Vousy na mašličku

Vousy na mašličku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17644/bmid_vousy-na-maslicku-kRh-17644.jpg 4 10 4

Leopardi a lvi, krokodýlové a zebry, sloni a nosorožci, velbloudi a opice - to jsou hrdinové pohádek, které máte v ruce. A také čerti a sněžné dívky a tajemní stařečci, a především děti; s těmi všemi a ještě s mnoha dalšími se shledáte v naší knížce.

Kontryhelka
11.01.2021 2 z 5

Přečteno jen jednou a s díky odloženo do propadliště dějin. Nijak mne tato kniha nenadchla. Asi jsem byla zvyklá na jinou tvorbu a jiný styl psaní.

vandalka
06.08.2016 4 z 5

Imae si pohádky vymýšlí. V tomto výběru z jeho tvorby se najdou skutečně velmi pěkné pohádky, stejně jako několik trochu zarážejících a jedna vyloženě smutná (Žlutý krokodýl). Nicméně cokoliv si o knize můžu myslet já je irelevantní, anžto nejsem cílová skupina - zatímco čtyřletý syn byl velice spokojen se všemi příběhy. Vyprávění se dělí na příběhy o zvířátkách z džungle a na zážitky malých dětí. Leckdy ani nedojdou k nějaké pointě a je to čistě jen vyprávění, záchvěv, obraz, ale sám o sobě dostatečně uspokojující. To se mně osobně na knížce líbilo nejvíc - že se velká část pohádek o nic nesnažila, prostě jen okouzlovala.

bukiet
17.03.2013 5 z 5

Tohle je moje citovka. Knihu jsem kdysi, kdysi hodně dávno, dostal od starší sestry k Vánocům a myslím, že díky ní mám tak rád japonskou kulturu.

klarian
29.07.2011 5 z 5

Nádherné japonské pohádky, s velmi pěknými ilustracemi Šinta Čó.

Jošitomo Imae
japonská, 1932 - 2015
1968  94%Tajemství oranžové kočky
1973  84%Vousy na mašličku

Kniha Vousy na mašličku je v