padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

Co je pro mě dobré? Co je pro mě dobré? Sara Wickham

Jednoduše vysvětleny základní práva a principy v rámci těhotenství, porodu a péče od zdrav. poskytovatelů. Za mě základní četba pro ty, co chtějí nabrat jistotu ve svém jednání v takových životních situacích.

13.03.2023 5 z 5

Rubín v kouři Rubín v kouři Philip Pullman

Čtivá detektivka, která nenudí. Prostředí je moc sympatické díky odpudivé části města. Stejně tak díky různorodosti obyvatelstva, nejsou tu jen "happy jak dva grepy" místní, ale také na kost vyzáblé děti, které si můžou nechat zdát o kousku jídla.

Nicméně závěr je neuchopitelný. Čtenář nemá moc indicií, aby k němu jako Sall došel, je s ním jen obeznámen. Což je pro mě velká škoda.

11.03.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

(SPOILER) Celkem chápu to nadšení ze strany TikToku, přeci jen tam převládá určitá věková kategorie.. Už právě proto jsem se bála do knihy začíst. A pak ta zlatá nálepka - ta mě už několikrát uvedla v omyl..

Nápad super, ale to provedení na mě působilo v určitých místech nuceně a naivně. Raději lhát, než dát najevo své city. Bát se přiznat si pravdu. Omyly kam se člověk podívá.

Začátek polibku mě pobavil a Adam stejně tak, vlastně se mi dost zamlouval, ale nějak mi k němu nesedla ta citová záležitost, jak několik měsíců prahne po jediné dívce. Potom to jak se o ni chce starat, skoro ji vykrmit..trochu prvoplánové, ale kýč pěkný. Doufala jsem ve věští "hate to love", ale po A. přiznání to bohužel nebylo možné..

O. byla opravdu sympatická a roztomilá. Ve své práci profesionální, ale jakmile došlo na vztahy, tak jako puberťačka, za mě OK. V realitě to málokdy bývá jinak.. Prostě se v téhle oblasti necítila svá, komfortně, tak jako ve studiu apod.

Prostředí se mi moc líbilo. Klidně bych přidala více odborné tematiky a rozhovorů z jejich oblasti.

Er forma - za mě ne, děkuji.

05.03.2023 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Upřímně jsem byla dost překvapená kolik peprných scén se v knize objevilo, tady by se snad mohla inspirovat i Maasová. Na mě jich bylo o trochu víc, než bylo potřeba. Kvůli nim jsem si připadala ošizena o vývoj příběhu. Vlastně jsme byli jen na třech místech za celých cca 600 stran, a to je za mě skutečně málo. Jasně, bitva byla - jedna (tu potyčku na začátku nepočítám), ale i tak, na takový počet stran prostě čekám více akce, vývoje (a ne sexuálního..) příběhu, postav..

Alastir je pro mě nejméně oblíbená postava v celém příběhu.. modří už vědí.

Trochu bych se pozastavila nad skutečností, že je Poppy na výpravě (po únosu) tak dlouho, a zatím bez krvácení, které by mělo pravidelně přicházet.. to se tam řeší jak? Nebylo vůbec zmíněno, na to jak je svět propracovaný.

Co mě dost vytáčí je neúplný překlad míst. Sem tam New Haven a pak zase Výšina..proč? Překlepy neřeším.

Popravdě se trochu obávám o svou osobnost, protože všechna ta surovost, krvelačnost a zvrácenost se mi vlastně dost líbila :D nevím, co to o mně vypovídá a raději ani vědět nechci :D

03.03.2023 4 z 5

Deník rostoucího bříška Deník rostoucího bříška Bára Trojanová

Představa, že bych žila v takové rodině, jako autorka, tak snad hned porodím.. Takový typ osvědčených rad, pomoci, starosti..raději bych se odstěhovala na Mars, než to všechno poslouchat.

Za mě je deník oddychová jednohubka.

22.02.2023 3 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

(SPOILER) Cítila jsem se jako F., ale obráceně, doufala jsem, že se konečně probudím..

