Pokořil jsem ledové království

Pokořil jsem ledové království https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203009/bmid_pokoril-jsem-ledove-kralovstvi-203009.jpg 4 11 4

Mike Horn se rozhodl dobýt severní pól a urazil pěšky, na lyžích i na lodi 20 000 kilometrů nelítostnou Arktidou. Málem zahynul v ledové vodě, cítil na tváři tesáky ledního medvěda, obklíčen sněhovou bouří přežil v šedesátistupňovém mrazu, najel tisíc dvě stě kilometrů mimo trasu v naprosté tmě polární noci.

bruntal
05.02.2023 4 z 5

Ale proč vlastně?

Marosfish
23.11.2021 5 z 5

Co dokazal, je obdivuhodne.

carbici
30.11.2020 1 z 5

Přečteno. Ovšem vypořádat se s tak nepříjemným autorem bylo také náročné dobrodružství. Fyzicky byl připraven výborně, ale jinak jsem nevěřila vlastním očím - pokaždé, když se ukázalo, že v dané oblastí jsou některé věci zakázané/přikázané, tak to bral jako útok na svoji osobu. I přes několikaletou přípravu se nenaučil rusky ani základy, přestože mu muselo být jasné, jak dlouho se v rusky mluvící oblasti bude pohybovat. Z celé knihy jsem měla dojem "já, já, já jsem skvělý a koukněte, co zvládám" (ač každou chvíli mu pomáhal jeho tým).

gersie
10.04.2014 5 z 5

Strhující kniha opravdového cestovatele v těch nejnáročnějších podmínkách. Vřele doporučuji.

Mike Horn
jihoafrická, 1966
2019  73%Antarktida: Můj životní sen
2019  82%Dotknout se nebes
2010  71%Pokořil jsem ledové království

Kniha Pokořil jsem ledové království je v