Případ tajemné krinolíny

Případ tajemné krinolíny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519559/bmid_pripad-tajemne-krinoliny-64b63749352a4.jpg 4 36 7

Enola Holmesová série

Pátý napínavý případ mladší sestry Sherlocka Holmese. Enola Holmesová tráví osamělé dny v Londýně, když s ní otřese šokující zjištění: někdo unesl její bytnou, paní Tupperovou! Enola se okamžitě pustí do pátrání a brzy odhalí, že je do únosu zapletený její vlastní bratr Sherlock Holmes a Florence Nightingaleová. Dřív, než se naděje, musí Enola opět vyskakovat z oken, luštit záhadné šifry, dokonce i používat svoji skrytou dýku – a rozhodně si nedá pokoj, dokud nebude nebohá paní Tupperová v bezpečí svého domova.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež

CHCI DALŠÍ DÍL!!!!!!!
Prosííííím!

kikikrat
12.01.2024 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil ze všeho nejvíc. Měl přidanou hodnotu díky tomu případu i zapojení bytné. Bavilo mě, že mi vše docházelo spolu s Enolou. I když nejsem cílová skupina a knihy jsou jednodušší, já si je opravdu užívám a těším se na další díl.

CarolineAn
22.11.2023 5 z 5

Další fajn díl detektivky s Enolou Holmesovou. Příběh měl zajímavý námět a až do konce mě bavil. Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl.

Marthas
20.11.2023 3 z 5

2,5/5 Jsem ráda, že můžu autorce po delší době dát alespoň trochu vyšší hodnocení. Tento díl se mi opravdu zdál promyšlenější a propracovanější než některé předchozí. Máme tam i historický odkaz na jeden skutečný válečný konflikt, který celé knize dává uvěřitelnější rámec. Myslím, že se hodí sem tam i mladší generaci skrze knihy i formou vymyšlených příběhů ukázat hrůzy války. Samozřejmě přiměřeně jejich věkové hranici. Překlad byl dobrý. A i když by se i této knize dalo něco vytknout, tak budiž. Těším se na následující díl, opravdu. :)

sadlo
26.10.2023

Nenáročné, výborně čtivé.

Medasek
24.10.2023 4 z 5

Kniha nebyla špatná. Případ mi přišel velmi zajímavý. Jenom trochu škoda, že to autorka více nerozepsala.
I když se musím přiznat, že ji obdivuji za to, že je schopna vymyslet takto krátké příběhy, aby dávaly smysl.

babicka_amalka
27.09.2023 3 z 5

tenhle díl byl poněkud slabší; přesto se těším na to, jak se budou život Enoly a její dobrodružství vyvíjet dál :-)