bubka bubka komentáře u knih

Slepá bohyně Slepá bohyně Anne Holt

za mne výrazně slabší nežli dvojka, četla jsi ji jako druhou z knih a ta druhá se mi líbila více, byla přesvědčivější.

30.10.2017

Požehnáni ti, kdož žízní Požehnáni ti, kdož žízní Anne Holt

není špatná, vzhledem k tomu že hlavní hrdinkou je žena, konečně něco jiného než rány, střely a sex konečně také mezilidské vztahy i mezi policisty, i oni jsou lidé. Nicméně je to jen průměrná detektivka.

30.10.2017

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

za mne moc mrtvých dětí, nepřesvědčivé motivy, nedokončené osudy (kam se poděli rodiče děvčátka i chlapců?)

26.10.2017

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

knihu právě čtu a líbí se mi, je poklidná, vystupují v ní zajímavé osoby a ten pes je jako bonbonek...

15.10.2017

Chmurná sklizeň Chmurná sklizeň Jennifer June Rowe

výborná klasická detektivka... jen škoda, že překladatelé pořád melou o pijavicích,,, jedná se samozřejmě u klíšťata , pijavice v zahradě nenajdeme. Mne osobně to dost rušilo.

15.10.2017

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

S ilustracemi pana Dušana Kálaye kniha vyšla na Slovensku v roce 1981,není to tedy žádá novinka,knihu velmi dobře doplňují

26.09.2017

Hodina opožděných chodců Hodina opožděných chodců Pavel Hejcman

skvělá, čtivá s atmosférou a napínavá až do konce.

23.09.2017

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

kniha mne zklamala, téma úžasné ale zpracování nestálo z nic, ploché dialogy i charaktery a hlavně, naprostý guláš motivů,témat, příběhů. Myslím, že méně by znamenalo více

20.08.2017

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

skvělé dílo,, má atmosféru, zdařilé postavy... v době, kdy vzniklo jistě novátorské, dnes jen výborná červená knihovna

18.08.2017

Bůh není veliký Bůh není veliký Christopher Hitchens

zajímavé,jak jsou mnozí( ne všichni) věřící hákliví na poučenou kritiku ačkoliv sami ateisty a nakonec i věřící v jiné bohy tak rádi zkritizují.

Kniha je výborná, čtivá, vyargumentovaná a velmi velmi potřebná zejména pro snadno zmanipulovatelné mladé lidi

02.08.2017

Případ doktorky M. Případ doktorky M. Isaj Kalašnikov

jako detektivka slušná,skvělé jsou ale popisy charakterů,přírody,i nálad.To bývá pro ruskou literaturu typické

27.07.2017

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

za mne je to natahovaná průměrná až podprůměrná detektivka, kdyby "náhodou"neuniklo,kdo ji napsal ve skutečnosti, pes by po ní neštěkl a překladů by se těžko dožila.
Stále vidím autorku jako autorku jednoho skvělého příběhu, to další je jen grafomanství a kšeft

23.07.2017

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

skvělá a tím, že nebyla úplně dovyprávěna, tím více uvízne v hlavě.

15.06.2017

W… jako western W… jako western Sue Grafton

trochu mne tam rušily dříve neuplatňované přeskoky v časové linii, nečekala jsem to od jejího způsobu psaní, ovšem nebyl problém v to usledovat

NA druhé straně kocour, ten to dost vylepšil.

15.06.2017

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

kniha je velmi působivá,nicméně nic z toho, co holčička viděla, nemluví ani o Panně Marii ani o křesťanství, viděla"dámu".
Docela hrozné je, že tahle dívka i jiné děti,které cokoliv viděly,co bylo využitelné pro propagandu náboženství, a víme, že dětská fantazie je bezbřehá, neviditelní přátelé existují, byly odtrženy od rodin, uzavřeny v klášterech a nesměly ani normálně dospět a ani normálně žít.

30.05.2017

Hrůza padá na seržanty Hrůza padá na seržanty Mac Hyman

já vidím spíše podobnost s poručíkem Ernstem Goodbodym, ale u Willa Stockdala nevíme s určitostí, zda je nadšený neschopa, který bere vše doslova, jako Goodbody, nebo rafinovaný inteligentní šprýmař - filosf jakým je Josef Švejk.

ať tak či tak, jedna z mimořádných knih a to nejen humoristických

19.05.2017

Memento Stalingrad Memento Stalingrad Willi Bredel

muselo to být pro ně strašné, vidět, co provedli příslušnící jejich národa SSSR a současně vidět, jak potom sami dopadli.

18.05.2017

Skutečná tvář ateismu Skutečná tvář ateismu Ravi Zacharias

tak nevím,mně tedy přijde, že na mnohé ty otázky,které autor vidí ateismem nezvládnuté, právě ateismus dává dobré odpovědi a některé ty otázky jsou bezesmyslu.Takže vede ateismus, u mne rozhodně.

14.05.2017

Stárnu a užívám si - Deník zralé ženy Stárnu a užívám si - Deník zralé ženy Virginia Ironside

prostě skvělá

12.05.2017

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

jsem na rozpacích, věřím, že pro autorku vše bylo emočně náročné, ale jinak - biologická matka rozhodně nemluví pravdu,i když možná to ani neví. Žádná matrika na světě nezapíše jako otce dítěte svobodné ženy nějakého muže jen proto, že ona jej uvede, bez jeho písemného souhlasu nebo souhlasného prohlášení, nikdo taky nebude hledat takového možného otce, žádné úřady a už vůbec ne, když se matka neobrátí na soud.
Jestli byla adoptivní matka taková příšerná násilnice a nejen že adoptovala, ale měla děti i v pěstounské péči, pak je to naprostý kolaps příslušného OSPOD, tady musím říci, že by to nebylo prvně.

takže shrnuto: kdoví, jak to bylo doopravdy.

24.04.2017