Bryel Bryel komentáře u knih

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Erotická povídka, která je velmi čtivě napsaná, milostné scény jsou vcelku vkusné a děj se odehrává i mimo ložnici. Líbilo je mi tajemno okolo hlavní postavy a nechyběla i špetka humoru.

14.09.2022 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Dědičkou ohně začíná série gradovat! Děje se toho opravdu hodně, vyprávění z pohledu více postav je famózní, např. Manon mě úplně dostala.
Na scéně se konečně objevuje alfa mužská postava a překladatel mu dá jméno Jeřáb..To jako fakt? Ví vůbec, jak jeřáb vypadá? Rowan by se jistě v místní záplavě cizích jmen schoval. Každopádně to není chyba knihy jako takové.
Střet s valgy byl epický, nejen že jsme se seznámili s detailní minulostí Aelin, ale i samotný střet byl úžasný a hltala jsem každou stránku.
Tahle kniha je naprosto skvělá! Maasovka jak se patří!

30.08.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Srdeční záležitost! Upozornění: prudce návykové!
Kniha, která ve mě před lety vzbudila lásku k YA žánru. Když jí čtu po letech, našla bych pár výtek, ale vždy budu mít pro tuto sérii slabost.
Jedná se o upgrade klasického příběhu krásky a zvířete, kde si hlavního záporáka Rhysanda brzy zprotivíte ;-) Postavy jsou skvěle napsané a přes táhlejší začátek se děj brzy rozproudí.
P. S. Pokud váháte, zda se pustit do pokračování, doporučuju pokračovat.. To nejlepší na tomto příběhu máte před sebou.. :)

24.08.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

"Ira nikdy nebude hrdinou tvého příběhu. Je někým úplně jiným. Možná je největším lhářem že všech.."
Mně se styl psaní této autorky zamlouvá, je taková stručná a výstižná. Kniha má skvělou temnou atmosféru. Líbilo se mi použití italských slov, námět detektivky a fantasy funguje dobře. Vztah Emilie a Iry je velká neznámá. Jsem zvědavá, co přinese pokračování..

23.05.2022 4 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

"Ty jsi víc než jen štěstěna a osud. Ty jsi dějepiscem celého světa. Jsi pokladnicí příběhů a dlouho zapomenutých legend. Pokud tě smrtelníci nemohou milovat kvůli tvému kolu, budou tě milovat právě pro toto. Neexistuje totiž živá duše - dokonce ani mezi božstvy -, která by neměla ráda dobrý příběh."

Pokračování temné duologie bylo zdařilé. Ponuré, tajemné, s postupnými zvraty a dobře vykreslenými postavami. Obzvlášť mě bavily vybroušené jízlivé dialogy mezi Serildou a Jeho Ponurostí.
Musím připustit, že postava Krále duchů mě bavila možná víc než celá hlavní dvojice dohromady. :)
Některé pasáže se mi zdály trošku zdlouhavé, přesto stránky rychle ubývaly a celkově se mi kniha moc libila.. 4,5/5

"Radši si pospěšte, nebo král začne vraždit."
"Koho chce vraždit? Všichni už jsou mrtví."

26.08.2023 4 z 5

666 démonov 666 démonov Emily D. Beňová (p)

„Jsem sobec a pokrytec, a všechno to, co jsi mi kdysi řekla, je pravda. Život bez tebe je jedna velká prázdnota a uvědomuju si, že tak nedokážu žít. Vezmi si mě v tomto života a složím ti k nohám celou věčnost. Vzlétneme spolu až k nebesům a stvoříme nový svět. Náš svět.“

Nic tomu nechybí! Série 666 je temný svět prošpikovaný démony a zlem, kde se temný princ a jeho anděl snaží ubránit svou lásku a sebe navzájem. Přibyla i větší porce napětí a akce. Za mě naprosto perfektní kniha!

