certik003 certik003 komentáře u knih

Pěstitelka růží Pěstitelka růží Charlotte Link

Mám moc ráda autorčiny knížky pro jejich čtivost a dobře psychologicky propracované postavy. Opět nezklamala a už se těším až si přečtu další její knížku.
Co mě zarazilo bylo velké množství překlepů, občas se to stává, někdy najdu i hrubku, ale tuhle knížku nejspíš vůbec neviděl korektor.

31.08.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ze začátku jsem nechápala, proč knížka vzbudila takový ohlas, ale postupně mě děj úplně pohltil. Za mě moc hezky napsaná knížka plná různých osudů. A ten otevřený konec - třeba se dočkáme pokračování. Vůbec bych se nezlobila.

31.08.2016 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

První díl se mi líbi moc, romantiku vyvažoval zajímavý děj. Druhý díl mi přišel vlastně dost stejný, ale taky byl čtivý. Třetí díl si autorka mohla odpusit, vlastně ani nevím, proč jsem to dočetla.

05.08.2016

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tohle byla moje první kniha od autora, takže jsem nevěděla, co očekávat a popravdě vůbec nevím, co si o ní myslet. Rozhodně se knížce nedá upřít, že by nebyla čtivá, zvládla jsem ji za necelou půlhodinu, ale pointa mi asi unikla. V každém případě na tuhle knížku jen tak nezapomenu a pokud budu mít možnost, od autora bych si ráda přečetla něco dalšího. Co oceňuji, jsou krásné ilustrace.

10.01.2016 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Mám ráda knížky, kde se prolíná minulost s přítomností a kde je děj vyprávěn různými osobami. I když tady toho bylo ze začátku tak moc, že některé kapitoly ze začátku knihy mi začaly dávat smysl až později. I tak mi to nevadilo, knížka je napínavá a obdivuji autora, že se v tom ději při psaní sám neztratil.

06.01.2016 4 z 5

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

Od téhle knížky jsem čekala něco jiného, i když vlastně nedokážu popsat co. Ale jsem trochu zkalamaná. Oceňuju, jak autorka vystihla chování naší konzumní společnosti a popravdě se bojím, že kdyby tahle reality show byla v televizi, tak se na to většina lidí bude s klidem dívat a bude jim to připadat úplně normální.

15.05.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jodi Picoult je úžasná Vypravěčka! Kniha byla nádherná, jeslti se vůbec něco takového dá říct o knize, která popisuje "život" v koncentračním táboře. Líbí se mi, že každá kapitola je popsána z pohledu jiné osoby, protože nikdy nic není černobílé. Určitě se budu snažit sehnat od autorky další knížky.

12.03.2015 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

První polovina knížky se mi líbila, potom mi Taitova genialita lezla lehce krkem a myslím, že knížce to uškodilo, ztratila tím na napětí, protože díky tomu je jasné, že Taita všechno lehce zvládne. Prvnímu dílu se zdaleka nemůže rovnat. Pokud vyjde další díl tak si ho zřejmě zase přečtu, ale tentokrát si ho určitě nekoupím, ale půjčím v knihovně.

03.03.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nepamatuji si, že bych někdy četla knížku, kde by mi byly nesympatické všechny posatavy a já se od ní přesto nedokázala odtrhnout. Po trochu rozvláčnějším začátku napětí postupně graduje a narozdíl od jiných mi ten konec, vzhledem k předchozímu ději, nepřišel ujetý.

20.02.2015 5 z 5

Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny Honza Hlaváček

Knížku jsem koupila jako dárek pro švagra, který knížky nečte. A samozřejmě ji předtím přečetla. Přestože jsou psané v hantecu, tak je čtení celkem snadné a na konci každé pohádky je "slovník". I když v něm nejsou uvedné všechny výrazy. Ale i tak se dají v kontextu snadno pochopit a já jsem se dobře bavila. A dokonce je přelouskal i švagr, což se rovná zázraku!

05.01.2015 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Z knihy jsem byla nadšená, četla se jedním dechem. A to, že se odehrávala ve třech generacích mi vůbec nevadilo, právě naopak. Určitě si seženu další knížky autorky.

05.01.2015 5 z 5

Manžel v domě není pro mě Manžel v domě není pro mě Alena Jakoubková

Patřím k těm, které knížka nenadchla. Že je v knížce něco nereálné většinou až tak neřeším, ale tady to bylo do očí bijící. Ale nemám ráda černobílé vidění světa a i to bylo hodně přehnané. Navíc ten konec byl taky takový divný a styl psaní mi přišel jak v dívčím románku. Myslím, že další knihu od téhle autorky si hned tak nepřečtu.

17.12.2014 2 z 5