crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Depresivní. Opravdu depresivní kniha od začátku do konce. Ta kniha je hrozně negativní, měla jsem z ní pocit beznaděje a chtělo se mi křičet: "Už se na něj vys**!" Někteří chlapi jsou opravdu bezpáteřní hovada, která umí jenom ženu využívat - psychicky, fyzicky i finančně a ještě ji mlátí. Bohužel hlavní hrdinka se opravdu "zamiluje". Bohužel i z okolí znám jaké to je, když se žena zamiluje a má klapky na očích. Najednou člověk nevnímá ani to, že má nějaké děti a příbuzné. Myslím se, že je to ale i povahou ženy, že si tak moc přeje být s chlapem, že mu prostě všechno odpustí a vnímá jenom ty pěkné věci - snídaně do postele, lichotky apod. Smutné na tom je, že je to v podstatě ze života autorky Simony Monyové a z toho mrazí. Je to jako její poselství, které z jejich knih vyzařuje a říká nám ať si dáme pozor a nedopadneme jako ona...

05.11.2018 3 z 5

Byla jsem plná očekávání, ale jak to tak bývá, tak další a další díly, které navazují na počáteční top první knihu, úplně nezaujmou. Trochu mi vadily delší kapitoly a to jak se překrývali Majerovi a Sony. Ale o srandu ani v tomto díle nebyla nouze. Bylo to extrémně nabušené akcí od začátku do konce. Chyběli mi brblající zaměstnanci, kteří chtějí výplaty, psi, kteří všechno zničí apod. Škoda. Prostě mi tam chyběl rozvoj hlavních postav z Kostky. Vůbec nevíme co je s Maxem kromě toho, že je o něm zmínka na začátku a malý štěk na konci. Lepší by bylo, kdyby se děj točil opět kolem Marie. Možná bych vyměnila Denisku, už mi trochu leze krkem. Ale těším se na další díl. Nad knihou jsem strávila příjemný večer :)

31.10.2018 4 z 5

Název knihy mě zmátl s tím, že se bude jednat o šťastné lidi, kteří zvesela čtou a pijou voňavou kávu i obálka dost naznačovala, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že se jedná o hlavní hrdinku, která do kavárny ani nepáchne, leží celý den v posteli, kouří jednu cigaretu za druhou a čuchá k manželovo košili atd. Opravdu velice depresivní kniha, kde je hlavní hrdinka naprosto neschopná a proto ji kolega kamarád z práce každý den uklízí bordel v bytě. Jednoho dne se však rozhodne, že se konečně odrazí ode dna a odstěhuje se do Irska a chce začít nový život, ale tady se historie opakuje. Je zalezlá celé dny doma, leží, přemýšlí, kouří cigarety. Změnu v ní však způsobí nepřizpůsobivý soused fotograf, který se chová jako totální nesoucitný člověk. Po nějakém časem si však k sobě přesto naleznou cestu. Přesto všechno si Diana uvědomí, že ještě není pravý čas udělat další krok a vrací se zpět do Francie za svou milovanou literární kavárnou.

29.10.2018 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Jestli Vás baví zábavná forma scifi historie, tak do toho. Řezala jsem se od začátku do konce a nebyla to totální konina :D Zhltla jsem knihu během dvou dní a vykouzlila mi úsměv na tváři. Dlouho jsem se takhle u žádné knihy nezasmála. Bylo tam tolik kuriozitních situací, že to bylo až k neuvěření. Opravdu jsem se bavila. Kniha se hemží zvířátky od skunka, poštolky, kočky, lišky, lasičky, koně až po myši a jinou havěť. Kéž by vznikalo více takových knih, které pobaví a pohladí po duši :)

29.10.2018 5 z 5

Jak připravit dokonalou svatbu Jak připravit dokonalou svatbu kolektiv autorů

Prvni cast knihy inspiruje ruzne tematickou svatebni vyzdobou, ktere doplnuji krasne fotografie. Dalsi cast radi, jak si casove naplanovat svatebni pripravy. Kdo se o co stara, kdo co plati, o co se staraji svedkove a take obsahuje inspirace pro rozlucku se svobodou. Libi se mi take tipy na darecky pro svatebcany, ktere Vas ani nezruinuji. Urcite damy oceni plan na upravu zevnejsku pred svatbou a take tasticku prvni pomoci.