05.02.2023 5 z 5

666 duší 666 duší Emily D. Beňová (p)

„Necítil jsem nic a náhle na mě padá celá paleta pocitů, které mě děsí.
Odmítla mě. Ona mě! Ženy v mém světě by se nikdy neodvážily. Co si o sobě myslí? Že mi může vzdorovat? Vlastně, může! Do čerta!“

666 duší je skvěle napsaná dark fantasy romance se svižným příběhem a skvělou chemií mezi démonem Adrianem a dívkou plnou dobra Vivien. Příběh mě vtáhl a bavil celou dobu. Emoce, napětí, humor, tajemno - nic tomu nechybělo..

31.01.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

"Ten blbeček se usmívá. Nikdy se nesměje, ale tohle nejtrapnější ráno mého života je samozřejmě chvíle, kdy se rozhodne samolibě usmívat."

Prázdné sliby mě bavily. Příjemně čtivé YA fantasy s dobře napsanými charaktery. Finn a Brie mají skvělou chemii a že se opakují motivy jiných autorů? V základu jsou podobné prvky (a to ty, které mě velmi potěšily :-)), ale jejich uchopení je odlišně. Za mě vřele doporučuju.

13.01.2023 4 z 5

Foxglove Foxglove Adalyn Grace

"Ľúbila ho ako zimu, rozhodne a odovzdane. Ľúbila ho nemenne ako leto. Ľúbila ho so všetkou zúrivosťou prírody."

Foxglove začíná přesně tam, kde Beladona skončila. Kniha má stejně ponurou, gotickou atmosféru, udržuje si napětí a postupně odkrývá tajemství jednotlivých postav. Je to taková kombinace romantické fantasy a historické detektivky.
Máme tu vyšetřování další vraždy na Thorn Grove, bratrskou rivalitu a nenávist mezi Smrtonošem a Osudem, a také se blíže seznámíme s Blythe, která podobně jako její sestřenice nikomu nedaruje nic zadarmo.
Přesto musím připustit, že Foxglove zdaleka nedosahuje kvalit Beladony. Na mě to působí jako takové přemostění mezi uzavírajícím se příběhem Signy a jako úvod do příběhu, který bude následovat v další knize.
První polovina byla utahaná a místy měla hluchá místa, zároveň se tu kombinuje tolik motivů, až to jako celek nepůsobí moc kompaktně. Ale čím víc se schyluje k závěru, tím příběh nabírá na obrátkách a tím víc mě bavil.
Konec mě navnadil na pokračování, narýsovala se tu krásně nenávistná dvojice, ústřední postavy pro další díl. Na jejich příběh jsem ohromně natěšená! Hodnotím 3,5/5

29.05.2024 4 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

"Až mi příště chlap řekne, že není dobrý člověk, budu věřit, že pro to má pádný důvod."

Tma pod srdcem se mi četla mnohem lépe než Světla nad močálem. Tato kniha má dynamiku, vtip, nadhled a spoustu akce. Lena se mi se svými sarkastickými hláškami a mentalitou zamlouvala. Přesto na mě příběh místy působil stroze. A milostná linka byla poněkud těžkopádná.

"Jsou situace, kdy jediný způsob, jak zachovat chladnou hlavu, je uříznout si ji a schovat do lednice."

07.05.2023 4 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

(SPOILER) „Stejně svůdná jako plující labuť, ale stejně smrtící jako stříbrná kulka, že?"
„Madison."
„Ano, lásko?"
„Střelilas mě, k*rva."
„To jo, ale nedá se to srovnat s ránou, co mám v srdci."

Mady nikdy nepatřila k mým oblíbeným postavám, ale zde si mě zcela získala. Její cesta za přijetím, vyrovnáním se se svými traumaty a démony mě silně zasáhla. Madshop prostě táhne!!
Druhá část už je především dojemným rozloučením s touto sérií. Jsem moc zvědavá, co si pro nás Amo nachystá s nastupující generací.. :)

24.02.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

"Člověk musí dát prostor naději. Vždycky. Nemám teď žádné řešení, ale slibuju, že se nikdy nepřestanu snažit."