Od začátku má děj NESKUTEČNÝ spád, a to doslova. Nedá se to zkousnout. Během chvíle se odehraje tolik zážitků, zvratů a zápletek, že se to zpracovat, natož se do příběhu začíst. Připadala jsem si jako křeček v běžeckém kolečku, který nemá konce, až se mi dělalo nevolno..

Vtipné je odhalení konce nápadnic prince S. To jak to Brie přešla, neuvěřitelné. To už přece bylo všem jasné, co se s nimi děje v první knize, ale ona nic nepochopila dokud jí to nevysvětlili. Bez komentáře.

Postava Brie je jako narychlo poskládané puzzle, které do sebe prostě nezapadá. Puberťačka plná vášně, odhodlání, odvahy, lásky, zvrácenosti, loajálnosti, prohnanosti..a nevím čeho ještě dalšího.

Finn je světlý bod celé knihy. Nejspíš tomu napomáhá i totální kopírák Rhyse ze Dvorů..

A ten závěr.. Takže, S. se stane králem, jeho moc tak ještě zesílí, doslova by z něj mělo zářit, že je králem a plný silné magie, ale on je člověk a pomůžeme mu kněžkou. Cože? To, že se postará o jeho vzhled, smysl dává, ale co dál? To nikdo na jeho dvoře nepozná, že nepoužívá magii? Že z něj není cítit magie ani ta silná moc? To se nikdo nepozastaví nad tím, že jim stárne nějak brzo? - vzhled je jedna věc, ale celková vitalita a životní energie, to je jiná.. A co jeho nevěsta? Před tou to bude tajit? A jak? Pomoc..

21.02.2023 2 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

(SPOILER) Anglie ve staronovém světle. Aristokracie je pomalu božstvo a pracující lidé, kteří se snaží vydělávat peníze a budovat si život prací - aniž by se za to styděli, jsou plebs.

Změna názoru u Simona mě překvapila. Najednou už ji nechce jen jako milenku, ale rovnou si ji chce vzít, za každou cenu. Cože? Jak? Proč?

Ocenila jsem, že příběh neskončil běžným typem "..a žili šťastně až do smrti". Jejich manželství vytváří nový úhel pohledu pro A. na své okolí a svět, ke kterému chtěla před sňatkem patřit.

Zvrat na konci byl skvělým oživením pozvolného vyprávění.

12.02.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Nechápu jak jsem mohla žít tak dlouho a o autorce nevědět, ani jednu z jejích knih tak dlouho nepřečíst. Kniha je skvěle napsaná, je čtivá a děj má spád. Narážíme i na oddechové pasáže, ale nejsou nijak nudné, příběh zlehka doplňují.

Líbil se mi vývoj osobnosti Jas. V příběhu se dovídáme o příčině jejího trápení a snahy být nejlepší, zároveň je Jas vystavena velké zkoušce, kterou nechce "podělat", a tak začíná pracovat na své povaze a dívá se na situace a lidi z jiné perspektivy. Pomalu se propracovává k přátelství s Váňou, až si uvědomí, že je její láska k němu mnohem hlubší.

Oceňuji krasobruslařské prostředí v ději. Tento sport je mi nejbližším, proto jsem si užila popisné části jednotlivých prvků.

No a Váňa, co k němu dodat? Je to prostě dokonalý chlap, až tak moc, že je jasné, že nemůže být reálný..fňuk :D

05.02.2023 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Autor šokuje svým vlastním způsobem.
Podle mě je Bukowski jako opera - buď ho milujete nebo nenávidíte. Zřejmě jsem si tu lásku vybrala už na La Traviatě.. Snažila jsem se začíst, pochopit, oprostit se od konvencí a řádu jako on, ale prostě NE. Nelíbí se mi tento styl, znásilňování, nadávky, underground..

27.01.2023 1 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

(SPOILER) Když to srovnám s předešlým dílem, tak za mě jde o zlepšení. Zpracování knihy, grafika, odkazy na díla..to všechno na knize miluji.

