Jitka Moody

Kniha mohla být více poutavá, očekávala jsem větší vzrušení, přece jenom o tom by nestydaté pohádky měli být. Možná bych napsala lepší verzi :D

07.01.2018 2 z 5

Agenturní zaměstnávání v praxi Agenturní zaměstnávání v praxi Adam Tošovský

Velice zajímavá kniha, čerpala jsem z ní při psaní mé diplomové práce na VŠ.

07.01.2018 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Popravdě jsem dost dlouho váhala, jestli si mám knihu přečíst. Ale jednoho dne jsem se do toho opřela a řekla jsem si proč ne. Začátek byl velmi pohádkový, kdy Malika popisuje život v paláci s princeznou, ikdyž časem se ji život v paláci omrzí a neustále se ji stýská po rodině. V další fázi popisuje život mimo palác s rodinou, kdy si díky nově získané svobodě užívá života na večírcích a fláká školu. Pak se ji stane nehoda a její život se obrátí naruby. Dál následuje uvěznění, které je ještě relativně mírné oproti těm následujícím. Neustále se je snaží podporovat rodina zvenčí a proto jim tajně posílají knihy, píšou si dopisy apod. Poslední část vězení je pro mě velice odporná. Musejí jíst jídlo, které jim pokálejí krysy, všichni mají choroby, trpí hlady apod. Velice neuvěřitelný příběh. Nedovedu si představit, jak by takové utrpení a ponížení mohl někdo přežít. Hlavně jak musely trpět ty děti, které strávili tolik let v zajetí. Opravdu neuvěřitelný příběh, ať už je autentický nebo vymyšlený.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipně napsaná kniha, která rozveselí v zimním churavém počasí. Zajímavý námět a skvělá fantazie. Jen tak dál. Určitě si přečtu další díly.

15.12.2017 5 z 5

Láska v New Yorku Láska v New Yorku Marcia Davenport

Nedočetla. Nezajímavé, mdlé. Několikrát jsem se ke knize vracela, ale prostě mě nezaujala. Bohužel. A to se mi opravdu nestává.

05.12.2017 1 z 5

Markýza Markýza Cheryl Sawyer

Takový průměr. Nebylo to úplně napínavé a v podstatě bylo vše předvídatelné. Taková ta pohodová knížka na nedělní odpoledne u kávy. Příjemné čtení, ale nezaujala.

05.12.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Wau a wau. Naprosto uzasna knizka. Po dlouhe dobe me nejaka knizka tolik nadchla. Naprosto promysleny pribeh se zajimavymi hlavnimi postavami. Mozna mohl byt pribeh mnohem vic propracovany a natazeny o nejake prazdne nic nerikajici casti, ale me se takto kniha libila jako celek.

30.10.2017 5 z 5

Uchovej si svůj sen Uchovej si svůj sen Barbara Taylor Bradford

Netušila jsem, že se jedná o druhý díl a proto mi trvalo než jsem se zorientovala v ději. Každopádně se mi kniha líbila, nic podobného jsem zatím nečetla.. O tom jak přemýšlí babička o svých vnoučatek, jak povedou její firmu, kterou vybudovala. O rivalitě mezi příbuznými o majetek, peníze a moc. Tak trochu dallas :)

20.06.2017 4 z 5

Tarot skrytých světů Tarot skrytých světů Barbara Moore

Zaujaly mě na první pohled krásné obrázky. Moc se mi líbily. Jsou to již moje několikáté karty, ale tyto jsou velice zdařené. Karty velice podporují fantazii a člověk má pocit, že se do nich musí vnořit, aby pochopil význam. Výklad je perfektní, sedí podle autorky.

08.06.2017 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Kniha byla zdlouhavá, nebylo tam podle mě moc akce. Bylo to takové neslané, nemastné. Byla na můj vkus moc rozepsaná. Ve zkratce anglická panička je provdána za skotského zemana, který nedává najevo své city a ona je z toho nešťastná.

31.05.2017 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Vera Cowie

Začátek knihy byl trošku drsnější. Mladá dívka uteče z dětského domova a šlape na ulici jako ušmudlaná prostitutka. Potom co skončí v nemocnici s rozbitým obličejem od jejího pasáka se na ní usměje štěstí v podobě starší dámy Liz, která si ji vezme pod svá křídla. Její život se otočí o 180°. Už není obyčejná prostitutka, ale luxusní callgirl, která vydělává pěkný balík peněz. Dozvídáme se, proč vlastně utekla z domova a proč je uzavřená. Vytvoří si 3 imaginární postavy, které podle potřeby střídá. Přes den obyčejná holka, v noci luxusní prostitutka a někdy si pomůže postarší paní domácí. Velice pěkný příběh.

23.05.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Jude Deveraux (p)

Krásně napsaná kniha - skoro jako tři oříšky pro popelku. Příběh je o tom, co se může stát, když se nedostanete do pekla ani nebe a musíte vykonat nějaký dobrý skutek. Hlavní postava musí nejprve změnit své uvažování, aby pochopila jak vykonat dobrý skutek a na kom. Přečteno velice rychle. Jedná se o příjemnou četbu.

17.05.2017 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Jude Deveraux (p)

Velice krásně napsaná kniha. Přečtená za jediný den. Nedalo se od ní odtrhnout. Bohužel znám ze skutečnosti, že tyto věci na jiných lidech stále dějí - manipulace, izolace od jiných lidí... Jinak velice krásný, romantický příběh o "hloupé - nezkušené dívce", ačkoliv je velice chytrá a sečtělá a o tom, jak ji zachrání princ na bílém koni...
Pohodovka na nedělní odpoledne :)

15.05.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Přečteno za jeden den. Oddechové čtení. Velice zajímavá zápletka s překvapivým koncem. Neřekla bych, že je to špatná kniha. Bylo to pro mě velice příjemné a jednoduché čtení. Jsem sice zvyklejší na delší, protáhlejší a rozsáhlejší knihy, ale tahle mě velice mile překvapila a ráda bych si přečetla pokračování.

04.05.2017

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Velice obsáhlá a barvitě napsaná kniha, kde se prolíná v jeden okamžik přítomnost a minulost. V popředí milostný příběh, který překonává těžké překážky a uniká před smrtí. Příběh, který lze prožít napříč staletími.

25.04.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Krasna ceska klasika. Velice mi pripomina mou babicku, ktera se o me vzdy hezky starala..

14.01.2017

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Popravde nevim. Nemyslim si, ze je to knihou, ale myslim, ze tento typ knihy ke mne nesedl. Cekala jsem od ni neco trochu jineho..

14.01.2017 1 z 5