Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny

Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210167/pohadky-v-hantecu-aneb-goldnovy-mer-210167.jpg 4 4 2

Jsou prvotinou šiřitele brněnského hantecu a muzikanta Honzy Hlaváčka. Tato kniha pohádek však rozhodně není určena dětem, spíše jejich rodičům, popřípadně starším sourozencům. Obsahuje devatero klasických, dějově pozměněných pohádek, přeložených do brněnského hantecu. Patrné je recesistické regionální umístění děje do Brna a jeho blízkého okolí. Pikantních ilustrací a grafického zpracování celé publikace se ujal kreslíř, hudebník a cizelér Libor Machata.... celý text

Jája92
12.01.2018 4 z 5

Útlá knížečka pohádek v brněnském hantecu, která mě pobavila, doplněná vtipnými obrázky a užitečným slovníkem u každé pohádky.

certik003
05.01.2015 5 z 5

Knížku jsem koupila jako dárek pro švagra, který knížky nečte. A samozřejmě ji předtím přečetla. Přestože jsou psané v hantecu, tak je čtení celkem snadné a na konci každé pohádky je "slovník". I když v něm nejsou uvedné všechny výrazy. Ale i tak se dají v kontextu snadno pochopit a já jsem se dobře bavila. A dokonce je přelouskal i švagr, což se rovná zázraku!