W… jako western

W… jako western https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220334/bmid_w-jako-western-220334.jpg 4 31 8

Kinsey Millhoneová série

Nebezpečné víry a proudy zrady „Onoho podzimu mi obrátili život naruby dva mrtví muži. Jednoho jsem osobně znala a druhého v životě neviděla, až v márnici.“ První byl místní soukromý detektiv pochybné pověsti. Někdo ho zastřelil v Santa Terese na pláži. Na pohled to vypadalo jako nevydařené přepadení. Druhého našli na té stejné pláži o šest týdnů později. Přespával tam jen tak pod širou oblohou. Patrně bezdomovec. Nic, co by prozradilo jeho totožnost. Pouze v kapse kalhot měl papírek se jménem a telefonním číslem Kinsey Millhoneové. Koroner proto Kinsey požádal, ať přijde do márnice, jestli se jí mrtvého nepodaří identifikovat. Dvě zdánlivě nesouvisející úmrtí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

W is for Wasted , 2013

Luigi1
07.02.2023 4 z 5

Opět to mělo šmrnc a spád

LenkaKa
16.11.2020 3 z 5

Standardně příjemná knížka z celé série. Už se blížím ke konci a bude to tak akorát zaměřit se na něco jiného.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

bubka
15.06.2017

trochu mne tam rušily dříve neuplatňované přeskoky v časové linii, nečekala jsem to od jejího způsobu psaní, ovšem nebyl problém v to usledovat

NA druhé straně kocour, ten to dost vylepšil.

Danuše7
01.06.2017 5 z 5

už dlouho jsem se těšila na tuto detektivku a nezklamala. Kinsey mě vždy bavila.

Kubíííína
12.05.2016 5 z 5

Opět jsem byl velmi spokojen a už se moc těším na další díl-písmeno X. Vyjde na podzim tak uvidíme.

hanap
03.10.2015 5 z 5

Přečetla jsem všechny příběhy Kinsey Millhoneové , vždy zajímavé , napínavé a lidské příběhy . Snad paní Grafton ještě něco přidá , nenechám si její příběhy ujít.

princesse
05.01.2015 5 z 5

Kinsey i Sue opět nezklamaly. Čtivá a opět povedená detektivka z abecedy. Těším se na další a opravdu mě mrzí, že abeceda má tak málo písmen.

detektivní a krimi romány

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha W… jako western je v