Noah na mě působí vyumělkovaně. Jeho styl chování, to jeho machrování..ano, je to kopie Pomády, ale tady mi to vůbec nesedí, není to přirozené. Hlavně on ne. To jak je celý PAF do Ch. celou dobu, co ji zná, a dělá machra, jako že ho nezajímá apod. mi nesedí. Šlo to nějak moc snadno, když měl konečně v životě šanci, se s ní sblížit.

Pohled na Ch. úzkosti byl zajímavý a paradoxně osvěžující, klidně mohly být propracovanější a hrozivější. Na puberťačku bych v takovém rozpoložení čekala i deprese, agresivitu, apatii atd.

Konec byl pro mě ale naruby. V něm mi byl sympatičtější Noah a jeho utrpení. Snažil se vydržet a nedat jí šanci, protože ani ona mu ji nedala. Přála jsem si, aby to snažení z její strany trvalo déle. Aby víc váhal, jestli do toho chce znovu jít.

Alternativní konec se mi ale líbil více.

21.01.2023 3 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Mně osobně víc vyhovoval diář pro rok 2022. U tohoto se mi nelíbí celkový vzhled, stejně tak jeho grafika. Rozhovory s českými autory mě vcelku nezajímají, podobně jako samotní autoři.. Linky poznámek jsou za mě zbytečně nafouklé a nedávají mi smysl. Chybí mi druhá záložka a poutko na tužku.

18.01.2023 1 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Oddechovka.

Krásný kýč: nešťastný sexy pracháč. Ona je zase dost rozpolcená po tom, co objevila nový způsob života, na který doposud neměla kuráž.

Domácí suroviny jsou lepší, než ze supermarketu? COŽE?! To snad ne..to nemůže myslet vážně. Já vím, že jde jen o knihu, ale tento způsob uvažování je snad passé několik let ne? H. se přece nemůže divit, že vajíčko od slepice z domácího chovu na dvoře chutná lépe, než z šíleného "kurníku", který je na hranici s týráním zvířat.

Popis irské krajiny, měst a celkově okolí se mi ale velmi zalíbil.

15.01.2023 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

(SPOILER) Kniha se dobře čte, rychle, nic se netáhne ani nevleče. Všichni moc dobře víme jak dlouho bude trvat boj jen za volební práva žen, a proto je jasné, že nějaké zlomové okamžiky v rámci politiky čekat nemůžeme. V okolním životě ale zvraty jsou a zajímavé.

Mám takový pocit, že autorka sklidila kritiku za předchozí díl, co se erotiky týkalo (té bylo i na mě trošku více..). Ale tady? Ano, něco by se našlo, nicméně se vše dělo až ve druhé polovině knihy, a moc toho vlastně nebylo. Mně samotné tam "něco" chybělo. Ten náboj, který mezi sebou měli A. a M. v první knize. Tady vyloženě podlehli chtíči a touze a víc nic.

Tris na mě nijak nezapůsobil, ale to bude mými preferencemi. Nenapravitelný floutek a svůdník, darebák, to mi prostě nic neříká, spíš naopak. To jak se místy nedokázal ovládnout a choval se spíš pudově, bylo úsměvné. Konečně má na dosah ženu, po které touží skoro celý život a ten svůj málem zahodí.

12.01.2023 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

Stav Griffova nádobíčka mě popravdě tak často nezajímal, jak o něm autorka básnila. Chápu, že jemu to přišlo podstatné, když fyzické spojení pro něj bylo více než duševní, ale v půlce knihy mě to už nudilo.

Ze všech sester mi byla Helen nejsympatičtější.

To velké gesto, které pro R. ke konci knihy podnikl, mě zase ale dostalo. Kýč, ale tady to prostě patří, proto tento žánr přece čteme.

