padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

(SPOILER) Marná autorčina snaha.

Za mě bylo málo odkazů na první díl. Četla jsem ho před nějakou dobou, takže bych uvítala vysvětlivky ve stylu "stalo se". Naopak přemíra byla romantiky ve druhé půlce. Nic moc se vlastně už neděje. Jen kýčovitá slaďárná (někdo to může mít rád) a konečně další meta/y. Daniel na mě ale působil až moc citlivě, chápavě, a přehnaně soucitně. Takový typ? Ne, děkuji.

Ve srovnání s prvním dílem nevidím moc posun ani zlepšení, spíš naopak. Užívala jsem si jak se oťukávali, tajili své city, stejně tak schůzky..ta nervozita kolem, bylo to krásné, zakázané.

06.04.2022 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

(SPOILER) Tohle je přesně ten typ knihy, díky které si přestávám kupovat jakoukoliv se značkou bestseller..

Od autorky jsem popravdě čekala přece jen víc. Začátek knihy měl takový náboj, že jsem se upřímně těšila na celý příběh. Vyprávění podle K. jsem si zamilovala a vždy jsem se těšila na její příběh. A to bylo asi tak všechno.

Nemohla jsem se dočkat poznávání mezi L. a M., jak se bude vyvíjet jejich vztah atd., ale kde to všechno vlastně bylo? Nechápu co přesně se mezi nimi stalo, že se začali mít rádi. Ignorovala ho, vyspala se s G., zachránil ji dceru (dobře, má u ní plus), křičela na něj..jaksi mi uniká proces zamilování. Stejně tak u něj. Celý život poměrně netečný ke vztahu k jiným, včetně své snoubenky, a narazí na smutnou L. a její malou. Ano, scéna se světlicí byla skvělá, i pro mě by byla hrdinka. A dál?

To, že se hodlá L. sama udat, aby tím tak zároveň upoutala pozornost na situaci v zátoce. Vážně si myslela, že po jejím příběhu se někdo bude ještě zajímat o velryby a co ji zajímá? Takové téma jako domácí násilí, vražda/zabití, útěk, tajemství..kam se na to ti kytovci hrabou..

Srdceryvný příběh to opravdu byl, o tom žádná, ale paradoxně působil spíš vzdáleně, že na mě nijak nezapůsobil. A i přes přenádherný popis velrybí písně a skotačících delfínů, mě nepřesvědčila, že Austrálie je kouzelná. Kde byli všichni ti obří pavouci, všetečný hmyz, plazi..?

29.03.2022 3 z 5

Píseň lásky Píseň lásky Catherine Anderson

(SPOILER) Po prvních stránkách znásilní bláznivou dívku nechutný grázl (a to jsem ještě slušná). Říkám si, co za zvrhlého autora věnuje takovou knihu synovi a snaše? Je to snad tajná šifra? Popojedem.

Něco takového jsem opravdu ještě nečetla. A nemyslím to ve zlém. Ze začátku je sice tempo pomalé, ale drama se v tom případě odehrává uvnitř. A to uvnitř Annie. Hlavně když si po několika stránkách uvědomíte, že je jenom hluchoněmá a ne bláznivá.

Od chvíle prozření je zbytek knihy spíš už pohlazení na duši. To jak je Alex z Annie celý paf je jednoduše rozkošné.

28.03.2022 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

(SPOILER) V příběhu se moc akce a drama neděje, kromě menší amnézie a spletitosti lží. I přesto je příběh velice čtivý a knihu jsem slupla jako malinu. Moc mě bavil Edward a jeho myšlenkové pochody při zjištění, že je vlastně tak trochu ženatý. A hlavně s kým.

Myslím, že se ve většině shodneme, když řeknu že sarkastické a ironické rozhovory mezi protagonisty - ANO! Mělo to krásný náboj. K tomu všemu Edward nebyl jen ješita, který si chce prosadit svou pomocí sexu, jako už mnoho takových před ním. Ne, on je prostě sarkastický, někdy až krutý, ale hlavně mluví a reaguje, nestojí jen jako tvrdé Y.