28.10.2018 5 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Trošičku kontrast mezi tím, jak vypadá kniha na obálce a tím jaká je obsahově. Prostě obálka mi nesedí ke knize. Velice zajímavý příběh o dvou bratrech dvojčatech, kteří vyrůstali každý zvlášť a povahově se velmi liší. Ačkoliv jsou oba dva stejní, tak jsou vevnitř každý úplně jiný. Max je manipulativní herec, lhář a psychopat. Daniel je naopak milý, obětuje se pro druhé, hrdinný, čestný. Tito bratři si vymění místa v psychiatrickém zařízení. Max ovšem nikdy neplánuje návrat a Daniel na něj stále čeká.. Ačkoliv každého přesvědčuje o tom, že není Max nikdo mu nevěří. Daniel zjišťuje s jakými psychopaty zůstal vevnitř ústavu a bojí se i o svůj život. Běžně se stávají vraždy, sebevraždy, znásilnění... Daniel se přesto snaží jednat a dostat se ven, ale vše se staví proti němu. V lékařských záznamech není nic o dvojčatech, jenom o starším bratrovi. Jediné východisko je utéct, ale to je bohužel z této pevnosti nemožné.

24.10.2018 5 z 5

Dívka s jahodami Dívka s jahodami Lisa Stromme

Knihu jsem zakoupila ve výprodeji a proto jsem na ni neměla žádná velká očekávání. Pravda je, že by mě obal knihy nezaujal. V knize je vypravěčka chudá Johanne, dívka s jahodami, která se živí sběrem a prodejem jahod. Má také umělecké nadání a po seznámení se slavným malířem své nadání s jeho pomocí rozvíjí. Dovoluje ji malovat ve svém ateliéru a daruje ji knihu o umění a barvách. Samozřejmě tajně, její rodina s tím nesouhlasí. Johanne jde pracovat do bohaté rodiny jako služebná a seznamuje se s nejmladší dcerou Tullik, která se však zamiluje do slavného malíře. V knize zažíváme dobrodružství, které vzniká z jejich tajných schůzek a Johanne je kryje. Pociťujeme tak spalující bolestivou lásku, kterou prožívá dívka z bohaté rodiny s umělcem. V knize pociťujete její bolest tak, že se vám chce samotným brečet a křičet s ní.

22.10.2018 4 z 5

Lenka Lenka Kamila Sojková

Sice je to knížka pro děti, ale úplně se v knížce vidím. V podstatě se hrdinka jmenuje stejně jako já a prožívá to, s čím jsem si prošlá i já ve 13 letech. Hrdinka se vrací z lázní ke svým rodičům a zjišťuje, že není všechno tak, jak by mělo. Je zmatená a kdykoliv se rozruší, tak dostane záchvat kašle. Přesto všechno se její rodiče nakonec rozvedou a ona začne všechno nenávidět, protože ví, že už nic nebude jako dřív... Příběh je z pohledu dítěte, které vnímá změny a všímá se změn chování u svých rodičů. Dospělí sice netuší, ale ona ví, že ji lžou a neříkají ji celou pravdu.

13.10.2018 5 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Nejprve jsem viděla film, který se mi velmi líbil. Těšila jsem se na knihu, kde budou osudy hrdinů více rozvinuty a zjistila jsem, že film kolem knížky pouze prošel kolem. Takže dobrá rada: Zapomeňte na film. Kniha je úplně z jiného soudku. Film byl ještě slabší kalibr. Linda, Vanda, Jakub, Leo.. Linda majitelka knihkupectví, která se vdala měla jednu holčičku, pak se rozvedla a žila si svůj nudný život v knížkách. Linda mi byla velice sympatická na začátku, ale ke konci už jsem její počínání moc nechápala. Potkala Jakuba, který ji nadbíhal, uháněl ji až se do něj po uši zamilovala. Dělala ze sebe doslova matraci pro Jakuba a kdykoliv písknul, tak ona přiběhla jako poslušný pejsek. Čekala na něj jako kvočna na kuřátko až se vyřádí a ozve se ji. V podstatě se dozvídáme, že ji neustále podváděl a ona i přesto na něj čekala. Tohle se mi opravdu moc nelíbilo. Poslední části byly také všelijaké. Hrdinka spala se dvěma muži a v podstatě ji to přišlo normální a přirozené. Jeden se o ní staral, rozmazloval ji, pečoval společně o její dětí a ten druhý s ní pouze šu***. Vanda je evidentně na starší pány a mermomocí se brání vlastnímu dítěti. Nejprve žije s Aladarem, který ji na každém rohu podvádí a ona mu to všechno odpouští, protože ho má ráda. Pak si vezme staršího pána, který pro změnu není vůbec na sex. Opravdu ironie osudu.
Je mi jasné, že autorka čerpala z opravdových životních událostí, ale pořád tam chlapi zametali s ženami a to se mi moc nelíbilo. Hlavně nevíme jak to dopadlo s Jakubem? Bojoval dál o Lindu? Nebo prostě spolu jen tak přestali být? Chtělo by to více rozvést debatu na Jakuba. Má dost majetnické a manipulující sklony k Lindě, ale Lindě to asi vyhovuje. Ona je ráda poslušná a vždycky přiběhne.

