CrazyDuck15 CrazyDuck15 komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Na rozdíl od první knihy, kterou jsem přečetla takřka jedním dechem, u tohoto dílu se mi nejednou stalo, že jsem od něj odcházela. Ale, když se mi podařilo správně ponořit do děje, byla jsem až do konce napjatá a zvědavá, co se stane na další stránce. Nakonec jsem byla až zklamaná, jak rychle a otevřeně kniha skončila. Moc se těším, až se vydám na výlet do knihkupectví, abych si přivlastnila i třetí díl celé série.

21.05.2016 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Ať už to bylo kvůli fotografiím nebo kvůli samotnému obsahu, skoro po celou dobu čtení mi běhal mráz po zádech. Autorův nápad je zajímavý a myslím si, že upoutal pěknou řádku knižních milovníků.
Jen co jsem knihu dočetla, doporučila jsem ji rodině i přátelům. Myslím si, že opravdu stojí za přečtení a nebojte, všechny stvůry jsou bezpečně uvězněny ve stránkách!

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

Ilustrace i děj knížky je skvělý. Nejprve jsem byla zaskočena, čím se děj zabývá, jelikož na základě obálky jsem nečekala nic tak ''těžkého'', ale nejspíš se ne nadarmo říká ,,Nesuď knihu podle obalu.''
Jsem ráda za to, co jsem si ze čtení této knížky odnesla, přičemž jsem ji už doporučila ne jedné kamarádce. Plné hodnocení je samozřejmostí.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem si zamilovala ve chvíli, kdy jsem otáčela první stránku. Líbí se mi, že nutí k zamyšlení a uvědomení si, co je opravdu důležité. Když princ na konci ''odcestoval'', pohltil mě na moment smutek, ale zároveň se mi provedení rozloučení vážně líbilo.
Moc nechápu, proč spousta mých vrstevníků tvrdí, že je kniha náročná na pochopení, ale hádám, že to je individuální názor.
Sama za sebe jsem již teď napevno rozhodnutá se ke čtení této knihy vrátit.
Rovněž nemůžu jinak, než dát plné hodnocení.

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Musím uznat svou chybu a prozradit, že jsem si omylem v knihkupectví koupila a následně i přečetla nejdříve tento díl, přestože na první jsem si brousila zuby už pěkně dlouho.
I přes mou nevšímavost mě kniha bavila a bylo pouze pár situací, kdy jsem se kvůli nedostatku první knihy, trochu zamotávala do děje.
Ale stejně jsem si knihu oblíbila, jelikož byla milá a čtivá stejně jako zamýšlející a záhadná. Jednou bych se ráda podívala do Mackenziina světa, abych zjistila, jaké to je chytat Historie nebo mít po boku Wese, abychom spolu mohli vyřešit záhadu mizejících lidí. Dávám plný počet hvězdiček :)

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Knížka mě lákala už delší dobu, už jen proto, že jsem byla zvědavá, jak nám autor představí celý svět dospívající nevidomé dívky. Rozhodně oceňuji zajímavá jména, o které není v knize nouze, stejně jako celý nápad teorie koincidence. Uznávám, že ze začátku jsem si to slovo musela osvojit, abych neměla problém s jeho bezchybným čtením, ale o to zajímavější se pro mě kniha stala. Laureth je pro mě opravdu zvláštní a úžasná postava. Naprosto obdivuji její odhodlanost, která ji provází po celou dobu. Nejvíc jsem se zamilovala do jejího rozloučení s nově nabitým přítelem, kde velice jednoduše vysvětluje, jak to zvládá, přestože se narodila bez jednoho smyslu, který je pro ostatní velice důležitým. Vřele doporučuji!

Jak voní týden Jak voní týden Olga Masiuková

Knížka je krásně provedená, jen mě mrzí, že jsem ji nečetla jako mladší, protože jsem si jistá, že by mě zaujala o něco víc. Proto dávám pouze 4*, ale jinak je kniha skvělá a vřele ji doporučuji. Dá Vám totiž jedinečnou možnost nahlédnout do světa nevidomé holčičky, která si však dokáže poradit i jen se svými čtyřmi smysly.

Ztracená brána Ztracená brána Orson Scott Card

Zahanbeně přiznávám, že to je první kniha, kterou jsem od Orsona četla, přestože se už takovou dobu chystám na Enderovu hru a ostatní, ale nějak se začít musí, no ne?
Kniha byla příjemná, zábavná a čtivá. Přestože se objevily chvíle, kdy bych některé postavy praštila, aby se probraly, jsem s výsledkem celého díla spokojená a myslím, že mohu s klidných svědomím říct, že se k ní někdy v budoucnu vrátím, abych si oživila celý svět Otců bran a všech ostatních.

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

To čekání mě neuvěřitelně ubíjelo. Abych byla upřímná, když se mi kniha konečně dostala do rukou, chvíli jsem váhala, jelikož jsem se bála, že mě zklame, ale naštěstí se tak nestalo, takže jsem se zamilovala do druhé knihy stejně jako do první. Je fakt, že se některými rozhodnutími Liv jsem tak úplně nesouhlasila, ale i tak je to spolu s Gwendolyn Sheppardovou moje hrdinka celého knižního světa. Opět nebyla nouze o několik vtipných dialogů a situací, a musím přiznat, že jsem se smála nejen v duchu. Snad neumřu nedočkavostí než vyjde třetí díl, který si bezpochyby užiji stejně, jako předchozí dva. Autorce se zkrátka podařilo procpat další svou knížku do mých TOP 10, a tak mi ani nezbývá nic jiného, než dát maximální počet hvězdiček!