Trochu mě zarazilo s jakou samozřejmostí vzali vyšší důstojníci Edwardovo chování a vyžadovanou protekci..sice je příbuzný šlechtice, ale že by i plukovník, při jeho žádosti sklapl podpatek..?

24.03.2022 4 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

A je to lepší a lepší. Vážně by mě nenapadlo, že mě ještě takový typ knihy bude ještě bavit, ale ono jo, a pořádně. Autorka umí skvěle vykreslit nový svět, postavy, emoce.. Jste najednou jeho součástí a nechcete odejít.

24.03.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

(SPOILER) Popravdě jsem nečekala historickou erotiku, kam se na ni hrabe J. Lindsey. Děj sám o sobě na mě nepůsobil nijak hluboce, i když se jednalo o vážné téma, spíš jsem jím proplouvala dokud jsem nenarazila na A. s M.

Setkání s vévodou Sebastianem mi dost připomínalo J. Quinn, Vévoda a já. Vztah mezi protagonisty Pýchu a předsudek. Faráře zase vikáře z Emmy.

Snad kdyby nebylo tolik erotiky a více konverzace, nebo více stránek s konverzací, zalíbila by se mi kniha o to více. Každopádně se jedná o skvělý příběh, plný vášně a touhy. Montgomery si mě naprosto získal, kdo by si ho nezamiloval?

26.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Ohromný svět a jeho báječná hrdinka. Naprosto jsem se zamilovala do Nikdyuše (jen doufám, že to skloňuji správně..). Doprava pomocí paraplí? Vánoční souboj? Létání na dracích? A ten skvostný hotel! Tohle je ten svět, do kterého si přeji uniknout a klidně v něm i žít. Jsou tu podobnosti s HP, ale který příběh to tak nemá. Tady jde ale spíš o inspiraci, než naprosté podobenství. Proto se moc těším na další díly a jen doufám, že série bude na několik knih.

14.02.2022 5 z 5

Pif do kapsy 05: Ninja Pif do kapsy 05: Ninja José Cabrero Arnal

Jedno z jejich nejkouzelnějších vydání.

06.02.2022 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

(SPOILER) Na mě celkem zvrácené. Od šikany k lásce? Trochu mi to připomíná Stockholmský syndrom.

Rok se s ním nevidí a teď je z něj sex symbol? A co ta kamarádka? Takže on týrá její nejlepší kamarádku, ale po roce je už OK, když se s ním tahá? Najednou je dobrý člověk? To to nikomu nepřijde mimo? A že se vrátí k ex, který ji podváděl..dost to vypovídá o její inteligenci.

Takže ji vlastně týral proč? Aby si ulevil. Aby upustil páru, protože byla snadný cíl. A to až po jejím "nenápadném" monologu mu dojde, jak ji psychicky ničil? Že měla skutečný důvod plakat a být zničená? To si snad myslel, že pláče štěstím a v duchu se dusí smíchy nad těmi jeho "žertíky"? Je snad psychicky narušený po tom zneužívání?!

Chce s ní být kamarád, což jí doslova řekne, ale hned ji povalí na lavici v prázdné třídě a sápe se po ní? Kamarád taky rád kamarádku na lehátku.. Jestli tohle má být hate to love, tak chudák McGuire a další.

06.02.2022 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

(SPOILER) Mrzí mě, že jsem se do knihy nepustila již dříve, a přitom jsem ji měla na sezamu už pár let.. Pointa je sice snadno předvídatelná, to ale nijak neubírá na kvalitě textu. Autorka píše..nevím jak to dělá, ale píše skvěle! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Svět je krásně vyobrazen, moc se mi líbily technické detaily na Cindeřině těle. I ten největší odpůrce sci-fi jako já si příběh zamiluje. Jediné, co mě mrzí je to, že nebyla více rozvinuta linka mezi Cinder a K. A to s Pivoňkou? Asi jsem vážně beznadějný romantik, protože tohle jsem nečekala..

02.02.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Laskavé čtení.

