cecetka Online cecetka komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

Napinave napsany pribeh. Chvili jsem se priklanela na stranu jedne rodiny, chvili na stranu druhe. Asi v polovine knihy jsem pojala podezreni, ze vse bude jinak. Kniha si napeti uchova az do konce, a tak to ma u detektivky byt.
Uplny zaver je jak z cervene knihovny, ale ja to autorovi odpoustim :)

02.10.2016 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Zpocatku jsem nedokazala k Sase najit cestu. Byla to rozmazlena holka z bohate rodiny, ktere strycek v jejich 16 letech vymyl mozek a ona se stala bolsevickou. Prvni cast knihy mne nijak vyrazne nezaujala. Druha cast se odehrava v roce 1939 a je uz mnohem zajimavejsi. Presto jsem si Sasu neoblibila. Zato ke Katynce jsem ve treti casti knihy prilnula hned. Treti cast byla pro mne nejzajimavejsi a nedokazala jsem knihu odlozit s tim, ze budu ve cteni pokracovat dalsi den. Musela jsem ji zkratka docist bez preruseni. Sice ta velka nahoda na zacatku hledani v archivu mi prisla absurdni a konec pribehu byl takovy az moc naivni, jak se vsichni poznali, presto davam knize 5*. A to hlavne proto, ze jsem ji v zaveru nedokazala odlozit.

15.09.2016 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Zpocatku jsem mela pocit, ze jsem se spletla ve vyberu. Pripadalo mi to jako cteni pro nactilete. Nakonec z toho byl prijemny romanticky pribeh s predvidatelnym koncem. Hvezdicku navic jsem pridala za pekne popsane eroticke chvilky :)

09.09.2016 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Krasna kniha, silny pribeh z nacistickeho Nemecka.
Popis Rikiho zamestnani mi knihu bohuzel rusil.

07.09.2016 5 z 5

Panská rasa Panská rasa Catrine Clay

Precizne zpracovana problematika. Dozvedela jsem se spoustu novych informaci. Knihu doporucuji ptecist, program Lebensborn je nedilnou soucasti nacistickeho Nemecka. Silne zasahl do osudu spousty lidi. Je az neuveritelne, jak se teorie eugeniky dala v tak kratkem obdobi zneuzit.

05.09.2016 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Moc krasna kniha. Je psana formou vzpominek, nuti vas vzpominky si propojovat. V zadne sve kapitole me kniha nenudila. Jsem ctenar, ktery nema rad dlouhe popisujici odstavce, ale spise primou rec. Tato kniha je predevsim o popisu. Je ale napsana tak krasnym jazykem, ze proste ctete a text doslova hltate.
Pribeh je velice smutny, na konci knihy jsem mela i slzy v ocich. A. urcite to nebylo tim, ze byly 4 hodiny rano.

28.08.2016 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Me se to libilo. Zajimany napad, vtipne napsane. Takova lehka oddychovka. I kdyz i na zamysleni. Musim autorce dat za pravdu. V dnesni dobe uz bychom pana Darsyho za partnera nechtely. Ale v podani JA je dokonaly.
Pri docteni knizky jsem si rekla, ze bych si rada na takovy zajezd zajela :-)

17.08.2016 3 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Příběh "vztahu" muže a ženy rozdílné kultury, nerovného vzdělání a postavení, v období války a v drsném prostředí německého zajateckého tábora. Nevím, zda to nazvat příběhem lásky. Asi ne. Kdyby se ti dva potkali na klidném místě v době míru, on by si jí ani nevšiml.
Na knize mi vadilo velké množství vulgárních výrazů. Pokud by byly použity v přímé konverzaci, budiž. Ale prolínaly se celou knihou a místy jich bylo fakt neskutečně mnoho, navíc kolikrát ze dvou vulgarit překladatelka vytvořila novou třetí. Chápu, že některé čtenářky z tohoto důvodu knihu odloží. Zpočátku mi vadilo přeskakování v čase, ale postupně jsem si zvykla a v příběhu se orientovala. Jazyková korektura zklamala. Sem tam jsem se v textu zarazila a musela větu přečíst několikrát, než mi došlo, že v ní nějaké slovo chybí.
Příběh samotný byl smutný. Těžká doba, hnusné místo. Autorka málo propracovala prostředí zajateckého tábora, v podstatě se omezila na sexuální zneužívání zajatkyň, provádění potratů a likvidaci vyňatých plodů. Toto prostředí ale přinášelo mnohem více hrůz. Kladně hodnotím napsaný doslov.
Celkově mám z knihy smíšené pocity. Vím, že podruhé ji už číst nebudu. Ještě zvažuji, zda se podívám na film natočený podle námětu této knihy, ale po zhlédnutí traileru k filmu dost váhám. Od knihy jsem čekala pecku, ze které si sednu na zadek. Nestalo se.

14.08.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Chapu, ze marketing a reklama jsou dulezite, ale tato kniha si tu popularitu nezaslouzi. Je to prumerna kriminalka, zapletka nic moc, hlavni hrdinka je bordelarka, troska a alkoholicka. Podle me precenovana kniha. Kdybych ji necetla, o nic bych neprisla.

