Cageyy Cageyy komentáře u knih

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Kniha která ovlivní pohled na výchovu dětí a přístupu k nim už do konce života a to jak pozitivně tak negativně bohužel ????????Musím souhlasit s jinými komentáři, že je psáno direktivní formou a poznatky autorky nejsou podloženy. I když s kontaktním rodičovstvím souzním.

09.01.2020 3 z 5

Znovuzrozený porod Znovuzrozený porod Michel Odent

Výborná kniha o porodech popisující praxi v jedné francouzské nemocnici z pohledu kapacity v porodnictví Michela Odenta. To, co někde šlo už v 70. letech minulého, u nás nejde di teď ????‍♀️????

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Výborná kniha, líbilo se mi, že byla napsaná životopisnou formou. Líp se mi to představovalo????Taky mám ráda kontroverzní témata, takže za mě ????

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tato kniha mi v jednu dobu mého života přišla úplně úchvatná a dlouho jsem se s ní stotoznovala, resp. s hlavní hrdinkou. Filmové zpracování ale mě zklamalo????
Asi jsem si příběh načrtla už v hlavě a film byl jiný ???? Nicméně se mi tato smutná kniha líbila ????

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Vtipnou formou popsáno to, co si většina rodičů jen myslí ????

09.01.2020 3 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Jednoduše skvělý dialog s bohem o všem možném i nemožném????????

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Výborná kniha, kterou jsem četla kdysi dávno a hodně mě ovlivnila????❤️

Partner u porodu Partner u porodu Penny Simkin

Povinná četba pro duly, porodní asistentky i nastávající rodiče???? Moc se mi libila a skvěle doplnila jiné odborné knihy na téma porodů.

29.10.2019 3 z 5

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

Rozhovor s jednou z nejlepších porodních asistentek u nás. Praktické dotazy a odpovědi z pohledu ženy, která se v oporu pohybuje desítky let ????

09.01.2020 5 z 5

Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem Laura Gutman

Kniha popisující poporodní deprese. Jak a proč vznikají, co k nim přispívá a co může pomoci je zvládnout. Moc hezky popsané, i úloha rodiny a partnera

09.01.2020 5 z 5

Hovory s nenarozeným dítětem - Duchovní průvodce uvědomělým těhotenstvím Hovory s nenarozeným dítětem - Duchovní průvodce uvědomělým těhotenstvím René Coudris

Knozka popisující hovory rodičů s nenarozeným dítětem. Před početím, v lůně a také objasňující jejich životní cestu.

09.01.2020 4 z 5

Magické začátky, okouzlené životy Magické začátky, okouzlené životy Deepak Chopra

Duchovní knížka popisující početí, těhotenství, porod z duchovního pohledu. Krása ????

Porod s dulou Porod s dulou John H. Kennell

Výborná kniha popisující přínos duly u porodu. Nabízí studie, statistiky a objektivní informace o tom, jak pozitivně může přítomnost dzly ovlivnit vývoj porodu????

Slzy po porodu Slzy po porodu Elizabeth Geisel

Myslím, že jedna z mála knih zabývajících se poporodní depresí. Skvělá! ????

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Skvělá knoha doplňující informace ke kurzu hypnoporodu. Samozřejmě vhodná i pro nastávající maminky, které na kurzu nebyly, tak z této knihy krásně pochopí. Jsou zde popsány dýchací techniky, vizualizace a jak se celkově zklidnit a nakadit sama sebe ma porod.

Aktivní porod Aktivní porod Janet Balaskas

Asi nejlepší kniha pro nastávající maminky. Obsahuje obecné informace, rady, praktiky (dechová cvičení, vizualizace, jóga). Moc pěkně napsáno ????????

09.01.2020 5 z 5

Zdravé těhotenství, přirozený porod Zdravé těhotenství, přirozený porod Ingeborg Stadelmann

Podrobná, odborná kniha o těhotenství, porodu, šestinedělí a kojení. Postupy, rady, rizika, řešení, vše popsáno. Plus jako bonus postupy na výrobu elektrických a bylinných směsí, doporučená homeopatika. Za mě super ????

09.01.2020 5 z 5

Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu Henci Goer

Shrnuto stručně a jasně k jakým problémům může dojít, jak je řešit, předcházet jim. Líbí se mi, že se odkazuje i na studie a nabízí fakta. Sice psáno pro americké poměry v porodnictví, akw poplatné i u nás ????

Zázrak porodu Zázrak porodu Ina May Gaskin

Krásná kniha na téma porodů????

29.10.2019 5 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Začala jsem číst a velice pěkná knížka o výchově dětí, přístupu k nim, o chybách rodičů.

29.10.2019 4 z 5