Bryel Online Bryel komentáře u knih

Získej mě Získej mě Stacey Kennedy

Nejvyšší čas se s Phoenixem rozloučit.
Už předchozí díl byl znatelně slabší než úvodní trojice a tento ho ještě překonává. Bohužel ne v pozitivním smyslu.
Romantika letem světem, trochu plochá, trochu nudná.

09.03.2024 2 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

"Dívej se, ale nesahej.."

Jak jsem se na knihu o Lottie a Huntovi těšila, tak jsem trochu zklamaná. Knížka byla útlá a děj méně propracovaný a vše se vždy ihned vyřešilo. Tento díl série je čtivý, smyslný, plný chemie hlavní dvojice, ale ze všech příběhů z Phoenixu mě oslovil nejméně.

15.06.2023 3 z 5

Čas karmínu Čas karmínu Amélie Wen Zhao

Uvědomil si, že se celou dobu opírá o Narrona, který si ho před sebou tiskl k prsům jako nějakou zatracenou princezničku. Ne, že by to bylo vhodné přirovnání. Jediná (bývalá) princezna, kterou kdy poznal, byla drsnější než celá jednotka jeho námořní pěchoty dohromady.
"Narrone, ty jsi hotové požehnání. Řekla ti to někdy matka?"
"Ne, pane."
"Tak ať ti to nestoupne do hlavy."

Musím říct, že mě příběh poněkud zklamal. V celé knize vlastně nedojde k žádnému pořádnému zvratu, vše je načrtnuto už z předchozích dílů. Většinu knihy bych shrnula jako změť politikaření, vratkých spojenectví a příprava k finální bitvě, kdy se cesty hlavní čtveřice proplétají peripetiemi a odkrývají klíčové provázanosti. Závěr je až moc růžový a vše vlastně vyznívá dost jednoduše. Není tu ani velkolepá bitva, ani velkolepá love story.

30.03.2023 3 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

"Jeden by myslel, že když jsem posledně skočila z věže, abych se tě zbavila, bude to jako nápověda stačit."
"A přece jsme teď tady. Zdá se, že ti přistřihli křídla, létající ptáčku."
Létající pták. Pták bez křídel.
On to ví. Tak co chceš?

Poté co Ana ztrácí vliv na císařství, mocenska hra začíná. Na scénu vstupují noví členové jejího dvora a příběh je vyprávěn i z jejich pohledu, což mu rozhodně prospívá. Musím připustit, že příběh Linn a Kaise mi byl mnohem sympatičtějsí než Annin. Nechybí diplomatické přestřelky, velká dávka akčních zvratů a politické intriky. Ochuzeni nejsme ani o slow-burn romanci. Závěr mě velmi překvapil a jsem zvědavá, jak bude celá série završená.

24.03.2023 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

(SPOILER) "Jsi šlechtična. Jsi neskutečně vzdělaná. Občas mám pocit, jako bys uměla nazpaměť snad celou knihovnu. Taky se mnou jednáš, jako bych ti patřil. Pořád mi poroučíš a naprázdno vyhrožuješ a..."
"To nejsou prázdné výhružky."
"Vždycky zvedneš bradu, když se na něco díváš s pohrdáním. S tím pohledem mám bohaté osobní zkušenosti."

Dědictví krve mě jako první díl série mile překvapilo velkou dávkou akce a zvratů.. Téma Spřízněnců, syrovost přežívání, otroctví, císařství a vlastně i nedokonalé a chybující postavy hodnotím velmi pozitivně. Dialogy Any a Ramsona jsou takové štiplavé a dobře jsem se u nich bavila.
Když se odpoutám od očividné inspirace jinými autory (Bardugo, Maas), tak stále nemůžu nezmínit dvě věci, které mi vyloženě vadily: akční scény jsou nesmyslně propojovány s dlouhými flashbacky a ačkoliv se mi popisy tajgy líbily, přežívání v tomto prostředí (často v promočeném stavu) působí až příliš jednoduše.

