čika čika komentáře u knih

Ako som sa stal starostom Reykjavíku a chcel zmeniť svet Ako som sa stal starostom Reykjavíku a chcel zmeniť svet Jón Gnarr

Velmi uprimne, miestami pre nasinca neochopitelne, sympaticke i strelene. Nevyznam sa velmi v tomto type literatury - je to nieco medzi spovedou a motivacnou knihou? Pobavilo.

17.10.2019 3 z 5

Černá voda Černá voda Kerstin Ekman

Som velmi rada, ze ma neodradila ani hrubka knihy, ani jej citatelska nejednoduchost. Kniha ma nakoniec odmenila a potesila. To, ze sa nejedna o klasicku detektivku, je zrejme asi hned na uvodnych stranach. Pribeh ma vela vrstiev, myslienok a dejovych linii, je plny symbolov a filozofickych otazok.... Nic tu nie je ponechane na nahodu a citatelovu lenivost, ziadna vrazdicka na dovolenku. A kvitujem fundovany doslov.

15.10.2019 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Naozaj silná kniha, pri ktorej by ma zaujímalo aj pokračovanie.

09.09.2019 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Audiokniha, vyborne nacitana J. Dvorakom. Mne sa pacila este viac ako Skala, zapletka s otcom trpiacim demenciou ma chytila. Nehovoriac o tom, ze knihy z Hebrid P. Mayovi skutocne "idu", clovek aby hned isiel pozerat lacne letenky...

07.09.2019 5 z 5

Trinásty príbeh Trinásty príbeh Diane Setterfield

Piate cez deviate, ale atmošku to malo. Netreba sa veľmi pozastavovať nad kombináciami a nedostatkom logiky...

02.09.2019 3 z 5

Minervistka Minervistka Hermína Franková

Osviežujúce, vtipné a prekvapivo stále aktuálne. Hoci už dávno nie určené mojej vekovej skupine,pre túto edíciu mám slabosť a konkrétne tento titul príjemne prekvapil.

22.08.2019 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Počúvané ako audiokniha počas maľovania bytu :-)
Veľmi pekne zdramatizované a prečítané, samotný príbeh tak trocha klasika a predvídateľný, ale mňa bavil.

22.08.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Vypocute ako audiokniha, navyse ceska, ako tu niekto predo mnou pisal - slovencina presakuje, ale nevadi. Pribeh slusne naslapnuty, vselijako kocirovany, barlicky a oslie mostiky....ale pomerne zivy jazyk, urcite je jeho popularita pochopitelna.

20.08.2019 3 z 5

Strážci světla Strážci světla Abby Geni

Páčilo sa mi to veľmi. Spôsob, akým je príbeh vystavaný, zasadenie a celé plynutie deja. Kniha má svoju atmosféru a príbeh je napínavý a mrazivý aj bez "thrilleroidných" barličiek.

19.08.2019 5 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Krásne spravená kniha, ktorá je pre YA čitateľov dosť ťažká a ťažko spracovaná.

19.08.2019 4 z 5

Můj skvělej bratr Robinzon Můj skvělej bratr Robinzon Jaroslava Blažková

Pocuvala som audioknihu - velmi zrely pribeh, blazkovej jazyk - parada - mozno trochu narocny pre nastrocnych, ale zase, nepodcenujme ich.

11.08.2019 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Intenzivna kniha, ktora vyvolava emocie. Trochu ako filmy Larsa von Triera - viete, ze su to vydieracky, ale nemozete si pomoc. Nie je mi celkom jasne, o com presne mala kniha byt - vztahy /ak to malo byt o nich/ na mna posobili nerealne a vyfabulovane, rovnako ako osudy protagonistov - obrovske uspechy vs neskutocne utrpenie. Mala som problem s udrzanim pozornosti pri poslednych stranach - kniha ma vycerpavala a priznam, zvraty ci tragicke osudy protagonistov som miestami sledovala uz s otupenim. Napriek tomu - kniha je vyborne napisana a preto si urcite pockam aj na dalsi Yanagiharin pocin.

11.08.2019 3 z 5

Polské Přímoří - Průvodce na cesty Polské Přímoří - Průvodce na cesty kolektiv autorů

Dakujeme za tuto publikaciu - kupenu pri planovani cesty do Polska k moru a velmi inspirativnu, dokonca tak, ze sa musime vratit a pozriet miesta, ktore sme nestihli. Je vidno, ze ju pisal clovek so vztahom k Polsku a so skusenosti s cestovanim. Este raz vdaka.

10.08.2019 5 z 5

Dni opustenia Dni opustenia Elena Ferrante

V podstate neprijemna kniha, ale vyborne napisana. Koniec trosku sklza do cervena :-), ale nevadi mi to, asi som nekriticka ferrante fanynka.

06.08.2019 4 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Znepokojiva jednohubka a nekompromisna sonda - len zdanlivo velmi japonska, s otazkami univerzalnymi. Smutne citanie, vyborne napisane.

01.08.2019 5 z 5

Svatba ve městě Chambéry Svatba ve městě Chambéry Klára Notaro

Taky mix, pocitovky i vaznejsie temy, ako tomu pri poviedkach byva.

30.07.2019 3 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Mne sa velmi pacila viacvrstevnatost nametu a zasadenie do prostredia, viem si pribeh velmi dobre predstavit ako film. Co mi vadilo, bola finalna - pre mna trochu zbytocne akcna - pasaz, v ktorom pocinanie hlavnej hrdinky stracalo na uveritelnosti, predsa len, ma 14 rokov, tak ja teda neviem...Za mna - umne vyskladane, avsak akcia a urcita prekombinovanost na ukor jazyka a rozvedenia motivov.

21.07.2019 4 z 5

Život k sežrání Život k sežrání Mikäel Ollivier

Podarena obalka, pribeh taky priemernejsi, ale preco nie. Jednohubka.

20.07.2019 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Prva polovica super, autorka sa s tym nepara a to sa mi paci, ocakavam zvrat, pride.... a potom v pohode, dennik sa zacina troska zunovavat a koniec ma vylozene rozrusil :-)

19.07.2019 4 z 5

Požierači neba Požierači neba Paolo Giordano

Silny pribeh, dobre napisany. Kombinacia motivov akoby sa obcas blizila k okraju unosnosti, je vsak majstrovsky vybalansovana.

07.07.2019 5 z 5