Po case doplnuji komentar. Videla jsem film a ten se podarilo natocit dobre. Byl napinavy az do konce. V tomto pripade to vidim tak, ze filmove zpracovani je lepsi nez kniha.

08.08.2016 2 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Krasna kniha. O to krasnejsi, ze se jedna o skutecny zivotni pribeh. Nikdo z nas si nedokaze predstavit, jake to muselo byt utrpeni. A v jinych lagrech to asi bylo mnohem horsi.
Je dobre, ze se takove knihy stale vydavaji. A ctenari by je meli cist stale dokola, aby ty hruzy neupadly v zapomneni.
Za me 5*. Kniha je navic doplnena fotografiemi, coz jeste vice priblizuje zivot v Terezine.

07.08.2016 5 z 5

Sen o městě obehnaném zdí Sen o městě obehnaném zdí Lisa Huang Fleischman

Krasna kniha, silny zivotni pribeh. Na me trosku moc politiky, ale to k te dobe patri.

03.08.2016 5 z 5

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Ano, nelehke dny konce valky. Je to zvlastni, ale necitila jsem zadny soucit. Prislo mi to brutalni, to je bez diskuse, ale v porovnani s tim, cim vsim muselo projit obyvatelstvo vychodni fronty a vojaci, (o zidech se neni treba zminovat), pak tyto zeny prezily. Nesly si trauma na cely zivot, ale bylo to nekolik dnu, ktere pretrpely a zily dal. Statisice jinych zen takove stesti, ze by prezily, nemely. Za to vse mohly dekovat sobe, svym muzum, otcum, matkam ... nacisticke ideologii a Adolfovi a vsem jeho vernym.
Kniha se cetla dobre. Filmove zpracovani se mi nelibilo. Bylo oproti knize pozmenene.

Ze se Rusove chovali jako dobytci? Nedelam si iluze, ze vojaci jinych narodnosti se chovali lepe. A jednotky SS uz vubec ne. Ani dnes, ve 21. stoleti, tomu neni jinak.

Doporucuji knihu precist. Lidstvo nesmi na hruzy valek zapominat. Ale doporucuji precist i jine vzpominkove knihy a vytvorit si vlastni pohled na valecne obdobi.

24.07.2016 4 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

I tento pribeh se mi moc libil. Snazim se na tyto krasne pribehy divat ocima ditete, a tak mi nezbyva, nez hodnotit 5*. Proste nadhera ... nekdy bych chtela byt Barou :)

18.07.2016 5 z 5

Ozvěny Ozvěny Danielle Steel

Prumerna steelovka. Doba dramaticka, ale pribeh velice naivni a nepravdepodobny. Navic mi chybelo, co se stalo s Beatou a Daphne. A taky jak dopadla zidovska rodina Beaty. Co se delo v klastere po odchodu Amadey? V pribehu je jen nakousnuto setkani Amadey s pribuznymi ze strany otce a dal nic. Konec mi prisel useknuty a samozrejme preslazeny, ale to se u steelovky predpoklada.

Jinak jde o velice lehke letni cteni, kniha se cte v podstate sama, proto 3*. Skoda, ze tam byly historicke chyby tykajici se Terezina a Lidic a jak jsem uz psala, pribehy nebyly dotazeny do konce. Tema zajimave, doba nelehka ... urcite by z toho nametu slo zpracovat kvalitni roman.

14.07.2016 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Po delsi dobe kniha, u ktere mi tekly slzy.
Asi budu za exota, ale film jsem nevidela. Nejak me prostredi veznice a poprav nelakalo. Proto nemam srovnani knihy s filmem.
Kniha je pro me jednoznacne za 5*.

09.07.2016 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Uprimne bych tuto knihu neradila mezi romany pro zeny, ale pro divky. Osobne mi to prislo asi do poloviny hodne nudne. Pak se to trosku rozjelo, ale zadna slava.
I tak jsem se odhodlala na druhy dil, ten jsem po nekolika stranach odlozila jako pro me necitelny. Skoda ... namet je to hezky.

05.07.2016 3 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Čekala jsem od knihy víc. Celý ten příběh mi přišel hodně naivní a nepravděpodobný. Další díly číst nebudu. Doufám, že série od Ebertové bude zajímavější.

09.06.2016 3 z 5

Žhavé líbánky Žhavé líbánky Kathleen E. Woodiwiss

Z donuceni jsem to docetla ... asi jsem uz jina vekova kategorie.

08.06.2016 2 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Styl psani Bary Nesvadbove mi vubec nesedi. Jeji knihy mi prijdou nudne, nective.
Ale film se mi libim moc. Asi to bude stejne jako u Viewegha. Jeho romany taky zachrani jen dobry reziser.

28.05.2016 1 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Hezka cervena knihovna. Cte se to samo, chvilemi jsem se pristihla, jak se prihlouple usmivam. Casem se pustim i do dalsich dvou díu.

27.05.2016 4 z 5