28.09.2018

Druhá dcera Druhá dcera Lauren Willig

Kniha se mi velmi líbila. Rachel na začátku vypadá jako slabá, slušně vychovaná dívka, která pořádně nevystrčila nos z domova. Smrtí matky se, ale vše změní. Zjistí, že celý život žila ve lži své matky, která ji znemožnila styk se svým vlastním otcem. Ačkoliv neví podrobnosti jejího jednání, tak společně s reportérem vytvoří druhé já, které se vměsná mezi smetánku a její rodinu. Mladý reportér, který ji pomáhá, měl jistého času románek s její nevlastní sestrou. Rachel najde byt, obstará ji luxusní oblečení a z chudé popelky se rázem stane bohatá šlechtična. Časem poznává všechny své členy rodiny a odkrývá hluboko skrytá tajemství. Setkává se svým otcem a zjišťuje šokující informace o svém původu. Pokračování by se mi určitě moc líbilo. Konec byl rychlý a na můj vkus i useknutý.

21.09.2018 5 z 5

Zkrocení Zkrocení Jude Deveraux (p)

Ačkoliv mám autorku velice ráda, tento počin se ji zrovna moc nepovedl. Pravděpodobně mi úplně nesedl děj, kdy si mladá Liana vybere ze všech svých nápadníků zchudlého a neostesaného Rogana. Nelíbil se mi průběh jejich svatebního obřadu ani zpečetění sňatku. Obdivuji Lianu za to, že docházala z pustého a špinavého domova vykouzlit čisté a příjemné místo. Rogan mi nebyl moc sympatický svým chováním k Lianě, která se tak moc snažila. Pobavil mě jejich společný den ve městě, kde shlédli scénku v divadle o sobě samých. Konec byl takový otevřený, že vlastně nevím jak to všechno dopadlo s nepřátelenými rody.

21.09.2018 3 z 5

Dítě jako překvapení Dítě jako překvapení Jennifer Greene

Tvrdohlavy Flynn neustale dorazi na svou ucetni Molly, ktera mu stale odolava. S prichodem jeho syna, ktereho mu pohodi jeho byvala milenka k noham, se vsak zacnou dit veci. Flynn nechce od nikoho pomoc, ale Molly mu poda pomocnou ruku a pomaha mu se synem. Knihu bych hodnotila jako oddychovou cetbu.

16.09.2018 3 z 5

Prchavý okamžik Prchavý okamžik Carla Cassidy (p)

Romanticky pribeh o vnucce Eddie, ktera se kazdy den stara o svou nemocnou babicku. Policie obsadi jeji byt kvuli sledovani pachatelu a ona se zamiluje. Cliff je protivny a nechce zadne zavazky, ale ona ho svou peci presveci o sve lasce. Klasicka lovestory.

16.09.2018 4 z 5

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Poppy day, zajimavy pribeh s necekanymj zvraty. Knihu pravdepodobne nepochopi ti, kteri se celodenne o nikoho nestarali, obetovali svuj zivot jim. Poppy day je velice laskava a hodna slecna, ktera se stara o svou nemocnou babicku v penzionu, pracuje v kadernictvi a ma za manzela vojaka. Kdyz ho unesou, uvedomi si, ze krome nej a babicky uz vlastne nikoho nema. Proto zburcuje armadu, novinare a jede si pro manzela do afghanistanu. Myslim si, ze si plne neuvedomovala rizika sve cesty, ale proste jen jela za svym manzelem, aby ho zachranila. To jake nasledky to na obou zanecha je vec druha. Pro me absolutne jiny pohled na vojaky v USA.

15.09.2018 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Od knihy jsem očekávala, že to bude taková ta motivační a emoční kniha a taky se z ní vyklubala. Není to typický románek, kde se zlý člověk změní v hodného. Ani se tam neobjeví milostné scény, láska, svádění. Ale jednomu člověku, který se rozvádí kvůli jednomu omylu se změní život po setkání s cikánkou, která mu předpoví smrt. Najednou začne panikařit, ale naštěstí si zajede k tetičce na venkov odpočívat a přemýšlet o svém životě. Po nějakém časem lelkování začne chodit do přírody a užívá si svobodný život bez signálu, mobilu, stresu. Vrátí se zpátky do práce a přehodnotí totálně svůj život. Začne lidem kolem sebe rozdávat sám od sebe radost. Změní pojistné smlouvy svým klientům a ušetří jim spoustu peněz, což se ale samozřejmě nelíbí jeho společníkům. Koupí zamračené osamělé ženě kávu a vykouzlí ji úsměv na tváři. Koupí kytici 7. vystupujícímu z tramvaje. A pomůže věčně naštvanému sousedovi s prodejem muffinů. Přejde na bio stravu a přestane jíst hovězí a maso z mláďat. Někdy se jeho experiment úplně nepovede, ale ve většině případů ano. Začne si uvědomovat, že celý život neustále pracoval a neměl čas na rodinu. Chtěl by to napravit, ale jeho žena je na něj pořád naštvaná. Na konci zjistí, že není vše tak jak se zdálo, ale hlavu si s tím neláme. Vrátí se mu jeho štěstí, které ve svém životě tolik postrádal.

