bukiet bukiet komentáře u knih

Vousy na mašličku Vousy na mašličku Jošitomo Imae

Tohle je moje citovka. Knihu jsem kdysi, kdysi hodně dávno, dostal od starší sestry k Vánocům a myslím, že díky ní mám tak rád japonskou kulturu.

17.03.2013 5 z 5

Krysa z nerez oceli Krysa z nerez oceli Harry Harrison

Zábavná kniha - hra (gamebook) ze světa Jima diGrize, plná vtipných hlášek a mnoha neskutečných setkání.

17.03.2013 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Čím jsem starší, tím více bych uvítal existenci Bosseho vynálezu kopce, na který by se vždy chodilo z kopce.

Honba za přízraky Honba za přízraky Christopher Pike

Znuděni Umbertem Ecem, Dostojevským, či Jeanem-Paulem Sartrem, zpříjemněte si dlouhou chvilku ve vlaku tímto lehkým čtením. Určeno pravděpodobně středoškolákům. Kvalit Stephena Kinga a Clivea Barkera jistě nedosahuje žádná kniha ze série Stop hrůz, ale zaujmout a pobavit dokáže i dospělého. Prostě takový ekvivalent béčkového hororu na sobotní večer.
Platí pro celou sérii

Endymion Endymion Dan Simmons

Opět Libušin problém. Viz. můj názor na Pád Hyperionu.

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Říkám tomu Libušin problém. Podle slavnostní opery Bedřicha Smetany. Tři hodiny se v podstatě nudíte, občas pěkná árie, děj vás moc nebere a pak, na závěr, přijde Libuše a zazpívá své proroctví. A vy z divadla odcházíte s pocitem úžasného zážitku. A takhle na mne působí celá série Kantos Hyperionu. Snad vyjma první části.

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Sbírka zajímavých povídek rámována cestou odnikud nikam. Příběhy poutníku mne nadchly, samotný rámec cesty k Hrobkám času mne vlastně nezaujal.

Panství Panství Steve Alten

Příjemné počtení. A hlavně, konečně je to také o mýtech skrytých za myšlenkou konce světa. Ale čtěte rychle, protože za rok to bude fousaté. Pokud tu ještě po dni 4 Ahau, 3 Kankin budeme... Nebojte se, má to i druhý díl

Vzkříšení Vzkříšení Steve Alten

Poněkud utahané dokončení předchozího románu Panství. Již bez mýtů, zato se spoustou paradoxů.

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Příjemný, netradičně vystavěný thriller, při jehož četbě, oproti běžným zástupcům žánru, dlouho nebudete vědět, která bije. Těším se na pokračování, přestože jsem si původně tento titul vybral ke čtení právě proto, že jsem myslel že jde o solitér.

Červené dlaždice Červené dlaždice Filip Sklenář

Vynikající studie lidských povah na pozadí poněkud neskutečné Ostravy, kterou asi autor moc rád neměl. Každopádně je třeba litovat jeho tak brzkého odchodu. Rád bych si přečetl Sklenářovy další knihy, které už nebudou.

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Tuto knihu jsem v dětství miloval. A moc se mi líbily ilustrace spojené s fotografiemi.

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Trochu slabší berryovka, kterou v mých očích sráží dolů v hodnocení hlavně naivní americký pohled na socialistické Československo.

16.03.2013 3 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Promarněná šance. Stejnojmenná herní série má na akční hru docela zajímavý a chytrý příběh, ale autor tohoto přepisu druhého dílu herní série si s ním opravdu nevěděl rady. Nejsem si jist, koho by tato kniha vlastně měla oslovit. Ti, kdo neznají hru, budou zmateni a a hráči zklamáni. Sám jsem knihu četl souběžně s hraním hry.

Stíny nad Baker Street Stíny nad Baker Street Michael Reaves

Příjemně čtivé pošušňáníčko pro všechny ctitele mistra deduktivní metody, tentokráte ve světě lovecraftovského mýtu Cthulhu.

Tikot Tikot Dean Koontz

Koontze znám, takže mne svým Tikotem dokonale obelstil. Máte-li rádi bláznivý humor a skvělé dialogy, třeba se tato kniha také stane vaší srdcovou záležitostí.

16.03.2013 5 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Pokud jste, jako já, nejprve četli dřívější Harperovu knihu (Ztracený chrám např.), budete možná nemile překvapeni. Pokud totiž očekáváte klasický dobrodružný thriller, možná vás překvapí, že kniha je vyprávěna ve dvou rovinách, z nichž thrillerovitá je jen jedna a to ještě není nijak akční. I přesto je tu mrtvých dost! Druhá rovina příběhu je historická a životopisná. Ve výsledku není Tajemná kniha ani thrillerem, ale ani životopisem. Mne osobně docela rušilo neustálé přeskakování z žánru do žánru, i když chápu autorův záměr o provázanost obou příběhových rovin. Přesto po dočtení musím své poněkud příkré hodnocení zvednout o jednu hvězdičku, protože, nebyl-li jsem uspokojen jako čtenář thrilleru, byl jsem mile překvapen jako čtenář životopisu.

16.03.2013 4 z 5

Ztracený chrám Ztracený chrám Tom Harper (p)

Dostal jsem, co jsem dostat chtěl. Napínavé a dobrodružné putování za tajemstvím, jehož plné obrysy jsem počal tušit až někde za půlkou knihy, což považuji u tohoto žánru za pozitivum.

Půlnoční klub Půlnoční klub Christopher Pike

Docela mne tato knížečka překvapila svým námětem. Škoda, že to není, jako asi celý cyklus, lépe napsáno.

16.03.2013 4 z 5

Po čase jsem opět během četby bavil kolegy hlasitým smíchem .