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Jelikož autorčino první dílo ''Můj život u sousedů'' jsem si až překvapivě snadno zamilovala, tato kniha pro mě byla mírným zklamáním. Těšila jsem se na další letní román o mladé a komplikované lásce, kterého se mi i dostalo, ale ne v takové podobě, jakou jsem si představovala. Sice tam byla vcelku dobrá myšlenka a oceňuji proplétání Gweniných vzpomínek se současností, jenže na můj vkus to bylo v některých ohledech o poznání odvážnější. Moc mě mrzí, že musím ohodnotit pouze 3*, obzvlášť, když první knize bych byla ochotna sto hvězdiček z desíti. Snad se ''Kluk mého srdce'' vyvede lépe, už jen proto, že tam bude naše drzá Alice, kterou známe z předchozí knihy.

21.05.2016 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha sama o sobě je nepřekonatelná. Je tam vše co by se do ní dalo nacpat, ale ne tím způsobem, že by se to všechno motalo přes sebe nebo tak.

Sice mě hrozně štval jakýkoli náznak tajností nebo velmi nepatrné nedůvěry mezi Tobiasem a Tris, protože jsem nebyla schopná pochopit, že si stále úplně nedůvěřují, ale zkousla jsem to i bez vynaložení velké námahy.
Caleb mě zklamal na celé čáře, ale to už na konci druhého dílu, takže nic nového pod Sluncem.

Jinak hodně zbožňuji akci, která v tomhle příběhu rozhodně nechybí. Vždy se okamitě vcítím do dané situace, a to není tak běžné, takže super.
Konec mě velmi dojal. Četla jsem to v autobuse a měla jsem hodně co dělat, abych knihu nemrskla napříč. Od kapitoly 51 jsem v kuse zarytě brečela.
Totálně jsem nebyla schopna pochopit logiku toho, proč se kniha nemohla dočkat happyendu pro všechny zbylé postavy.... ( Sbohem mým nejoblíbenějším postavám)

Ale kniha sama o sobě je špičková! Rozhodně je mi líto konce, ale i tak to už bývá.

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Knížka je úplně super. Líbí se mi snad z celé trilogie i Čtyřky nejvíc. Děj je dobře zpracovaný a nikde nevázne, takže se určitě nebudete nudit.
Postavy jsou jedinečné a do detailu popsané což se mi líbí.
Rozhodně to není jen nablblá slaďárna.
Když se tak zpětně vracím myslím, že kdyby autorka touto knihou zkončila, tolik z nás by v alianci nemusela zdlouhavě truchlit a říkat, jak je konec nefér...
Dávám max!

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Knížka mě brala již od úplného začátku a skoro jsem kvůli ní ani nejedla :D Prostě jsem jen četla a četla a najednou jsem otáčela poslední stránku...
Děj se pohybuje celkem rychle a příjemně čtivě. Autorka se ničím nezabývá ani chvíli, ale ani milion let - prostě tak akorát.
Popis okolí i situací je perfektně představitelný a já se s rozhodnutími samanthy celkem často ztotožňuji. Hlavní i vedlejší postavy jsou milé a charakterově velmi rozmanité. Hrozně moc se líbil malý, ale geniální George, který zná snad vše. Děj je sice jednoduchý, ale osobně si myslím, že to by pro většinu čtenářů ve věkové kategorii, pro které je určena, neměl být problém. A ROZHODNĚ to není jen hloupá slaďárna.
Umírám nedočkavostí až si budu konečně moct přečíst pokračování, protože konec mi nepřišel úplně dořešený a tak prostě nějak hotový.
Kniha jednoznačně patří do mých tzv. TOP10 a nebudu váhat přečíst si ji znovu!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha není špatná, ale čekala jsem od ní trochu víc.
Dĕjová linka se pohybuje celkem rychle což se mi líbilo.
Avšak mi přijde, že abyste pochopili hlavní dĕj, stačí shlédnout film, protože hlavní dĕj je zachován.

19.12.2014 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha je naprosto úžasná. Jen nechápu proč ji všichni srovnávají s Drahokamy. Jediné co mají knihy společné je autorka. Jinak nápad je opravdu originální a všichni, kdo ji kvůli mně četli ji jen chválili a jako já se stejně už nemůžou dočkat pokračování. Autorka nezklamala.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Báječná knížka. Není nouze o dramatiku, romantiku, akci ani klasické vtípky hlavní hrdinky. Konec mě velmi překvapil, ale nezklamal. Je to báječné ukončení úžasné série knih!

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Od prvního dílu ani trochu nezklamala. Opět nebyla nouze o vtipné a ironické poznámky hlavní hrdinky. Xemerius byl zajímavým vylepšením už tak báječné knihy. Také nechyběla akce ani spádovost děje. Pro mě jednoznačně pět hvězd a řazení do mých TOP10. Doporučuji, určitě vás nezklame.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tahle knížka patří mezi mých tzv. TOP10 a nikdy neváhám přečíst si ji znovu :D Nejprve mě upoutala svou obálkou, ale před čtením jsem trochu váhala. Nicméně už vím, že to byla chyba jelikož jsem ji přečetla jedním dechem. Okamžitě mě vtáhla do děje a po jejím skončení jsem okamžitě běžela koupit druhý díl!
Knihu vřele doporučuji.