Moc krásná, sladká knížka. Trochu mi to připomíná ten film o chlapci, který udělal experiment s pošli to dál, kdy pomohl nějakému člověku a ten zase musel pomoct dalšímu člověku.

Kéž by nám holkám občas někdo koupil kytici jen tak nebo kávu. :)

03.09.2018 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Caroline se nastěhuje do svého nového bytu a hned zjistí, že má ve velice hlučného souseda, který si každý den dopřává notnou dávku sexu. Postupně se skrze zeď seznamuje se všemi jeho ženami z harému. Jeden večer ji čeká slečna Purina, která při sexu neustále mňouká, další den musí snést Hihňající slečnu, která se všemu směje a v neposlední řadě malou boubelatou prdélku, kterou Simon celou noc pleská přes zadek. Jednoho večera značně flustrovaná a naštvaná na svého souseda naběhne a začne mu bušit na dveře ve své sladké růžové košilce. Od té doby to mezi nimi začne jiskřit. Postupem času se z nich, ale stanou přátelé a začnou se respektovat. Nabíječ nebude při sexu tak hlučný a Caroline nebude kazišuk. Při jedné párty se s kamarádkami seznámí se sympatickými muži, ze kterých se vyklubou Nabíječovo kamarádi, kteří znají Caroline jako růžovou košilku. V knížce se neustále omývá, že nemá Caroline Óčko a je z toho velmi nešťastná. Caroline se stávají samé vtipné a úsměvné situace – útok kocoura na Simonovu Purinu, která sice při sexu mňouká, ale nesnáší kočky. Její kamarádky chodí s nesprávnými muži a oba dva se Simonem tuší, že by bylo nejlepší, kdyby si partnery prohodily. Z nabíječe se vyklube známý fotograf, který jezdí po světe a proto má Caroline pár dní klid bez jeho sexu. Po nějakém časem spolu odjedou do Španělska a pak už je to jeden nášup za druhým. Óčko mě také pobavilo. Vlastně celá kniha mě pobavila a opravdu jsem se zasmála. Je to vtipné, je tam sex - hodně sexu a má to hlavu i patu.

03.09.2018 5 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Knihu považuji za oddychové čtení při propršeném víkendu, kdy se nedá nic jiného dělat. Začátek příběhu začíná velice pomalu a v podstatě do půlky knížky se nic moc neděje. Pak se to ale začíná rozjíždět velice rychle, vášnivě a děj je nabitý sexem. Opět se jedná o muže, který má temnou minulost a hlavní hrdinka zjišťuje co se stalo a pomáhá mu s ní. Kniha mě až tak nezaujala, ale dalo se to přečíst a dočíst. Pět hvězd si, ale ode mě nezaslouží.

03.09.2018 3 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Knihu jsem dostala darem a nějakým záhadným způsobem jsem přečetla tento díl, ikdyž jemu předcházel první díl. Nevadí. Myslím si, že jsem o nic nepřišla.
Kniha se četla velice lehce a měla jsem ji za pár hodinek přečtenou. Trošičku mi to připomíná 50 odstínu šedi a podobné knihy, ale ty jsou teďka v kurzu. Nemohu říci, že byla kniha špatná, ale nebyla ani moc originální a v půlce už jsem věděla, jak to dopadne. Čekala bych mnohem více sexu a originálnějších způsobů týkající se lásky. Létat soukromým letadlem na dovolenou, záhadná smrt matky, Jonathan nemluví se svým otcem.. Je to jako přes kopírák. Závěr mne opravdu překvapil, takový jsem si opravdu nepředstavovala. Taková průměrná kniha - klasická červená knihovna.

20.08.2018 3 z 5

Copywriting Copywriting Michaela Horňáková

Za mě perfektní knížka, která provede světem copywritingu každého začátečníka. První půlka knihy se mi četla lehce týkala se základů marketingu, gramatiky a dalších důležitých oblastí a dokázala jsem se v ní i jednoduše orientovat. Druhá půlka knihy byla již více odbornější SEO, PPC, bannery, reklamy, facebook apod. Přesto si myslím, že by kniha měla být o něco obsáhlejší, více se věnovat tématu do hloubky. Oceňuji množství obrázků, názorných ukázek i příkladů. Opravdu vkusně zpracovaná učebnice pro každého copíka.

20.08.2018 5 z 5

Tarot - Velká Arkána Tarot - Velká Arkána Bohumil Vurm

Nemám co vytknout. Svůj účel plní.

02.07.2018 5 z 5