21.03.2023 3 z 5

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

(SPOILER) „Ani kdybys mě prosil na kolenou, ani kdybys umíral v strašných bolestech, ani kdybys mě nutil násilím... Mě se nenadýcháš!”
„Počkám si, až mě o to sama poprosíš.”

„Její zorničky byly jako černé pijavice. Vetřely se do mojí duše, zahryzly se a sály intenzivněji než ta odporná havěť. Dusila mě, dokud se sama nerozhodla, že mě utýrala dostatečně a potom mě velkodušně nepustila. Okamžitě jsem se zhluboka nadechl."

Pokračování Tenebrise nás přeneslo na další generaci, příběhy dalších dvou králů. Obě dějové linky se mi líbily, byly místy vtipné, místy dojemné, místy to jiskřilo, místy se bojovalo. Králové se svými dominantními, žárlivými výstupy dostávají od svých drahých poloviček celkem slušně na frak. Chemie obou páru byla velmi dobře zpracovaná a uvěřitelná.
Příběh Dariuse a Amélie zachycuje sympatický hate-to-love přerod a volbu mezi dvěma bratry. Vztah Naevuse a Sil zase dozrává z celoživotních parťáků, takřka sourozenců v životní partnery.
Celkově mě kniha i přes určitou predvídatelnost zaujala mnohem více než první díl.

20.02.2023 4 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

"Jsi moje královna energie, moje hvězda v temnotě. Pro tebe budu bojovat za náš svět, dokud moje věčnost nepomine."

Námět byl zajímavý, proces získání energie nevšední, ale fantasy svět bych si představovala propracovanější, moc detailů jsme se o něm nedozvěděli. Škoda, narážek na "náš svět" v knize padne dost.
První část knihy se věnovala Brisovi a Stelle. Tento příběh mě nechával dost chladnou. Pohnutkám Stelly jsem vůbec nerozuměla, přidala bych její postavě víc sebeúcty. Příběh byl psaný stroze, uspěchaně a bez většího napětí se vše odehrávalo ráz naráz. Úvod chyběl úplně. Ještě v polovině knihy jsem byla rozhodnutá pro velmi nízké hodnocení.
Druhá část, která se věnovala Maxovi a Kat, mě zaujala mnohem víc. Tyto postavy byly psychologicky propracovanější na mnohem menším počtu stran. Bonusová kapitola o Nuntiovi a Auroře mě přesvědčila, že sáhnu po pokračování.
Čekala jsem od Tenebrise víc. Myslím se, že napsat dva příběhy na 220 stran je zbytečně ambiciózní nápad.

18.02.2023 3 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

"Vyvolený byl jako sněhová bouře, Nanebevzatá jako probouzející se letní déšť, který se kdykoliv může změnit v povodeň, a nově příchozí jako uchvacující požár."

Asi nic nepopisuje Inferno přesněji. Svatá trojice v akci.. Spletitá příprava na grand finále, v které si ústřední trojice sahá na své hluboké dno a neskutečnou hrou osudu (a plánu jedné bloncky) čelí jedné překážce za druhou.
Že jsem opět hltala detaily vztahu Kassiela a Ellie, nemůže být pochyb. Nicméně v tomto dílu exceluje Adam, nejen pro svůj humor a sarkastické poznámky, ale především pro svůj charakter a neskutečný příběh..
Prostřední část knihy mi přišla trošičku utahaná, ale konec to opět vyšvihl do nebeských sfér :)

11.08.2022 5 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Očistec je fenomenální jízda plná silných emocí! Vtahlo mě to neskutečně a první polovinu knihy jsem dojetím obrečela. Několikrát! Což se mi moc nestává.. Neskutečně chytlavé čtení nabušené silou, láskou a přátelstvím. Závěr mě naprosto strhl a navnadil k pokračování této překrásné série.

