Kočičí životy

Příběh osobní a rodinné historie hlavní hrdinky románu je zároveň příběhem z historie Evropy. Historie malých národů a menšin, historie válek, ztráty domova a věčného hledání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49064/kocici-zivoty-49064.jpg 4.215
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Alois Hynek

Kniha Kočičí životy

Ivana11
06.08.2017

Knihou jsem naprosto unešená. Poprvé jsem četla knihu, která se odehrává na Volyni, o Češích, kteří se zde usadili, o jejich osudech, o jejich vlastenectví. Je to kniha smutná, člověku se ani nechce věřit, čím vším si prošli. Vřele doporučuji. Knihu jsem měla vypůjčenou z knihovny, jsem překvapená, jak je málo čtená, je to škoda.

Peleus
23.08.2015

Ve své podstatě docela smutná kniha. Nicméně líbí se mi ne tak často zpracovávané téma. Je hodně publikací o Češích ve Spojených Státech. Jména jako Detroit nebo Chicago, stejně jako povědomí o českých komunitách pomáhajících rozvoji a utvářejících obrazy těchto míst jsou všeobecně známé. Stěhování na východ od pozdějších československých hranic si tolik prostoru nezasloužilo.

P.S. Doporučil bych to čtenářům, kteří mají za to, že stopy Čechů na "východě" se omezují na období působení československých legií během první světové války a zkoumání, zda A.P. Čechov měl skutečně české předky.

Isew
15.08.2014

I když si už za pár let nebudu pamatovat všechny detaily z této knihy, myslím, že ve mně bude vzpomínka na četbu rezonovat. Má smysl stále se vracet k minulosti, ke kořenům, nebo žít přítomností a hledět do budoucnosti? Má smysl hledat a potkávat blízké, se kterými jsme se z nějakého důvodu v životě minuli? Nepřinese to víc škody než radosti? Není lepší uchovávat si vzpomínky než být konfrontován s realitou? Pradědeček hlavní hrdinky přijel na Volyň hledat štěstí a bohatství. Jeho potomci se v průběhu války, po válce i po sametové revoluci vraceli do země, kterou znali jen z vyprávění a měli ji velmi zidealizovanou. Střet s realitou byl tvrdý. Tvrdá byla i realita těch, kteří po válce na Volyni zůstali pod vládou SSSR. Velmi čtivě napsaná kniha, která nutí k zamyšlení.

BUBINA1971
02.08.2014

Kniha vypráví o životě jednoho českého páru,který se rozhodl přesídlit na Volyni.O jejich dětech a vnucích.O hrůzach,které se tam děly .Válečné konflikty i chvilky míru,které se bezprostredně týkaly celé Volyně a jejich obyvatel.Krásná,ale smutná kniha.