Exodus

Londýn 2038. Kdysi nádherné město je v troskách. Na obzoru se vzdouvá trhlina v tenké látce reality a pomalu začíná splývat s téměř nepřetržitě temnou oblohou. Svět, jak jsme ho znali, už není. Po zemi nyní kráčejí démoni, ztělesnění našich nejstrašnějších snů. Lidstvo, zahnáno do úkrytu v podzemních tunelech metra, se zoufale snaží přežít skutečně pekelnou apokalypsu. Mezi přeživšími jsou i tací, kteří příchod temnoty předpovídali, lidé, kteří v ní vidí příležitost vylepšit postavení lidské rasy, i ti, kdo touží jen po pomstě za vše, co bylo ztraceno. Ti všichni se nyní v temnotě semkli, ozbrojili futuristickými zbraněmi a prastarými kouzly vytvořenými s jediným cílem – bojovat proti hordám démonů a vzít si svět zpátky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381/exodus.jpg 3.843

Hellgate London 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Exodus, 2007

Kniha Exodus

Metla
07.08.2019

Čas od času můj mozek požaduje důkladnější pauzu; když si mohu dovolit vyhovět, obvykle se uchýlím k zavrženíhodné relaxaci v podobě hraní počítačových her a čtení brakových knih. Deset let zpátky jsem odfičela na mozkovou dovolenou do "Hellgate London": začala jsem pobíjet potvory v postapokalyptickém prostředí RPG, přečetla jsem si komiks (prostá zápletka, super kresba) a také tuto knihu. Nečekala jsem nic světoborného, vlastně jsem předpokládala, že na to po několika stránkách hodím bobek. "Exodus" příjemně překvapil, ukázal se být celkem bez obtíží stravitelný. Samozřejmě se nad dějem nesmí příliš přemýšlet, příznivci akce ovšem zklamáni nebudou... pokud znají hru, jinak pravděpodobně nezískají patřičný "feeling". Anglická slovíčka jsou vůbec problém, páchnoucí celým románem - kvůli nepřeloženým názvům démonů, kouzel a vybavení působí překlad poněkud rozpačitě. Nicméně chápu vysvětlení vydavatele, že v zoufalé české terminologii ze hry nechtěl dělat ještě větší bordel.
V ostatních ohledech není důvod k výčitkám, standardy odpočinkové četby "Exodus" naplňuje, ba dokonce se pokouší o hlubší psychologii hlavních postav. Jestli potřebujete nekomplikovanou zápletku, roztodivné příšery, střelbu, krev šplouchající kolem lýtek a dýchat atmosféru světa v rozkladu, čtěte. Logiku a filozofickou rozmanitost hledejte v jiných titulech. 65%

ragnar
06.11.2014

Překvapivě dobrá kniha ze světa počítačové hry. Trochu skřípaly názvy zbraní a bestií, ale jinak jsem si nekomplikovaný příběh, plný akce užíval. Atmosféra výborná.

Bunburistka
16.02.2014

Kvůli Tobě, Davide :)

olinen
04.03.2013

kniha je dosť nevyvážená, miestami je dosť ťažkopádne napísaná s ľahko predvidatelním koncom.

podle videohry

Mel Odom