Zvrácená pouta jsou čtivé pokračování, láska a sebeobětování vyhnané až na hranu (části s rozvíjejícím se vztahem hlavních hrdinů byly skvělé), ale.. Děj se místy zbytečně táhl, místy naopak byl zbytečně strohý. Z konce cítím rozpačitost, vypořádání s Aryou bylo strašně jednoduché. Knize by prospělo i více Finna z předchozího dílu. Brie byla místy strašně nerozhodná.. no nemyslím, že to je nejlepší adept na vládce. Také mi chybělo takové to udržované tajemno z prvního dílu.
Náměty se tu strašně rychle míhaly bez dostatečně logické provázanosti.
Ale kdybych tvrdila, že mě kniha nebavila a nezhltla jsem ji, byla bych nespravedlivá, proto přes všechny nedostatky dávám 4*. Fakt mě to vtahlo a nutilo číst a číst dál.

15.01.2023 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

"Ty jsi ale pěkný ptáček.. Ano, ano, jsi ten nejkrásnější ptáček."
Magie havranů je milý, pohádkový příběh určený spíš pro mladší čtenáře.
Vyzvihla bych originální pojetí víl, které jsou zobrazené jako marnivá, sebestředná a zlomyslná stvoření. Myslím si, že by knížce prospělo o pár stran navíc a trošku propracovanější děj, ale rozhodně mě příběh portrétistky Isobel a podzimního prince bavil.

08.01.2023 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Polámaná loutka mě baví, je čtivá a tajemství střídá tajemství. Jsem ještě zmatenější než z prvního dílu. Logika si vzala úplně dovolenou, chování postav je jako z jiné planety. Je to osobité temné čtení, které rozhodně nesedne každému.

09.12.2022 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Jsem naprosto nadšená!
Dějově je to nabouchaných 800 stran, akce spousta, ale.. Celou dobu si říkám, že mi unikají nějaké podstatné souvislosti.. A na konci přijde velkolepé odhalení, které odkryje zákulisí spousty události z obou dílů.
Linka Ruhna byla absolutně úžasná a hltala jsem každou stránku. i když identita Dne se nabízela už nějaký čas. Bryce a Hunt jsou miláčci, drzý královský pár se skvěle vtipnými nekrálovskými dialogy. :)
Konec mě nenechal na pochybách o tom, proč Maasovky zbožňuju. Pokračování bude epické! Střet postav Půlměsíčního města a Dvorů?! NO WOOOW!! Tak na to si zatraceně ráda počkám. :D

08.11.2022

Pěšec Pěšec Skye Warren

Neurazí, nenadchne. Poměrně čtivá jednohubka. Škoda zbytečného natahování a tak rychlého závěru. Hlavní hrdinka je jako z jiného světa, zato Gabriel super zajímavá postava.

15.10.2022 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Perfektní kniha! Říše bouří boří všechny superlativy předchozích dílů a jde ještě dál. Mix vedlejších postav, z kterých se stávají postavy hlavní, je perfektní. Sžívání a spolupráce tolika různorodých charakterů mě v tomto díle úplně dostala. Nechybí pořádná dávka akce, vtipných scén, překvapení, intrik, celé okořeněné vznikajícími pouty mezi hrdiny. Tlupa naprosto valí!

18.09.2022 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Sedmé nebe je překrásně napsaný příběh s barvitými popisy, plný asociací, který se čte sám. Takhle citlivý a něžný vztah, jako je mezi Ellie a Kassielem, jsem snad nikdy nečetla. Krásné, dojemné, plné citu. Ani mi nevadilo, že v prvním dílu není tolik akce a zvědavě se vrhám na pokračování.

04.08.2022

Kouzlo obsidiánu Kouzlo obsidiánu Petra Martišková

Že se mi velmi líbí domácí prostředí, autorčin čtivý styl psaní a sympatické postavy, ukázal už první díl. Tenhle je ještě o něco lepší, kromě velké dávky akce je příběh doplněn o pořádnou dávku ironickeho humoru hlavní hrdinky.

31.07.2022 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Jedním slovem.. Hloupé. Pořád jsem se nerozhodla, jestli se hloupěji chová Liam nebo Jessica.
Rozhodně je to čtivá kniha, ale obsahem mě vůbec nechytla.

14.06.2022 1 z 5