30.01.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Kniha je opravdu čtivá a člověk se nemůže jen tak odtrhnout. Ovšem po několika kapitolách mi přišlo tempo příběhu celkem rozvláčné a zdlouhavé, den po dni.. Nebylo to nudné, ale spíše to na mě působilo "těsně", během pár dní tolik zážitků.

Poppy byla fascinující a opravdu krásná. Na začátku jsem vůbec nechápala jak je možné, že vévodovi prošlo chování vůči ní, ale když jsem zjistila, jak vlastně jejich svět skutečně funguje (stejně jako Poppy), vše do sebe začalo zapadat. Stejně tak lhostejnost vévodkyně. Vražda rodičů. A co především, tak zájem H. o Poppy. Skutečně až moc se o ni zajímal, a sváděl ji tak okatě, a ty jeho narážky "takovou jsem tě nečekal", muselo být jasné, že na ni čekal opravdu dlouho..

Super nápad ohledně náboženství, rozdělení světa, historie a ty zvraty! Ty jsem milovala!

Co mě dost překvapilo, tak brutalita a především ze strany H. To, že byla Poppy několik let týraná, zneužívána a konečně upustila páru, těch emocí bylo tolik, že jsem chápala její zuřivost a agresivitu, ale H.? To neznal jiný způsob jednání nebo trestu alespoň u těch, co s ním spolupracují? Vévodu chápu.. A pak ten jejich vývoj na konci knihy..na mě celkem toxický. To jak ji neustále dostával do situací, kdy neměla na vybranou. Nebyl o nic lepší než ti, co ji vychovávali. Jasně, že je sexy když ji škádlí a je tak trochu hazjl, ale aby za ni rozhodoval a přitom pár kapitol předtím ji "chápal", že chce mít svá vlastní rozhodnutí a podporoval ji. Pokrytectví.

Každopádně se těším na další díl :)

29.01.2022 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

(SPOILER) Tak si to shrneme. Dvory, víly, kletba, záchrana sestry, zlý a dobrý princ, pouto, temný král, pomáhající bytost.. zapomněla jsem na něco? To už autorka mohla rovnou vzít Dvůr trnů a růží, přeškrtnout název a nadepsat nově podle sebe. Jenže tohle bylo nesrovnatelné, ve zlém. Popojedem. Kvanta akce na úkor kvality textu. Slabý popis okolí a detailů. Nějak mi unikl smysl, proč je matka opustila..co, že je to mělo chránit? Na co byl šotek, když se nezeptala hned na začátku jak krále obelstít, a aby jí pověděl CELOU jejich historii? Navíc má král své špehy snad na každém rohu a o Finnovi se neví? Myslím, že je nám všem jasné, kam Seb poslal všechny uchazečky.. Další díl? V dohledné době ne, děkuji.

20.01.2022 2 z 5

Limea Limea Lin Rina

(SPOILER) Po kronikách jsem čekala víc.. Jsme na cizím ostrově a, znovu, čekám seznámení s tamní flórou a faunou, ale bohužel šlo jen o pár popisů. Na druhou stranu oceňuji vysvětlení systému kast, hierarchie společnosti a význam rolí žen a mužů. Její domov jsem si dovedla představit, ale znovu bych přidala více stran o osadě. Na to, že má Limea i kamarádku, jak to, že není v příběhu více zapletená? Na jejím nejlepším příteli jsem nenašla jediný rys, který by mi přišel sympatický, krom lásky k učení a čtení. Po 6 dnech taková láska? Ano, zachránila mu život a starala se o něj, ale proč tak rychle přešla počáteční nedůvěra a nádherný střet kultur? Tuto část jsem si užívala nejvíce. A pak ten konec.. Skutečně moc jsem jim přála, aby spolu zůstali a náhle zjevení "jeho lodi" mi jednoduše nestačí. To už mohl raději zemřít ve "válce", která netrvala ani půl dne. Fantasy? V čem přesně? Dost mě překvapila absence náboženství nebo alespoň alternativa za víru. A co měla znamenat ta francouzština??

