Ozvěny

Ozvěny https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1859/bmid_ozveny-660b084765981.jpg 4 40 8

Rok 1915. Dvacetiletá německá Židovka Beata Wittgensteinová se u Ženevského jezera zamiluje do pohledného Francouze Antoina de Vallerand. On pochází z périgordské šlechty, ona z proslulé bankéřské rodiny z Kolína nad Rýnem. Když se však dívka přizná ke svému citu rodičům, otec trvá na tom, že jako Židovka se nemůže provdat za křesťana. Stejně se zachová i Antoinova rodina - pokud se syn ožení se Židovkou, musí odejít z domova. Mladí milenci tedy odejdou do Švýcarska, Beata přestoupí na katolickou víru, provdá se za Antoina a narodí se jim dvě krásné dcerky. Kromě toho, že je obě rodiny zavrhly a odmítají se s nimi stýkat, neleží na jejich manželství jediný stín. Pak však dojde k tragické nehodě - Antoine zemře po pádu z koně a Beata se stává ve dvaatřiceti letech vdovou. Vrátí se do Německa a sama vychovává své dcery. Dopřává jim volnost, a přestože příliš nechápe, proč se ta starší, půvabná Amadea, chce stát jeptiškou, ve volbě životní cesty jí nebrání. Ale to už se blíží druhá světová válka a vypadá to, že dlouhé ruce nacistické vlády dosáhnou i do karmelitánského kláštera...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Echoes , 2004

Janina83
03.03.2023 5 z 5

Někdo tu kritizuje, ale já si osobně myslím, že je to velmi pěkná knížka. Líbí se mi i to časové zařazení do minulosti. Romantika i tragédie, velmi dobře napsané. Přečetla jsem jedním dechem.

mataaskorice
23.09.2021 4 z 5

Steelová se čte fakt dobře. Zdědila jsem obsáhlou knihovnu a v ní štos knih od autorky - sama bych po nich asi nesáhla, nicméně její knížky mají spád, atraktivní téma, prostě se čtou nenásilně a samy. Toto je třetí steelovka, kterou jsem přelouskala a líbila se mi asi nejmíň. Téma rasového antisemitismu, likvidace Židů, domácího odboje je samozřejmě zajímavé, ale tady je toho načatého na malém úseku nějak moc. Amadea je takový James Bond v hábitu řadové sestry. Ale i tak - slabší čtyři hvězdy. Snad ne ani za umělecký dojem nebo věcnou správnost historických reálií, ale prostě za pár příjemně strávených podzimních večerů s čtivou společnicí.

klarkys
10.04.2021 5 z 5

Přečetla jsem od Danielle už hodně knih, ale tenhle typ, s vážným a dramatickým dějem, mám nejraději. Příběh byl čtivý, smutný, ale i plný naděje a lásky. Myslím, že popis válečných časů a hrůz koncentračních táborů byl v téhle knize popsaný líp než v mnohých knihách mimo žánr D. Steel.

zimolka
30.04.2020 5 z 5

Chybí mi tu hvězdičky,dala bych snad 10.Krásná kniha.

Jana300
07.04.2019

krásné,leč smutné čtení.Také mi ale trochu chyběl osud rodiny,ikdyž si to čtenář mohl domyset,co asi je čekalo

misa3662
13.02.2019

Krásná knížka, přečetla jsem jí jedním dechem.

kami16
01.08.2016 5 z 5

Tato kniha mě absolutně dostala. Romantika a trocha toho válečného dramatu... prostě krásná kniha na čtení. Od konce jsem ale čekala víc. Také mi tam chyběla zmínka o tom, co se stalo s Amadeynou rodinou a příbuznými. Tam se mohla autorka rozepsat trochu více

cecetka
14.07.2016 3 z 5

Prumerna steelovka. Doba dramaticka, ale pribeh velice naivni a nepravdepodobny. Navic mi chybelo, co se stalo s Beatou a Daphne. A taky jak dopadla zidovska rodina Beaty. Co se delo v klastere po odchodu Amadey? V pribehu je jen nakousnuto setkani Amadey s pribuznymi ze strany otce a dal nic. Konec mi prisel useknuty a samozrejme preslazeny, ale to se u steelovky predpoklada.

Jinak jde o velice lehke letni cteni, kniha se cte v podstate sama, proto 3*. Skoda, ze tam byly historicke chyby tykajici se Terezina a Lidic a jak jsem uz psala, pribehy nebyly dotazeny do konce. Tema zajimave, doba nelehka ... urcite by z toho nametu slo zpracovat kvalitni roman.