chanahd chanahd komentáře u knih

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

Je to oddechovka. Co jsem od knihy čekala, to jsem dostala. Něco je slabší, ale určitě je tam pár věcí, kterým jsem se od srdce zasmála. Takže spokojenost. Taková klasická Halina...

27.01.2017 4 z 5

Unesená Unesená Lesley Pearse

Kniha se četla dobře, nenudila jsem se. Hlavní hrdinka taková naivnější. Pokud jste už načetli pár detektivek, tak nejspíš uhodnete, kdo je hlavním padouchem.
Láska na první pohled, osudová přitažlivost a podobné z toho dělají takový "thriller pro ženy". Takové akční ženské čtivo.

21.01.2017 3 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Sice to není přesně to, co jsem očekávala, když jsem knihu začala číst, ale líbilo se mi to. Je to kniha s atmosférou.
Děj plyne pomalu, svým tempem, ale určitou tísnivou atmosféru to má.

09.01.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nenáročná oddechovka na jeden večer. Na chvíli zabaví, ale mám dojem, že za chvíli si nebudu pamatovat, o čem to bylo. Žádný zázrak hodný zapamatování se nekonal. Asi jsem čekala víc.
Četlo se dobře, děj ubíhá a stránky letí. To je rozhodně plus.
Hodně lidí mi tvrdilo, jak je to vtipné. Nevím, já na tom zase tolik vtipného neshledala. Mě to přišlo spíš smutné.

08.01.2017 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Celkem nudný příběh s velice nesympatickou, namyšlenou, sebestřednou hlavní hrdinkou.

30.12.2016 2 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Detektivní klasika plus můj oblíbenec Poirot. Napínavé až do konce.

09.11.2016 4 z 5

Silueta Silueta Christina Larsson

Neurazí, ale ani nepřekvapí... Jak už člověk ví, kdo je hlavní padouch, tak odpadne to napětí. Dočetla jsem. Ale žádný zázrak.

22.09.2016 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Moc nechápu to obrovské nadšení. Nějaká kapitola byla super, nějaká už méně. Od poloviny knihy jsem už měla pocit, že je to vše takové stejné, že se autorka opakuje.
Není to špatná kniha, je to určitě oddechovka co neurazí. Ale díky ocenění jsem asi čekala něco víc.
Graficky je to moc pěkná kniha a ilustrace Honzy Hofmana jsou parádní. Ale rozměr je nepraktický, knížka se blbě držela:-)

31.07.2016 2 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Zvláštní, groteskní, bizarní a nezapomenutelná kniha.
A ty kulinářské části :-)
Jen konec mi přišel takový moc rychlý.

30.06.2016 3 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Kniha se mi líbila. Nápadité, zamotané, do poslední chvíle jsem netušila, jak to ve skutečnosti je.

10.06.2016 4 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Dobrá oddechovka. Ale mírně natahovaná. Pokud jste na toto téma četli již nějaké knihy nebo viděli alespoň 2-3 filmy, určitě vám hodně věcí dojde už asi v polovině knihy, takže konec není překvapivý.
A mimochodem, ten energický Eden Lundell je v knize žena:-) A mnohem víc by mě zajímala dějová linka právě s Eden. Ty nejzajímavější věci tu jsou jen nakousnuté. Další díl jsem ještě ale nečetla, tak uvidím.

04.06.2016 3 z 5

Některé povídky jsou pěkné, některé trochu slabší. Ale pro ty, kdo rádi romantiku, je to příjemné zimní počtení.

26.05.2016 3 z 5

Zapomenutý faraon Zapomenutý faraon Philipp Vandenberg

Výborná kniha. Pokud Vás zajímá Egypt a archeologické objevy, je tato kniha určitě dobrou volbou.

17.05.2016 5 z 5

Prvorozený Prvorozený Filip Alexanderson

Kniha se mi rozhodně dobře četla a měla spád. Nenudila jsem se. Jen jsem se tedy těšila, že to bude samostatná kniha, ale dle konce tedy určitě ne. Jak už to tak bývá, asi bude dalších x dílů?

17.05.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha, která rozhodně zvedne náladu. Četla jsem ji několikrát a určitě se k ní budu stále vracet. Tento druh humoru je už dnes hodně vzácný.

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Tak trochu jiný Urban, než jsem byla zvyklá. Tentokrát bez té atmosféry tajemna. Ale kniha zaujala od začátku do konce. Zklamaná tou změnou určitě nejsem.

14.05.2016 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Mé oblíbené pohádky. Co k tomu říct? Snad jen nádhera a smutek.

Nocte Nocte Courtney Cole

Tak nadšení se nekoná. Spoustu nudných pasáží. Latinské věci se mi v tom zdají naprosto zbytečné. Kdyby to k něčemu bylo. Ale zde se stále opakují nějaké 3 latinské citáty jako kostky jsou vrženy a podobně. A závěr? Vzhledem k tomu, že jsem četla jen v posledním roce nejméně 2 knihy, které jsou tomu podobné jako vejce vejci, tak ani překvapení se nekonalo, bohužel.

14.05.2016 1 z 5

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Jedním slovem chaos. Do knihy jsem se díky podivnému stylu nemohla začíst. Děj přeskakuje, najednou je prostě hlavní hrdinka někde a jede se dál... Do toho příliš mnoho ponechaných španělských slov. Rozhodně nečekejte, že budete vtaženi do děje a s napětím očekávat, jak to dopadne.

24.03.2016 1 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Zdlouhavé, předvídatelné. Předchozí knihy od autora jsem přečetla jedním dechem, ale tentokrát jsem s tím měla trochu problém. Tohle je takový průměr, co nepřekvapí.

22.03.2016 3 z 5