Skutečná tvář ateismu

Skutečná tvář ateismu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71673/skutecna-tvar-ateismu-71673.jpg 4 8 4

Kniha přináší důkladný rozbor otázek, s jejichž řešením má ateismus těžkosti: jsou to otázky původu člověka, etiky, smysluplnosti života a naděje. Autor věnuje velkou pozornost mezilidským vztahům, postoji k nemocem a smrti. Pokouší se též odpovědět na otázku, zda jsou tvrzení teismu – oproti ateismu – natolik silná a platná, že je mysl může obhájit. Vydání první... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Návrat domů

A Shattered Visage: The Real Face of Atheism , 1990

fes
12.10.2019 odpad!

Citace z knihy:

"(1) Ano, ve světě je zlo.
(2) Pokud existuje zlo, musí existovat dobro (problém, který musí ateista vysvětlit).
(3) Jestliže existuje dobro a zlo, pak musí existovat nějaký morální zákon, podle něhož lze rozsuzovat mezi dobrem a zlem.
(4) Jestliže existuje morální zákon, pak musí existovat i dárce morálního zákona.
(5) Pro teistu to ukazuje na Boha."

Stěží uvěřitelná myšlenková plytkost, neschopnost pochopit absurditu vlastních slov.
Tato kniha je výronem hodně naivního, až primitivního amerického křesťanství evangelikálního typu, jakému se smějí i evropští křesťané, alespoň ti více přemýšliví.
Nedočetl jsem, byla to evidentní ztráta času, jako u mnoha jiných podobně bezcenných křesťanských agitek.

bubka
14.05.2017

tak nevím,mně tedy přijde, že na mnohé ty otázky,které autor vidí ateismem nezvládnuté, právě ateismus dává dobré odpovědi a některé ty otázky jsou bezesmyslu.Takže vede ateismus, u mne rozhodně.

Erik77
01.02.2017 5 z 5

Excelentná kniha. Hoci sa nečíta najľahšie - skvele vyvracia klamlivé a povrchné závery ateizmu ako myšlienkového smeru.

petr8415
24.07.2016

Nesmysl. Základní problém je v tom, že nikdo boha jakéhokoliv náboženství neprokazal. Problém není určitě v tom, že uznávám jen to, co je prokazatelné.
V rámci náboženství je největší podíl válek, násilí, pověr. Což ateista nepotřebuje.

evoluce křesťanství ateismus

Ravi Zacharias
americká, 1946
1998  80%Skutečná tvář ateismu
2003  88%Lotos a Kříž - Rozhovor Ježíše s Buddhou
2004  100%Volání lidského srdce

Kniha Skutečná tvář ateismu je v