Lichožrouti navždy

Lichožrouti navždy https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162086/mid_lichozrouti-navzdy-uUC-162086.png 4 111 14

Lichožrouti série

< 3. díl

Pokračování velmi úspěšných a oblíbených příběhů o konzumentech lichých ponožek - Lichožroutech. První kniha z této řady se stala knihou desetiletí pro děti podle ankety sdružení Litera. V úvodu třetího, závěrečného dílu pohádkového románu o tvorech, kteří nám kradou ponožky a dělají z páru licháče, se už dospělejší Hihlík a jeho přátelé Ramík, Kawa a Bumka se vracejí z Afriky zpět do Prahy. A v téhle džungli velkoměsta čelí naši hrdinové mnohem většímu nebezpečí než dosud… Naštěstí se k naší známé čtyřce přidá pražská lichožroutka Tonka, která má heslo: Dva lichožrouti jsou více než jeden a pět jich zmůže víc než čtyři. Pavel Šrut s Galinou Miklínovou zase tvrdí, že bát se a přitom se trochu smát je víc, než se jenom bát a nebo jen se smát.... celý text

dájavídek
27.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Fakt dobrá kniha jen jsem byl smutnej že Dederon umřel a Fata se zachránila.

šárofka
21.11.2023 5 z 5

Fakt super kniha, hodně originální, napínavá a hezké ilustrace.
Příběh v knize mě vedl často k zamyšlení a jsem smutná, že se jedná o poslední díl.

jopp
10.08.2023 4 z 5

Originální, napínavé, hezky ilustrované. Líbilo se mi, že malé čtenáře vede autor nenásilně k tomu, že věci nebývají černobílé, že lidé a lichožrouti nejsou jen "dobří" a "zlí", že je třeba někdy učinit těžkou volbu, při které něco získáme, ale i ztratíme. Na české poměry velmi dobrý počin.

brunettlibrary
29.09.2021 3 z 5

Jednoduchý, ale záživný příběh pro děti s originální tématikou.

Anička2011
06.04.2021 5 z 5

Miluju Lichožrouty. Škoda, že už je konec příběhu.

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Jako malá jsem tuhle knižní sérii milovala.Nedá se nic vytknout, krásný příběh a ilustrace.

Broukodrak
04.03.2019 5 z 5

Lichožrouti navždy se mi moc líbili. Lichožrouti jsou malá stvoření, která se živí ponožkama. Ale! Nikdy neberou celí pár. V tomto příběhu se lichožrouti Hihlík, Kawa, Bumka, Ramík a Tulík musejí utkat s lichožroutími pomocníky zlého Jen-stina, s Rozparovačema a zlou lichožroutkou Fatou. Je to vtipné a napínavé zároveň. Na každé stránce je nakreslená punčocha, ze které pomalu ubívá, až je z ní jenom takoví okousaný kus :)

TomTomis
23.05.2018 4 z 5

Přenesl jsem se do do dětství. Bylo to kouzelné. Takové pěkné zakončení příběhu, se kterým jsem se setkal v průběhu několika let. Vřele doporučuji.

Ali71
23.02.2017 5 z 5

Dcera byla v kině na Lichožroutech a potom přinesla z knihovny tento třetí díl, který jsme četli, aniž bychom my, ostatní něco u Lichožroutech věděli a nejdřív jsme nevěděli, že se jedná už o třetí pokračování. Nejdřív se mi příběh moc nelíbil, nechápala jsem děj, ale po pár stránkách jsme se do knihy včetli a všem se nám moc líbila. Je to humorně psaná detektivka pro děti, u které jsme se i my, dospělí pobavili. Teď čteme díl první a teprve si dáváme do souvislostí to, co jsme přečetli v Lichožroutech navždy. Přebal knihy mi přijde srovnatelný v celé sérii. Doporučuji přečíst a to nejen těm, kdo mají malé děti.

burbot
16.11.2016

I třetí kniha si mohla zachovat stejné desky s přebalem jako první dvě, aby byla série jednotná.

Junaori
16.02.2016

Je mi hrozně líto Kudli Dederona, sice vím že byl zlí, ale stejně mě Hihlíka Ramíka a Tulamora Juniora rád jako kamarády hlavně byl rád že za ním přišli když umíral. Měla jsem chuť Fatu zabít.

Vojslava
27.04.2014 5 z 5

Třetí díl je úplná bondovka, moc jsem si ho užila; doporučení nelituji a sama ho knížce dávám.

Alma-Nacida
03.08.2013 5 z 5

Pěkné, hodně pěkné,... ale už asi stačí, ne? Děti ale žádné námitky nesdělily a jsou spokojené ;-)

bosorka
13.07.2013 4 z 5

Trošku slabší než předchozí díly, přece jen postav je tam možná až přespříliš. Ale i tak si drží opravdu slušnou úroveň, je to napínavé, vtipné a líbilo se dětem i nám dospělým. A velké plus samozřejmě za kresby.

Pavel Šrut
česká, 1940 - 2018