11.01.2022 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

(SPOILER) Sněží, sněží... Hrůza, hrůza... První příběh byl sice naivní, ale milý a pro mě roztomilý. Říkala jsem si ale, že další budou nejspíš "silnější". Ale ono ne.. Byl první nejlepší, ale také poslední.. Druhý byl už bohužel o něco slabší a na mě až moc jednoduchý, nudný. A ta jejich zamilovanost..no, co k ní říct.. Ne děkuji. Ovšem třetí díl. Tak ten byl něco. Protagonistce bych nejradši dala facku za to žvanění a fňukání, ale která 16 léta puberťačka se tak asi nechovala..? Jeb? Znovu, ne děkuji. Nerozuměla jsem jeho povaze ani charakteru, jen mlčí, je vážný a moc přemýšlí. Evidentně i za svou přítelkyni. Takže hvězda za první příběh a druhá za propojenosti mezi jednotlivými příběhy.

08.01.2022 2 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

(SPOILER) Jaksi nevím co si mám o knize myslet. Styl psaní je dost "jednoduchý", až to působí jako vědecký popis.. Žádná alespoň jednoduchá psychologie postav, emoce, propracovaný popis čehokoliv nebo kohokoliv. Když je někomu špatně, je mu jednoduše špatně atd. Nic se vlastně nedozvíme o jejich zevnějšku, okolí, pocitech, dost ploché psaní.. Zápletka je celkem zajímavá. Příběh obsahuje i dost mezer. Jako oddechovku bych snad ani nezařadila.

03.01.2022 2 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

(SPOILER) Závidím a přeji tento typ rodiny. Sama jsem jedináček a vždy mi to vyhovovalo a byla jsem šťastná. Když ale čtu takovýto příběh, vzpomenu si na mou kamarádkou a její nekončící rodinu, v tu chvíli si přijdu jako Sophiin otec, daleko od hlučící vřavy.. Kniha je velice čtivá, zábavná a okouzlující. Sophie mě neskutečně bavila, stejně jako Fantastická čtyřka a jejich celá rodina.

26.12.2021 5 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

(SPOILER) A je to horší a horší. Po přečtení anotace jsem očekávala větší a delší nenávist obou protagonistů. Bohužel se mi dostalo nehynoucí lásky po 50 stránkách. Tak nějak přijali svůj osud, no co, tak se vezmeme a je to.. Stejně jako Čekanka, je i tady sousedská láska až teď! Protože dříve tam nebylo něco, někdo, kdo ví co..ale my rozhodně ne. Takže od svatby je to vlastně jedna velká nuda, bez zápletky a smyslu. Ten jediný tam snad dodávaly pouze kočky..

23.12.2021 2 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

(SPOILER) A to jsem si myslela, že příběh o Eloise už nemůže nic předčit..a ejhle. Tento díl byl ještě horší. Colin se vrátil z cest, jako kdyby byl na opuštěném ostrově desítky let a narazil na jedinou ženu na celé planetě, do které se přirozeně musí zamilovat. A je to láska jako trám zčistajasna, po X letech, co se znají.. Penelopina submisivita mi upřímně nebyla blízká, nevadí. Tolik let čeká na nabídku k sňatku, až ji požádá -KONEČNĚ- muž, kterého miluje několik let, přičemž si myslí, že ji nemiluje. Ano! No dobrá, je to zoufalá dívka, jiné povahy než Eloise, i jiných vyhlídek.. Nicméně to, že od první půlky knihy se vlastně nic neděje, protože láska jako trám hned na začátku..je únavné a nudné.

22.12.2021

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Jak to jen říct.. Četla jsem knihu na báječné doporučení pro milovníky hate-love a fantasy. No.. Infantilní románek. Bum bác a je svatba! To, že byla Lou vulgární, hlučná.. žádný problém. Reid byl nudný suchar, puritán a panic, prostě ideální manžel.. Jejich "vztah" byl zpočátku nenávistný, ale stále dětský. Svět kolem? Jen byl. Fantasy okolí? To bylo ještě záhadnější než všechna Louina tajemství, bohužel.. Fungování magie? Prostě je, to už bylo prostě únavné. Další díl už ne, díky.

19.12.2021 3 z 5