burbot burbot komentáře u knih

Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Robert Plomin

Zajímavé téma podané bohužel poměrně nezáživně a pro laickou veřejnost dost náročně. K tomu se autor často opakuje.

13.07.2022 2 z 5

Líbila se mi některá navržená řešení. Dojem zkazilo zbytečné opakování a hlavně "kavárenské" názory přes snahu o nestrannost.

15.02.2022 3 z 5

Robot v divočině Robot v divočině Peter Brown

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, mně ta kniha přišla prostě divná. Divný příběh, divně napsaný text (možná jen divný překlad), divně pojmenované postavy, ... Na ostrov, kde žijí běžná evropská lesní zvířata, se dostane robotka s lidským chováním, která se ale naučí zvířecí řeči, takže se zvířaty naváže přátelství a pak se všichni chovají něco mezi zvířaty a lidmi.

24.01.2021 2 z 5

Zmrzlina k snídani Zmrzlina k snídani Laura Jane Williams

Některé rady známé, některe trefné, některé slabší. Lehké, rychlé čtení.

30.09.2020 3 z 5

Veveřácká Kronika Veveřácká Kronika Kateřina Mojžíšová-Soukupová

Místy se krapet opakoval "děj" i volené popisy, ale jinak byla kniha napínavá a zajímavá s paralelami i do našeho života. Praktické byly krátké kapitoly a potěšily i pořízené fotografie. Mohu jen doporučit.

26.04.2020 5 z 5

Made in Čína Made in Čína Paul Midler

Zajímavý obsah, čtivé, ale za mě trošku pokulhává zpracování.

09.03.2020 3 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Mně se kniha líbila. Vtipné, čtivé. Místy jsem ale pochybovala o pravdivosti.

10.02.2020 3 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Četla jsem až po Jak jsem sebrala odvahu, proto zklamání z opakujících se témat, někdy až doslova. Jinak vtipná a čtivá oddechová kniha.

10.02.2020 2 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Perfektní! Bavilo se dítě i já. Skvělá práce se slovy, vtipné ilustrace. Prostě plný počet.

02.08.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Rychle přečtené, docela napínavé, ale na můj vkus už málo uvěřitelné.

11.07.2019 3 z 5

Druhá derivace touhy Druhá derivace touhy Tomáš Sedláček

Na knihu jsem se těšila, možná proto bylo zklamání větší. Myšlenky jsou sice stále zajímavé ... ale - jak se jedná o soubor již vydaných novinových sloupků - když čtu na sto stranách stejnou myšlenku minimálně třikrát, začíná být četba značně nudná. Navíc jsem měla smůlu, dostala jsem kazovou knihu, čímž se celkový dojem z knihy ještě zhoršil.

25.03.2019 2 z 5

Tenkrát Svět Tenkrát Svět Lukáš Vincour

Nemám nic proti knihám s ekologickou tématikou, ale tato kniha mi přijde jako čirý veganský ekoterorismus pro raný školní věk. "Dvě děti" kopající v lese do hub, neznamená, že všichni lidé huntují přírodu. A pokud je (nejen) člověk všežravec, holt jí i "kuřátka, kravičky, prasátka a ovečky".
Hvězdička v podstatě jen za ilustrace a výtvarné zpracování knihy.

07.01.2019 1 z 5

Kocourek, který měl rád déšť Kocourek, který měl rád déšť Henning Mankell

Klukovi se kniha velmi líbila, mně přišla krapet zdlouhavá. Žádné extra napínavé pátrání jsem nezaznamenala.

20.11.2018 4 z 5

Strašidlář - Mezi námi ohnivými strašidly Strašidlář - Mezi námi ohnivými strašidly Hynek Klimek

Příběhy prazvlášní, ilustrace nic moc.

04.06.2018 2 z 5

Psychoterapie našich prababiček Psychoterapie našich prababiček Lenka Šnajdrová

Kniha na mě působila psaná "šup, šup". Jak kdyby se autorka nudila na mateřské, když jí zrovna dítě spalo. Obsah i docela zajímavý je, ale při čtení mi vadilo použití bezpatkového písma a spíš hovorový styl. Také bych u částečně odborné knihy čekala odkaz na nějakou použitou literaturu.

31.05.2018 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

3,5 hvězdičky. Nejen díky "DžejBímu" v překladu jsem nakonec radši přečetla v originále. Do pětisté strany ze sedmi set bych místy hodnotila "too long to read", často psané poměrně rozvláčně a zbytečně detailně popisně. Poté příběh zrychlil, nepoměrně vůči prvním dvoum třetinám, a bohužel vzrostla i nereálnost. Jinak bych hodnotila lépe.

09.05.2018 3 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Hvězdičky dolů především kvůli závěru.

19.09.2017 2 z 5

Hasičské pohádky Hasičské pohádky Zuzana Pospíšilová

Z pohádek na mě čiší snaha něco napsat za každou cenu. Ani ilustrace nejsou extra zajímavé. Pro mě zcela zbytečná kniha.

26.06.2017 1 z 5

Lichožrouti navždy Lichožrouti navždy Pavel Šrut

I třetí kniha si mohla zachovat stejné desky s přebalem jako první dvě, aby byla série jednotná.

16.11.2016

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Příběh skvělý, krásné jsou i ilustrace paní Miklínové. Velmi mě však zklamala forma knihy. Řídký text na většině stránek, příliš výrazná ubývající ponožka na pravé straně dole a především zarovnání textu vlevo. Naprosto nevhodné mi pak přijde umístění celostránkových ilustrací vždy o pár stránek dál než text, ke kterému přísluší.

16.11.2016 3 z 5