CarolineAn CarolineAn komentáře u knih

Označená Označená Kristin Cast

Je to má nejoblíbenější kniha o upírech i po těch letech co upíry nemusím, doporučuji.:)

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

(SPOILER) Sofie a Agáta jsou šťastně a navěky spolu v Gavaldonu- kéž by to tak bylo. Agátě se začne stýskat po princi a Sofii po matce. A toho využije nový nepřítel ( nebo ten starý:) :) ) a tak jsme zpátky v staré dobré škole pro pohádkové postavy. Zase jako u minulého dílu, skvělí nápad. Akorát by možná neuškodilo, kdyby se studenti po změnění školy nechovali jako poslušné ovce.

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Popravdě ani nevím. Knihu jsem si koupila k vůli tomu, že se mě líbila obálka a příběh na anotaci nevypadal špatně, ale......asi mě to nějak nesedlo. Svět sice byl zajímavý, lidé, kteří získaly magii aby spolu s vyvolenou zachránili ostrov, ale prostě.....100 stránek přečtených a pořád mě to nějak nudilo a ani hrdinka mi nic nedala....taková nemastná, neslaná. A to ani nemluvím o milostné lince, kde je chlap do kterého se má hrdinka zabouchnout typický typ paskvilu Sarah J. Maasovy, což je vážně čtení na můj vkus tuctový. Zatím nedočteno a asi to nikdy dočítat nebudu.

09.05.2024 2 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Tenhle díl povídek z 3 knihy Krajina snů byl velmi zajímavý. I teď po dočtení mám nad čím přemýšlet. Moje nejoblíbenější povídky byly asi Kalliopé a fasáda. Sen noci svatojánské nebyl špatný, ale prostě... podivný. A Sen tisíce koček nemám ráda - příběh byl zajímavě zpracovaný, kresba úžasná, ale něco mě na této povídce štve....ale nevím co. Ale jinak jsem si 3 díl užila.

17.03.2024 5 z 5

Magie Svaté je všemocná 2 Magie Svaté je všemocná 2 Juka Tačibana

I druhý díl byl skvělý, takže si nemám na co stěžovat. Už se těším na další díl!

09.02.2024 5 z 5

Magie Svaté je všemocná 1 Magie Svaté je všemocná 1 Juka Tačibana

Opravdu dobrá manga na oddech. Příběh je zajímavý, rychle se to čte a je to celkově takový "milý". Určitě doporučuji a jdu si hnedka přečíst 2 díl!

07.02.2024 5 z 5

Případ tajemné krinolíny Případ tajemné krinolíny Nancy Springer

Další fajn díl detektivky s Enolou Holmesovou. Příběh měl zajímavý námět a až do konce mě bavil. Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl.

22.11.2023 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

U týhle knihy mám rozporuplný pocit. Má opravdu krásnou obálku, příběh vypadal na anotaci zajímavě a dobře (a rychle) se kniha čte. Teď to ALE....na začátku se to hrozně táhlo než jsem se dostala k nějakému zajímavějšímu ději, a když to už konečně přišlo, tak jsem se cítila jako bych četla o nějakém nejvíce klišé hororovém filmu (vyvolávání démonů o Halloweenu, rituály na hřbitově s krví a pentagramem atd.) Až ke konci knihy se to zlepšilo a bylo to i celkem zajímavý. Jelikož další dva díly mám už roky, tak si je asi přečtu, abych zjistila jestli se autorka s příběhem někam posunula.

05.11.2023 3 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Zajímavý příběh mladé Johany, která žije v alternativním světě, který od transmutace Ludvíka XIV. na vampýra, zmrzl v polovině 18. století. Johana, která se po zavraždění její rodiny snaží pomstít, musí čelit nejen nástrahám smrtelných, ale i nesmrtelných a jde doslova přes mrtvoly.
Musím říct, že i když jsem už hodně dlouho za etapou milovnicí upírů, tak i přesto mě tahle knížka bavila. Příběh byl mrazivý, napínavý a s velmi nečekanými zvraty. Určitě se těším i na další díl.

