A jiný glóbus nemáte?

A jiný glóbus nemáte? https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60669/a-jiny-globus-nemate-60669.jpg 5 14 2

Amatérská houslistka Majka a její nelehká životní rozhodnutí. Příběh amatérské houslistky Majky se odehrává v padesátých a devadesátých letech v Praze, Leningradě, Moldavii a Kanadě, ve Varšavě a Oděse. Je naplněn dobrodružstvím lásek, které nedbají na žádné předsudky ...

medlovice
05.03.2019 3 z 5

Od knížky, která se jmenuje A jiný globus nemáte ? jsem čekala humor a zábavu. Ale to tu vůbec není . Ani špetka humoru, ani náznak. Příběh se odehrává v Leningradu v padesátých letech. Lidé, kteří přežili blokádu, ten nechvalně známý hladomor se sotva vzpamatovali z bídy a zapadají do ještě větší nouze. Mladí lidé, kteří chtějí studovat ale mají třeba jen malinký škraloup. Náročné zkoušky a nemožnost vzdělávání. Je špatné bavit se s cizinci a nebo mít za předka cizince. Je špatné chodit do knihovny a je špatné tam nechodit . Všechno je špatně a všichni jsou špatní. Majka má otce z Česka a matku Polku , ale štěstí v tom, že hraje na housle a je dobrá houslistka. Tyto housle jí pomůžou ke studiu a vzdělávání. Ale proč pořád dělala kousky proti režimu , nechápu . Po 200 té stránce mě kniha začala nudit a Majka mé sympatie ztratila

BUBINA1971
20.04.2014 3 z 5

Nevím,ale knížka se mi nečetla zrovna lehce.Snad to bylo spoustou dialogů,někdy bych řekla,zbytečných.Některé situace,jako by se opakovaly.