carbici carbici komentáře u knih

Beránci vlci aneb Marcipán a pumprnikl Beránci vlci aneb Marcipán a pumprnikl Ivan Wernisch

Původně pořízeno do výzvy 2020, to jsem nestihla, neb nejde zhltnout za večer. Každopádně zajímavý výběr a výborný překlad.

07.01.2021 5 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Není to náročná literatura, ale jeden neotevře Pašeráka, když touží po Goethovi :) Každopádně rychlý a úderný úvod do série. Víme, kdo je kdo, kdo s kým a proti komu... teda tak zhruba, většinou, chvílemi

04.01.2021 4 z 5

Proč obrazy nepotřebují názvy Proč obrazy nepotřebují názvy Ondřej Horák

Kniha se nám líbila moc. I několik měsíců po dočtení se k ní vracíme, když narazíme na téma z oblasti umění.

01.01.2021 5 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Jedna z mych nejoblibenejsich knizek v serii.

30.12.2020 5 z 5

Špaček v porcelánu Špaček v porcelánu Ladislav Špaček

Většinu doby jsem netušila/nedokázala určit, pro jak staré čtenáře je kniha určena. Jsou v ní jak naprosté základy, tak informace o kouření a pití alkoholu na veřejnosti.

30.12.2020 3 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Z celé knihy mne nejvíce zaujal dánský slovníček ke slovu hygge.

25.12.2020 1 z 5

Umění a život doba secese Umění a život doba secese Petr Wittlich

Rozhodně se nejedná o odpočinkové čtení. Jeden neustále listuje tam a zpět, popřípadě hledá jednotlivé obrazy/sochy/domy, o kterých se zrovna píše. Každopádně jde o velmi zajímavé dílo, které předestírá alespoň malý vhled do této zajímavé epochy.

13.12.2020 5 z 5

Není to úplně standardní adventní čtení, ale na druhou jde tam o boha tak nějak a boj dobra proti zlu... teda hodných proti špatným...teda no... prostě Kalandry a jeho party proti těm druhým :)

04.12.2020 5 z 5

Pokořil jsem ledové království Pokořil jsem ledové království Mike Horn

Přečteno. Ovšem vypořádat se s tak nepříjemným autorem bylo také náročné dobrodružství. Fyzicky byl připraven výborně, ale jinak jsem nevěřila vlastním očím - pokaždé, když se ukázalo, že v dané oblastí jsou některé věci zakázané/přikázané, tak to bral jako útok na svoji osobu. I přes několikaletou přípravu se nenaučil rusky ani základy, přestože mu muselo být jasné, jak dlouho se v rusky mluvící oblasti bude pohybovat. Z celé knihy jsem měla dojem "já, já, já jsem skvělý a koukněte, co zvládám" (ač každou chvíli mu pomáhal jeho tým).

30.11.2020 1 z 5

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Hendrik Groen

Pár nových postav, pár nových trampot a stále stejné nadšení pro věc. Žádná násilná snaha o vtip, žádný falešný sentiment, vlastně jen popis dnů, kdy se člověk nevzdává, i když mu někdy není vždy skvěle.

03.11.2020 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kdysi jsem začala a vzdala to, vrátila jsem se k ní po cca dvaceti letech a najednou mi ten příběh přišel zajímavý a čtivý. Je tam sice trochu té naivity a vše dopadne dobře, aby se nebál ani dětsky čtenář, ale je to takový odrazový můstek pri další pátrání v této oblasti knihovny.

12.10.2020 5 z 5

Od úterka do soboty Od úterka do soboty Alena Santarová

Detektivni linka celkem poutava, jinak velmi odpovidajici dobe.

08.10.2020 3 z 5

Maigret a Dlouhé Bidlo / Inspektor Kostra Maigret a Dlouhé Bidlo / Inspektor Kostra Georges Simenon

Rozhlasova verze se mi libila o neco vice, ale knizka ma take neco do sebe. Usmevne mi prislo mnozstvi alkoholu vypiteho komisarem a jeho pomocniky pri plneni povinosti.

06.10.2020 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Mnoho zajímavých nazorů, postřehů a zážitků. Neskutečně zajímavý rozhovor.

03.10.2020 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Po dlouhé době knížka, od které jsem se neodtrhla. Knížka, která přináší nápady a chuť do života, bez ohledu kolik vám je teď. Není třeba čekat se zakládáním klubu, za 50 let už ho budeme mít pořádně rozjetý. I přes vše, co se událo na konci, je celkové vyznění milé a optimistické.

28.09.2020 5 z 5

Hodně smíchu a pár slz Hodně smíchu a pár slz Blanche Caffière

Zajímavé postřehy ze života autorky (na měření plavek asi nikdy nezqpomenu), pár zážitků s Betty. Nejvíc ze všech mne ovšem zaujala Sydney.

20.09.2020 3 z 5

Rádio stále hlásí Rádio stále hlásí Jiří Slíva

Velmi milé hraní se slovy. Příjemné překvapení.

15.09.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Další příběh boje klaďase vs. mocní a špatní. Četlo se to dobře, několik povedených vtípků, standardní Kotletův slovník, takže nepůjčovat ďětem.

15.09.2020 4 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Roald Dahl

Kniha, která je mixem snad všech Dahlových přístupů - napínavé vyprávění, pohádkové postavy, dobrodružství a pak děsivé prognózy. Rozhodně stojí za přečtení.

09.09.2020 5 z 5

Ti, kdo přežili Ti, kdo přežili Michael Bornstein

Příběh jedné rodiny, naprosto neuvěřitelný příběh, od kterého se těžko odtrhává. Příběh, který by měl být čten a nikdy zapomenut.

03.09.2020 5 z 5