06.08.2022 5 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Velmi čtivá kniha zasazená do českého prostředí se skvěle zachycenou atmosférou staré Prahy. Děj má příjemný spád a postavy Anny a Damiena jsou velmi sympatické. Téma zaklínačů a démonů je trefa do černého.

29.07.2022 4 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Moje velká očekávání od této knihy nebyla naplněna. Styl psaní mi nějak neseděl, vůbec jsem se nemohla začíst. Spousta zbytečných detailů popisu okolí a málo psychologických pohnutek postav. Především u hlavní hrdinky jsem to postrádala, Roma oproti tomu mnohem lépe napsaný charakter. Opravdu jsem se začala bavit až v poslední čtvrtině knihy. Mocenské a politické téma, konkurenční prostředí gangů, i časové a místní usazení se mi líbilo, jen si myslím, že z toho šlo vytěžit mnohem více.. Ale pokračování dám určitě šanci.

23.07.2022 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

"Ztráta milované osoby vám roztrhne srdce vedví a nenahradí ji nic, pouze sladký šepot jejich vzpomínek. Tyto vzpomínky se stanou rameny, na nichž se můžete vyplakat."
Kniha plná rozporů a tajemna, ale pokud se odprostíte od velkého zamyšlení nad mnohými scénami, pak si ji užijete. Je to svérázné čtení, kde se stupnice emocí přelévá od nadšení po vztek až příliš rychle.

04.01.2023 3 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

V Neústupné princezně se toho moc neděje. I příběh jakoby ztratil původní jiskru. Ale závěr moje hodnocení o něco zvedl.

15.09.2022 3 z 5

Sever a Jih. Díl I. Sever a Jih. Díl I. Elizabeth Gaskell

Sever a jih je citlivý sociální román, kde se střetávají dva odlišně životní přístupy. Dialogy Margaret a Johna Thorntona jsou základním kamenem a přinášejí spoustu úsměvným momentů.

09.09.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

"Nikdy neodpustím, nikdy nezapomenu."
Půlnoční koruna je mnohem čtivější a propracovanější počin než Skleněný trůn. Celaena je osvěžující hrdinka temného rázu, která se chová občas trošku nesmyslně na to, jak byla představena v prvním díle. Přesto si mě v této knize zcela získala na svou stranu :)
Krve teče dost, děj má spád, zajímavé, napínavé momenty, které ve mě vzbuzují spoustu otazníků a milostný trojúhelník, který mi moc neseděl.
A ten strhující závěr? Nedočkavě se vrhám na pokračování..

25.08.2022 4 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

"Nechť každý má svého anděla strážného, který bude dýchat za něj.."

Soudný den je překrásné zakončení výjimečné série, která působí jako pohlazení na duši. Nese v sobě obrovskou dávku životního moudra a námětu k zamyšlení.
Ústřední trojice zda exceluje se vzájemnou hloubkou lásky, ochotou sebeobětování a vnitřní silou. Flashbacky a záblesky, které dovolují nahlédnou do počátků, děj a pohnutky postav parádně dokreslují. Moc se mi líbí i pořádná dávka humoru a sarkasmu.
Kdyby Sedmé nebe vyšlo v angličtině, věřím, že by se zařadilo ke světovým bestsellerům!
Doufám, že se mi bonusový díl Navěky díky znovu vydání časem dostane do rukou..

17.08.2022 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Je znát, že se jedná o literární prvotinu. První polovina knihy mi přišla dost rozvleklá a místy až příliš postrádající logiku nebo nějaké vodítko, proč tomu tak je, ale pak příběh nabral na obrátkách a už se četl sám.

22.08.2022 3 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Třetí díl mi nějak nesednul. Často mi přišel zbytečně osekaný a až příliš zalitý sluncem. Dočetla jsem spíš ze zvědavosti.

15.09.2022 2 z 5