BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Ztroskotání: Příběh trosečníka z pobřeží Mexického zálivu (1527–1536) Ztroskotání: Příběh trosečníka z pobřeží Mexického zálivu (1527–1536) Álvar Núñez Cabeza de Vaca

Zajímavá kniha o objevování Ameriky.

24.05.2020 4 z 5

Vídeňské nokturno Vídeňské nokturno Vivien Shotwell

Krásná kniha. Anna Storeová, ve skutečnosti Nancy Storeová opravdu žila. A snad doopravdy mezi ní a Mozartem bylo nějaké pouto.❤️

09.06.2019 5 z 5

Mladá nevesta Mladá nevesta Alessandro Baricco

Zajímavý styl. Osoby bez jména, příběh zvláštní. Určitě si přečtu něco dalšího od Baricca.

29.04.2019 4 z 5

Čas žen Čas žen Jelena Čižova

Zajímavá kniha. Těch knih o životě Rusů moc není. Doporučuji

18.08.2016 4 z 5

Rozhoupaný dech Rozhoupaný dech Herta Müller

Jako v knize Nížiny, tak i tady mě dostalo umění spisovatelky zhmotnit pocity a atmosféru tentokrát v ruském gulagu. Pozoruhodná četba.

28.05.2016 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha mě bohužel nijak neoslovila ani nezaujala.

04.10.2015 1 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Výborná kniha. Pro mě strhující děj, naprosto originální. Krásné slovní obraty. A řekla bych, že i překlad je výtečný. Doporučuji.

03.06.2015 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Opravdu zajímavá kniha. Některé příběhy byly hodně drsné, některé k pousmání.

18.05.2015 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Nějak mě to nechytlo. Nuda a zase nuda.

05.05.2015 2 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Tak zase další přečtená kniha od Hany Marie Körnerové.Příjemné počteníčko,ač chvilkami smutné.Doporučuji.

16.12.2014 5 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Smutný příběh s happyendem.

02.11.2014 4 z 5

Kočičí životy Kočičí životy Eda Kriseová

Kniha vypráví o životě jednoho českého páru,který se rozhodl přesídlit na Volyni.O jejich dětech a vnucích.O hrůzach,které se tam děly .Válečné konflikty i chvilky míru,které se bezprostredně týkaly celé Volyně a jejich obyvatel.Krásná,ale smutná kniha.

02.08.2014 5 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Čtivá knížka,o tom jaký to bylo.Taky jsem měla jednu spolužačku-stopařku.

22.07.2014 4 z 5

Buď sama sebou Buď sama sebou Mary Bard

Asi to fakt není moje parketa,nedočetla jsem.Příliš zdlouhavé a chvilkama nudné.

23.06.2014 2 z 5

A jiný glóbus nemáte? A jiný glóbus nemáte? Inna Rottová - Mirovská

Nevím,ale knížka se mi nečetla zrovna lehce.Snad to bylo spoustou dialogů,někdy bych řekla,zbytečných.Některé situace,jako by se opakovaly.

20.04.2014 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Další kniha od paní Körnerové mě opět nezklamala .Pěkný příběh začínající zdravotní sestry ze 70 let.

02.01.2014 5 z 5

A-Z encyklopedie zahradních rostlin A-Z encyklopedie zahradních rostlin Christopher Brickell

Krásná publikace.Pro mě,milovnici květin a vášnivou pěstitelku,nekonečná studnice vědění.Kniha obsahuje ohromnou spoustu všech druhů rostlin.Opravdu doporučuji.

28.02.2013 5 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Kniha mne ihned chytla a už nepustila.Čtivá,dobré téma a zajímavý děj.

14.01.2012 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Povídky o vzpomínkách, o životě i k zamyšlení.

15.02.2022 4 z 5

Šoša Šoša Isaac Bashevis Singer

Velmi čtivá kniha. Od Singera moje druhá a určitě ne poslední. Doporučuji.

03.02.2022 5 z 5