24.08.2023 3 z 5

Případ růžového vějíře Případ růžového vějíře Nancy Springer

Tyhle ty "detektivní příběhy" s Enolou vážně zbožňuju! Je moc hezké vidět jak se její vztah se Sherlockem zlepšuje a snad si v dalších dílech uvědomí, že je Enola v pohodě tak jak je. Jinak tento díl byl snad ještě mnohem lepší než ten minulý a moc se těším na pokračování.

17.07.2023 5 z 5

Zlatá královna Zlatá královna Kateřina Okurková

Dobrá pohádková fantasy kniha na oddech. Na to, že to byla první autorčina vydaná kniha, tak to nebylo zas tak špatný. Je tu samozřejmě co vylepšovat, ale postavy, atmosféra a příběh byly dobře vymyšlený a konec mě stoprocentně do budoucna donutí sáhnout i po dalším díle. Určitě stojí za přečtení.

13.07.2023 3 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Pozlacené je opravdu fajn kniha. Dobře se čte, příběh rychle odsýpá a kolikrát se od knížky opravdu nemůžete odtrhnout. Konec autorka nechala polouzavřený, tak vás knížka vyloženě nenutí potom, abyste četli i další díly (pokud budou u nás překládat i další dvě pokračování). Knížku bych hodnotila spíše 3,5 hvězdičky. Těm, co mají rádi fantasy, feminismus a dobře propracované postavy určitě doporučuji.

05.07.2023 3 z 5

Vzestup Školy dobra a zla Vzestup Školy dobra a zla Soman Chainani

Další úžasný díl od série Školy Dobra a Zla. Knížka samotná mě hned od začátku nadchla a až do konce jsem se nenudila. Taky jsem se dozvěděla spoustu nových skutečností, hlavně co se týče samotné školy a dvou bratrů (Školníků). Určitě si přečtu i druhý díl až u nás vyjde! Doporučuji!

29.01.2023 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Skvělá oddechová knížka, která pobaví a zaujme. Určitě si přečtu i další díly. (Nejvíc mě pobavilo, jak Daisy říká Hazel Watson )

16.08.2021 3 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Skvělá kniha stejně jako předešlé díly, akorát by mohla být kratší.

02.03.2021 4 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

První 3 díly školy dobra a zla jsem měla moc ráda, a tak jsem se s nadšením pustila do dalších dílů. A jsem ráda, že jsem tak učinila. Čtvrtý díl je stejně úžasný jako předešlé díly a už se nemůžu dočkat až začnu číst pokračování. Doporučuji!:-) (Ještě před 4 dílem jsem četla School for good and evil ever never handbook. Celkem bych to doporučila přečíst, protože tam pár věcí odkazuje právě na 4 díl.)

17.01.2021 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Druhý díl z trilogie Caraval byl dobrý. Pro mě osobně byl o něco slabší než první, ale určitě ne horší. Byl stejně čtivý jako první díl a tentokrát i více akční. Tella jako hlavní hrdinka byla zajímavá, ale upřímně mám radši její sestru. Určitě doporučuji a těším se na poslední díl (pokud ho hodlají přeložit).

28.12.2020 4 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Knížka patří k těm, které jsem tenkrát odložila a znovu jí začala číst, nelituji toho. Knížka je velmi čtivá a zajímavá. Oblíbila jsem si Verity, hlavně ty její hlášky. Už se těším až budu číst pokračování.

17.08.2020 3 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

(SPOILER) Třetí díl byl o něco horší než ostatní a to z dvou důvodů- Zoey neustále lítala za klukama( měla 3) a pak se divila, když se to pokazilo. A pak to co se dělo ke konci knihy, neříkám že je Zoey bez viny, ale bohužel jim nemůže říct všechno.
Ale na druhou stranu jsem ráda, že Stevie Rae je zase "normální". Doufám, že v dalším díle se to zlepší.

02.08.2020 3 z 5

Selekce 1–5 (box) Selekce 1–5 (box) Kiera Cass

Všechny knihy jsem četla tak to shrnu. 1,2,3- nejvíc mě bavily číst, Ameriku jsem si hodně oblíbila, život v paláci, prostě boží. 3 a 4-poněkud slabší, Eadlyn dělala jeden kopanec za druhým a její bratr.....první 3 díly byli lepší