carbici carbici komentáře u knih

Bodláčí baraganské Bodláčí baraganské Panait Istrati

Zvláštní knížka. Nedokáži se ani rozhodnout, jak moc se mi líbila. Je prostě naprosto jiná, než to, co jsem četla doposud. Děj je každopádně velmi poutavý a popisuje méně známé části Rumunska a jeho dějin.

13.12.2015 3 z 5

Legendy o kráse Legendy o kráse Blažena Šotková

Krátké povídky popisující, jak a proč jsou zdobeny jednotlivé kroje. Není to etnologická příručka spíše pohádková vyprávění.

13.12.2015 2 z 5

Odkaz královny Nefertiiti Odkaz královny Nefertiiti Jerzy Glowacki

"Cestovní detektivka" - přečtete na cestě a už se k ní nevrátíte. Ale četla se dobře a příběh se docela povedl.

13.12.2015 4 z 5

Radost z poznání Radost z poznání Richard P. Feynman

Feynman nikdy nezklame. Jeho knížky mi příjdou neskutečně inspirativní - je důležité se ptát a zároveň rozvíjet i v dalších oborech, než je náš "hlavní". Eseje a rozhovory určitě stojí za přečtení, je téměř neuvěřitelné, co všechno "předpověděl".

13.12.2015 5 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Skvělá kniha, spíše knížka. Přečetla jsem ji ještě před zhlédnutím filmu a myslím, že jsem měla velké štěstí. Takhle jako by měl film další rozměr.

13.12.2015

Auta 2 - Tajný agent Burák Auta 2 - Tajný agent Burák Lisa Ann Marsoli

Knížka zaujala syna obrázky, ovšem text je krapet překombinovaný a je dost náročné se v něm neztratit, když jste dospělý čtenář, natož poslouchající dítko. Dočetli jsme do půlky a pak jsme to oba vzdali.

11.11.2015 1 z 5

Angličtina na rovinu II Angličtina na rovinu II Darren Crown

Možná ještě krapet lepší než první díl. Poprvé jsem se setkala s vysvětlením všech časů, tak aby to a) bylo jasné b) skutečně to odpovídalo angličtině.

26.10.2015 5 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Skvělá kniha, která ukazuje, jak angličtina "funguje". Nikde jsem se nesetkala s přehlednějším a přitom naprosto jasným výkladem.

26.10.2015 5 z 5

Banán! Banán! Renaud Collin

Zakoupeno pro dítko. Až při "čtení" se ukázalo, že spoustu vtípků pochopit nemůže. I tak to mělo velký úspěch a své si tam našli i rodiče. Jedná se o ideální knihu do auta pro děti, co ještě neumí číst (u nás zabavila na cca 150 km).

19.08.2015 3 z 5

Kosmičtí křižáci Kosmičtí křižáci Poul Anderson

Zajímavý nápad. Neb se jednalo o mé první setkání s autorem, tak jsem byla z vývoje děje dost překvapená. Každopádně je to zajímavý román, který se moc dobře čte.

19.08.2015 4 z 5

Výborně napsaná kniha. Konečně mám pořádek v osobách a událostech z danéh období. Těším se na další díl. Doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o našich dějinách.

26.06.2015 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Rozhodně zajímavá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

29.05.2015 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Hezké čtení po náročném dni. Velmi milé a pozitivní. Závěr vyvolal usměv na tváři.

11.05.2015 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

11.05.2015 4 z 5

Kain Kain José Saramago

Velmi neobvykle psaná knížka, na jejíž styl jsem potřebovala pár stránek na zvyknutí. Přístupem ke známým příběhům trochu připomíná Čapkovy Apokryfy. Není to ovšem knížka, u které si pročistíte hlavu. Celou dobu vás nutí přemýšlet a vytvářet si na danou situaci svůj názor. (a po jejím přečtení jdete najít Bibli k porovnání právě přečteného) Každopádně ji řadím ke svým oblíbeným a určitě ji doporučuji k přečtení.

03.01.2012 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá knížka, spíše než za český humor bych ho označila za anglický humor po česku. Plno nezapomenutelných postav, které jsou velmi specifické. (a co teprve nutkání, která člověka přepadají v blízkosti mísy koblih)

29.12.2011 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Moje nejoblíbenější hra od Shakespeara. Naprosto dokonale vystižené jednotlivé postavy a jejich pohnutky.

29.12.2011 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížku jsem přečetla během pár hodin a celou dobu jsem se snažila oblíbit si hlavní hrdinku. Neúspěšně. Její neustálé kňourání o tom, jak je nedokonalá a neustálý obdiv JEHO dokonalosti, se dá vydržet pouze s větším množstvím čokolády. Chápu, že občas je třeba nějaká odychovka s nenáročným dějem a dobrým koncem. Ovšem i v té by postavy nemusely být tak placaté a děj tak předvídatelný.

29.12.2011 1 z 5

Nečekané variace Nečekané variace George R. R. Martin

Moje první knížka od tohoto autora. Rozhodně se jedná o velmi zajímavé čtení, kdy se nemůžete od knížky odtrhnout a pak je vám líto, že povídek bylo jen šest. Takže pokud jako já čekáte v knihovně frontu na Hru o trůny, určitě využijte příležitost a v mezidobí si přečtěte toto.

05.12.2011 5 z 5