CervenaVeronika CervenaVeronika komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Musím přiznat, že Carl mi je sympatický i přes své neduhy. Stejně tak jeho pravá ruka Assad. Sice jsem věděla už od první třetiny, kdo je zločinec a i důvod, jenže to mě spíše motivovalo k dočtení knihy. Těším se na další setkání s touhle dvojkou.

01.03.2019 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Pobavila jsem se, ale občas to pokulhávalo a už už bych knihu odložila. Naštěstí se tak nestalo.

04.01.2019 3 z 5

Vzdálenost mezi mnou a třešní Vzdálenost mezi mnou a třešní Paola Peretti

Kniha ve mně po dočtení zanechala mnoho emocí. S odstupem několika dní mi ale přijde, že je tam spousta nedokončených příběhových linek, které se tak nějak přešli bez jakéhokoliv vlivu na další vývoj příběhu, což mi přijde jako škoda.

25.06.2024 4 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa (p)

Příjemný příběh, který vykouzlí úsměv na tváři.

21.06.2024 4 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

Kouzelný příběh. To stačí.

31.05.2023 5 z 5

Tehdy jsme žili v letní zemi Tehdy jsme žili v letní zemi Lydia Millet

Nevím, kam knihu zařadit, kdyby to bylo YA post-apo, byla bych asi spokojená... ale pořád si kniha hrála na něco víc, než na co měla. Naprosto zbytečně se v příběhu věnoval prostor nedůležitým a nezáživným částem, tam kde se dalo více, lépe rozepsat pak stránky chyběly.
Opuštím knihu rozčarovaná a se smíšenými pocity.

28.05.2023 3 z 5

Malá kniha o Islanďanech Malá kniha o Islanďanech Alda Sigmundsdóttir

Po čase lehce repetitivní čtení, které je spíše vtipem, než reálnou sondou do života Islanďanů. Asi bych ji nepotřebovala číst.

05.05.2023 3 z 5

Životy surrealistů Životy surrealistů Desmond Morris

Dobrý přehled významných surrealistických umělců, jejich života a cesty k tvorbě i surrealismu.

15.02.2023 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Petr Sís

Dávám 5*, protože ty ilustrace. Text byl zajímavý, ale ničím nový.

23.01.2023 5 z 5

Lidové fláky Lidové fláky Hugleikur Dagsson

wtf, co to bylo? Humor asi ne.

20.01.2023 1 z 5

The world of Tim Burton / Tim Burton a jeho svět The world of Tim Burton / Tim Burton a jeho svět Tim Burton

Klasický katalog k výstavě, výběr kreseb, obrazů a fotografií, které Burton vytvořil. Informační hodnotu v něm ale nenaleznete.

14.01.2023 5 z 5

Drahé kameny v historii, pověrách a esoterice Drahé kameny v historii, pověrách a esoterice Vladimír Kropáček

Kniha krásně spojuje vědu geologickou s historií a spiritualitou. Kniha je velmi zajímavá a obohacující.

09.01.2023 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Flop. Zaujal mě jediný text, ostatní bohužel nikoliv. Nevím, jestli bych texty nazvala básněmi, znaky poezie totiž pozbývají.
Měla jsem pocit, že téma, myšlenky i jejich podání bylo velmi repetitivní a nezáživné.

07.01.2023 1 z 5

Lásky českých malířů Lásky českých malířů Martina Drijverová

Kniha mne věru nenadchnula. Což jsem mohla tušit už z předmluvy. Působilo to na mě spíše jako pohádky a vyprávěnky o českých malířích, jen málokdy s nějakou informační hodnotou..

03.01.2023 2 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Klasický Chuck. Bizár, podivnost, všechno za hranou vhodnosti.

18.12.2022 5 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Už dlouho jsem toužila po přečtení něčeho od Barbary Nesvadbové. Fascinovalo mě na ní její působení v HB. Pro knihu jsem ale nebyla cílová skupina. Střípky citového vzplanutí narušovalo drama se synem, které ne vždy souviselo s hlavní linkou "zakázané lásky". Konec už byl možná trochu moc komplikovaný a ponechala bych celou knihu jen jako emoce, vzplanutí a náhlé náhodné myšlenky týkající se vztahu i s ohledem na délku knihy.

11.08.2022 3 z 5

Nebyly to moje děti Nebyly to moje děti Jana Černá (p)

Silné příběhy tak trochu bez tváře, osobnosti a přesto zamrazí a zabolí.

04.07.2022 5 z 5

Umění, kterému nikdo nerozumí: Historky z podsvětí výtvarné kultury Umění, kterému nikdo nerozumí: Historky z podsvětí výtvarné kultury Jan Vitvar

Mě kniha velmi zaujala. Bavilo mě podívat se pod pokličku českému výtvarnému umění i celé scéně.

14.03.2022 5 z 5

Cesta za tatínkem Cesta za tatínkem Tove Jansson

Čarokrásné údolí mumínků. Velmi se mi líbilo a těším se na další díl.

14.03.2022 5 z 5

Potíže se ženami Potíže se ženami Jacky Fleming

Miluji knížky o ženách. Ale tohle už bylo možná trochu moc. Místy vtipné, místy přitažené za vlasy. Upřednostňuji trochu něco jiného.

14.03.2022 3 z 5