Bunburistka Bunburistka komentáře u knih

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Toto je moje první kniha od Kinga. Nevěděla jsem, do čeho jdu, tak jsem sáhla po jedné s málo stránkama. Knížka je napsaná velice poutavě, děj plyne rychle a je vcelku napínavý. Nicméně - ten konec mě vyloženě nijak nezaujal.
Určitě si ale od Kinga přečtu další knížky a už se na ně těším.

14.05.2014 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Opravdu přesvědčivě popsaný vývoj Charlieho.
Knížka se mi moc líbila a nedokážu říct, který Charlie mi byl sympatičtější, protože oba dva, hloupý i chytrý, tvořili pouze jednu jedinou lidskou bytost a to pak soudit nejde. Určitě se ke knížce znovu vrátím, protože mi celý příběh a převážně Charlie přirostl k srdci. Všem doporučuji !

07.05.2014 5 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Knížky od Maggie mám velice ráda, její trilogie Mrazení se mi velice líbila, a proto jsem neváhala a v knihovně sáhla i po této knize.
Téma knížky mě dost zaujalo, je neotřelé a zajímavé. Ještě žádnou knížku jsem s takovýmto námětem (masožraví koně) nečetla a musím uznat, že se mi kniha celkově líbila. Díky tomu, že vyprávění přeskakovalo z jedné postavy na druhou, plynul děj rychle. A prostředí je taky moc pěkně vykreslené. Avšak jediné, u čeho jsem se bála, bylo až téměř ke konci, a to když málem Sean přijde ve stáji o Corra, a pak jsem byla zvědavá na samotný závod :)
Je to pěkné oddechové čtení, se zajímavým námětem.
Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdičky
doporučuji ! :)

28.04.2014 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Další příběh téměř ze života. Líbilo se mi, jak jsem se ani jednu chvíli nenudila, protože děj plynul velice rychle - bez zbytečných pasáží. Také jako plus hodnotím to, jak jsou pěkně vykreslené charaktery postav. Kennedyho bych nejraději za Jecqueline profackovala a Bucka? Nemám slov ... :X !

Moc se mi líbí věta, která se týká autorky a která je na obalu knížky: " ... miluje romány se štastným koncem, protože ve skutečném životě je těch nešťastných dost. "

Každopádně tato knížka stojí za přečtení, všem ji vřele doporučuji !

16.04.2014 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Když celou knížku po přečtení shrnu, musím ji hodnotit jak jinak než kladně. Knížka (či Nastya) odkrývá svá tajemství opravdu pozvolna, a tak vás to nutí číst dál a dál. A nejen neodkrytá tajemství ale i postavy vás u knížky přinutí zůstat. Každá postava je svým způsobem jedinečná. A ještě abych nezapomněla, také se mi velmi líbila symbolika jmen, jméno Nastya se mi upřímně moc nelíbilo, ale důvod jeho použití, to už jo :) .
A za ten konec, za ten jsem opravdu ráda!
Všem vřele doporučuji! :)

11.04.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Co říct, právě jsem tuto knížku dočetla. Nenacházím vhodná slova, abych vyjádřila, jak krásná je. Neskutečně smutná knížka s krásnými, hlubokými myšlenkami. Široce mi otevřela oči okolnímu světu a nejen k němu, nýbrž i k drobnostem, kterých je život plný. Jsem opravdu ráda, že jsem knížku četla v tichosti domova, kde nikdo nemohl vidět, jak moc a jak dlouho mi tekly slzy.
Smutněkrásná knížka s krutou realitou, plná metafor ...

08.04.2014 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Další díl mě opět nezklamal. Byla jsem opravdu mile překvapená, kolik akce se vejde na tak málo stránek. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, protože jakmile skončila jedna napínavá část, ihned začala další. Opravdu skvělé čtení, všem vřele doporučuji! :)

21.03.2014 5 z 5

Musím říct, že mě knížka chytila a už nepustila. Opravdu jsem si její čtení užívala, protože upouštěla svá tajemství postupně a dokonce mě opravdu moc bavily linie ostatních lidí, kteří žili v tajemně krásném městečku. Všem tuto knížečku doporučuji. Škoda, že nemá více stránek! :)

15.03.2014 4 z 5

Kurtizána a samuraj Kurtizána a samuraj Lesley Downer

Určitě je tato knížka zajímavá jak z pohledu historie, tak i z pohledu fiktivních postav. Kdyby to bylo možné, hodnotila bych 3.5, takhle musím dát pouze tři. Přesto všem tuhle knížku doporučuji ! :)

10.03.2014 3 z 5

Arthur a Maltazardova pomsta Arthur a Maltazardova pomsta Luc Besson

Kdo přečetl i předchozí díly, musí i tento :) opravdu pěkná pohádka

Arthur v zakázánem městě Arthur v zakázánem městě Luc Besson

V dětství jsem neodolala a přečetla i tento díl. Líbil se mi :)

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Také jsem tuto knihu četla jako malá a moc se mi líbila :)

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Zajímavý námět na knihu, časem si přečtu pokračování :)

Goetia Goetia Mel Odom

Kniha vcelku ušla, i když to není můj šálek kávy.

Exodus Exodus Mel Odom

Kvůli Tobě, Davide :)

Eldest Eldest Christopher Paolini

Skvělé pokračování :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velmi zajímavý námět a popravdě musím říct, že jsem se vůbec nenudila. Všem doporučuji. :)

16.02.2014 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Dílo mě nijak zvlášť nezaujalo, ale ani neurazilo. Přečíst se dalo, jazyk nebyl nijak krkolomný, děj občas plynul pomalu, ale zase byl občas někdy i vtipný.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Slyšela jsem od mnoha lidí, že tuto knihu ani nedočetli, jak byla nudná. Mě tedy nudná opravdu nepřišla. Knihu jsem také četla k maturitě a četla jsem ji opravdu se zájmem. Ani bych neřekla, že by to někdy mohlo takhle dopadnout. Doporučuji k přečtení.

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Souhlasím s předešlými názory. Také mi vadily dlouhé popisy, musím se přiznat, že jsem je někdy i přeskakovala. Jinak děj, se mi opravdu líbil. Quasimoda mi bylo velice líto. Krásná kniha