01.01.2023 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

(SPOILER) Ztracení a nalezení, a zase ztracení. Ano je to pitomec, ale to je snad každý muž.. Ano, dojde mu, že udělal chybu, a že ona byla jeho život, inspirace, jiskra, ale není první a ani poslední, komu to dojde až když je pozdě.. Pro ni je to velká láska a jako ta vyzrálejší to tak cítí celou dobu, nepotřebuje nakopnout, jenže jak to bývá, dostane karty, které nechce. Začne nový život, miluje ho, i děti, je to vztah, kompromis, láska..ale pak se vrátí TO, on, a ona ví, že ta láska nezmizela a nikdy nezmizí. Ale ne všichni žili šťastně až do smrti..

27.12.2022 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Pro fandy HP je přečtení knihy snad nutnost. Jde o kouzelné příběhy, které jako ty "naše" mudlovské nutí k zamyšlení. Mágovo chlupaté srdce, přála bych si, aby příběh skončil dobře..

27.12.2022 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

(SPOILER) Autor nás prvními stránkami navnadí, jak vybočit ze zavedeného stereotypu, žena = hospodyně. Bohužel zbylý text, až těsně ke konci, se zabývá úplně jinými tématy.

Upozorňuje nás na zmíněný stereotyp, ale ve druhé větě sám podporuje další, žena: nemluví sprostě, puberťačka nekouří, nekleje, neflusá = je to hnus. Ano, pro mě osobně je flusání odporné, ale proč stejné prvky nesrovná s mužem? Je to snad snesitelnější, když je sprostý? Po staletí jsme na to zvyklí. Teď není dívka stydlivá JAKO DŘÍV. Jde o to, že může mluvit jako dlaždič, plivat.. Je to volba, ať se mu to líbí nebo ne. Jiná doba. Takže ano, flusání sama říkám NE, ale u všech, ne jen u žen, stejně tak s dalšími zlozvyky.

Rugby: takže vlastně všichni víme, že je to blbost, ale držíme pec a krok. Výborná myšlenka! Pokud to překroutíme, víme že žena = služka je špatně, ale odpor žádný, ticho a jdi dál.

Další podpora stereotypu. Žena vychovává mimino, otec je snad neznámý? Minimální zmiňovaní výchovy RODIČŮ. Máma dá dítě do jeslí, kočáru.. No když jsi na to sám a nemáš partnera, rodiče, hlídání, potřebuješ peníze a vydělávat: jesle. Máš problém s páteří?: kočár, atd.

Vrchol všechno je, když naráží na to, že pracující žena, která se naplno nevěnuje rodině, domácnosti = nešťastná, dokonce NEPLODNÁ! Kde to jsme proboha? A když máme takhle absurdní myšlenku, co mužská neplodnost? Která je mimochodem vyšší v porovnání s ženskou! Do práce jsme se vrhly jako uragán? Doma je pak chaos? Chlapče, nová doba. Ženy se chtějí realizovat, mít možnost a zapojovat muže do povinností, stejných jako má ona, tzn. výchova dítěte, domácnost.. Tak pokud si přeje jít dříve do práce, je potřeba promluvit si o tom s partnerem, aby byla rovnováha a on byl třeba na mateřské. A co je na tom? Je to jejich volba. Není krkavčí matka, to je ten český stereotyp. Ve Skandinávii je běžné, že se partneři v mateřské střídají. Že je to jiné, neznamená, že je to špatné. Nové zvyky, tak si zvykej.

26.12.2022 2 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

(SPOILER) Otočili jsme o 180 stupňů. Akce v podstatě žádná, ale erotiky habaděj. Nemůžu dát víc hvězd jen díky Irově brilantní technice svádění.. Popis pekla je krásný, ale Em na mě působí příšerně. Už to její jméno..

Zkouší se dva tři dny v technice odolání moci hříšných a už je na to profík? Pak nadejde den D, kdo ji chtěl vtrhnout do mysli? Takže trénovali na co?

Jak proboha přišla na to, že Ira je ďábel? Sakra jak? Celou dobu o tom snad nepřemýšlela. Ale zase si vymýšlí teorie, že je první čarodějka. Kam potom zapadá její dvojče? Celý její život? Vždyť PČ je stará, ne babka, ale je přece PČ. Jestli se v dalším díle dozvíme, že je to Vi..tak to teda..

