ChodzikCZ ChodzikCZ komentáře u knih

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Parádní detektivka na dlouhé noční večery. Pěkně se to četlo.

08.01.2020 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Občas až strašidelné...

23.01.2019 5 z 5

Úžasná sbírka českého humoru... klasika nad klasiky

29.08.2018 5 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Jako odreagovávačka dobrý, ale postrádá to hlubší příběh a vše je strašně povrchní

21.11.2019 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jedná z nejlepších knížek, jakou jsem za posledních několik let četl. Tohle by si měl přečíst opravdu každý...

30.03.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Občas docela zmatené, dej preskakije z místa na místo bez zjevneho důvodu, ale ve finále fajn příběh.

23.01.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Krásně tajemnej a napínavej King, který vtáhne do děje a nepustí, dokud není konec...

12.05.2019 5 z 5

Město nekonečné noci Město nekonečné noci Lincoln Child

Klasický Pendergast, kterého je radost přečíst jedním dechem.

23.01.2019 5 z 5

Moderní cizinecká legie očima výsadkáře Moderní cizinecká legie očima výsadkáře neznámý - neuveden

Z mého pohledu je tohle ten nejrealističtější popis současného fungování cizinecké legie, které je na českém trhu k dispozici.
Přečetl jsem ve stejném týdnu jako "15 let v legii" od pana Gazdíka a toto podání mi přišlo reálnější.
Doporučuji k přečtení každému zájemci o cizineckou legii a její fungování v současnosti.

20.12.2018 4 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Nečetl jsem první díl, takže mi to ze začátku přišlo velice zmatené a nepřehledné, hromada postav, různé časové linie, nesouvisející události. Cirka od poloviny se kniha začíná vybarvovat, než dospěje do finále, kde se většina věcí rozuzlí, ale více než 3 hvězdy si nezaslouží.
Na přebalu knihy je napsáno, že je kniha vhodná pro fanoušky Stiega Larssona, s jehož sérií Milenium si v ničem nezadá - s tím si dovolím silně nesouhlasit, Larsson je literárně a příběhově úplně někde jinde, tohle je proti němu velice slabé a porovnávat sérii Milenium s tímto dílem je rouhání... Předcházející díl, ani žádné následující už vyhledávat nebudu, nestojí to za to.

01.04.2021 3 z 5

Utržený ze řetězu Utržený ze řetězu Dav Pilkey

Dogman přivádí mě děti ke čtení, a to se počítá...

21.02.2021 4 z 5

Dogman Dogman Dav Pilkey

Pro děti paráda...

10.02.2021 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Číst se to dá, ale první 2/3 knihy jsou hodně zdlouhavý... Finále graduje slušně, pak je to zase rychle utnutý.

03.05.2020 4 z 5

Top Dog Top Dog Jens Lapidus

Parádní zakončení celé trilogie, určitě doporučuju k přečtení.

26.01.2020 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Občas poněkud zmatené přepínání mezi jednotlivými dějovými linkami a konec hodně uspěchanej, ale ve finále celkem dobrá lehčí odreagovávačka.

28.12.2019 4 z 5

Pchjongjangská akvária Pchjongjangská akvária Čchol-hwan Kang

Drsny....

07.12.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Stejně jako Medvědín, je i My proti Vám úžasná knížka, od které se jen těžko odtrhává. Doporučuju úplně všem.

24.06.2019 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Občas docela zmatené, ale za přečtení to stojí.

20.06.2019 4 z 5

15 let v legii : Légion etrangere 15 let v legii : Légion etrangere Stanislav Gazdik

Velice zajímavá a čtivá kniha, občas mi příjde popis legie kapánek příliš romantický, ale i přesto jsem přečet jedním dechem a zájemcům o tuto tematiku moho vřele doporučit.

18.12.2018 4 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Ve srovnání s dalšími Cookovými knihami je tahle jedna z těch slabších. Cca od poloviny knihy je jasné o co se jedná, hlavní hrdina děj zbytečně dramatizuje (nikomu nemá čas vysvětlit na čem tak nutně musí pracovat vs. je schopen hodiny procházet záznamy a koukat jak "rostou" buňky), boční linky jsou buď zbytečné (matka) nebo "jen do počtu" (japonci).
Ale pořád je to Cook, který se čte dobře a jako oddechovka to není špatné.

29.11.2018 3 z 5