Celou knihu čekám, kdy jí dojde, že mu na ní záleží a uvědomí si, že ji chrání, dává možnost volby, svobodu, všechno pro to, že ji má rád, svým způsobem. A to si holka uvědomí až na konci knihy, když se naštve na dvojče? Pomoc.. Když jsme u toho, on věděl, že je naživu a neřekl ani slovo. Přece Vi nemůže být PČ..

Docela trapná chvíle musela být, když se u večeře ptala na ďábla, přitom seděl vedle ní. To jako nikdo neřekl, že je tady proč? Ani Fauna? Nikomu to nebylo divné nebo se báli?

Antonia měli zabít už dávno..

Na Em je znát její pubertálnost. Ira je zase temné zlatíčko..i když byly chvíle, kdy byl na facku, a ne jednu. Jako ve zbrojnici, po tom všem se jí ukloní a vlastně pošle k šípku. Zmetek :D Ale ty jejich scény, ať už vzteklé nebo milostné, ty byly skvělé..všechny do jedné.

23.12.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

(SPOILER) Gay tátové byli skvělí. Hned jsem si vybavila Willa a Jacka ze seriálu Will a Grace, jenže to bylo tak všechno, co bylo na knize zajímavé a povedené.

Ser (už to její jméno, ale za to autorka nemůže, prostě čeština) byla na facku. Dobře, starala se o sestru, financovala svou rodinu, dvě práce, žádný milostný život..ale ty její myšlenkové pochody a to chování. To koktání! To jak si hrála na drsnou, jak B. např. napadla, že ji chce pomalu znásilnit, obtěžování, to jako vážně? V hlavě byla jako puberťák až jsem nechápala, že je schopná vykonávat zaměstatní.

Ben (opět, to jméno..jako chceme mít obyčejného sexy chlapa, ale proč Ben proboha? tak se jmenoval pes sousedky..) to byla další kapitola sama o sobě. Sexy, mladý borec, brutálně chytrý, vtipný atd., známé standardy. O kapku lepší než S. Každopádně ta jeho neústupnost mi už lezla krkem.

Buď jsem už byla z knihy natolik otrávená nebo autorce chybí základ - popis. Snad všeho: věk, vzhled, oblečení, okolí, interiér.. Čokoládové oči Bena, snad ve druhé polovině knihy. Že nemá ani třicet? Až když se divila, že je vlastně rozvedený otec a ještě dvacátník. Taťkové šedesátníci? Na konci knihy. To jak jejich byt vypadal? Práce? Město? Co měla vůbec na sobě? To, že měl vše černé i s kravatou a byl super sexy, to víme, ale dál?

Názvy kapitol mě už vyloženě iritovaly. To vše završil jednoduchý příběh, na jejich věk docela naivní.

16.12.2022 2 z 5

Lokaj a já Lokaj a já Valerie Bowman

(SPOILER) Dost jednoduchý a prostý příběh, bohužel nijak zvlášť propracovaný. Vadily mi vysvětlivky ohledně postav už na začátku knihy, takové věci si chci přečíst v příběhu, nepotřebuji na to příručku. Navíc mi to dalo plané naděje ohledně jistých postav, zbytečně..

Celá ta záležitost o zákoně, který měl být projednán, mi přišla nedostatečně vysvětlená. Málo detailů ohledně jeho oponujícímu zákonu. Člověk si udělal jen malou představu o čem že vlastně celá věc je. Jen hlavní myšlenka "bohatí bohatnou, chudí chudnou" - no a dál?

Charaktery jsou slabé, ti dva se scházejí..a proč se zamilují? Kvůli kráse, laskavosti..nuda. Nemastné, neslané.

Ta žárlivá scéna..Lucas na židli, příborníku, no promiňte, ale to bylo trapné.

Pořádné grády příběh dostal až na konci knihy, v posteli. Aspoň něco trochu zajímavého. A kniha pro vnoučata? Doufám, že vynechá jejich postelové akce.

10.12.2022 2 z 5