bruntal bruntal komentáře u knih

Poutnický deník Poutnický deník Jiří Bouda

Vzhledem k věku se jednalo o obdivuhodné výkony. Kniha je psaná skutečně formou deníku avšak velmi poutavě a pečlivě.

01.02.2018 4 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Četl jsem tuhle knihu dnes cestou do práce v MHD. Při čtení kapitol popisujících pobyt v Osvětimi jsem měl v očích slzy. Knihu jsem na chvíli zavřel a přemýšlel, aby oči oschly. Vzpomněl jsem si mimoděk na třídu prvňáčků z Teplic, kam by chtěl nějaký "vlastenec" házet granát, pak jsem se podíval z okna a uviděl billboard s hrdě se usmívající tváří a nápisem "Stop migrantům. Stop Drahošovi". Oči se mi opět zalily slzami...

31.01.2018 5 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Kniha je to bezesporu výborná, ale přesvěčila mne, že nejsem typ pro válečnou literaturu. Popravdě je to zřejmě jediná kniha tohoto žánru, kterou jsem četl, ale určitě nějakou dobu potrvá než - a jestli vůbec - po tomto žánru opět sáhnu. Kdo však tuto literaturu rád má, bude z knihy nadšen.

30.01.2018 4 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Kdo zná Fulghuma nebude překvapen. Hluboká zamyšlení nad všedními věcmi, krásně podaná...

30.01.2018 5 z 5

77 zajímavostí ze starého Egypta 77 zajímavostí ze starého Egypta Břetislav Vachala

Jako malého kluka (cca 12-ti letého) mne strašně zajímal starověký Egypt, faraóni a vše kolem. Naši mi koupili tuhle knihu a já byl štěstím bez sebe.

29.01.2018 5 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Očekával jsem překvapivé rozuzlení a přišlo. Myslím však, že je to spíše povídkou nežli čím jiným.

26.01.2018 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pobavilo. Taková jednohubka.

25.01.2018 3 z 5

Dívka na parníku Dívka na parníku Pelham Grenville Wodehouse

Pro mne jedna z těch slabších Wodehousevých knih.

25.01.2018 3 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Životopis, za svého života nedoceněného velikána umění, formou strhujícího románu.

24.01.2018 5 z 5

Bílá vydra Bílá vydra Josef Kutík

Příběhy Bílé vydry jsem jako kluk přímo hltal. Vykreslující popis krajiny a přírody. Charakter hlavního hrdiny... S ohledem na téma a zaměření této knize nelze nic vytknout.

24.01.2018 5 z 5

Tajfun a jiné povídky Tajfun a jiné povídky Joseph Conrad

Zbytečně nízké hodnocení. Je to moc pěkná knížka, která si své čtenáře mezi kluky toužícími po dobrodružství jistě najde.

24.01.2018 4 z 5

S prázdnou kapsou kolem světa S prázdnou kapsou kolem světa Paul d‘Ivoi

Děj mi připomínal Cestu kolem světa za 80 dní od J. Verna

24.01.2018 3 z 5

Evangelium podle Piláta Evangelium podle Piláta Éric-Emmanuel Schmitt

Bravurní počin, který čtenáři nenásilnou, zajímavou a originální formou přibližuje jak samotného Ježíše, tak dobu, ve které žil.

22.01.2018 5 z 5

Barmy a světla ramp Barmy a světla ramp Pelham Grenville Wodehouse

Sice mám raději Wodehousovy příběhy z Anglie, plné lordů a strýčků, ale takováto osvěžující jednohubka také není vůbec špatná.

22.01.2018 4 z 5

Za obzorem čeká svět Za obzorem čeká svět M. Z. Thomas (p)

Již vím po kom se jmenuje Humboldtův proud a tučňák Humboldtův...

18.01.2018 5 z 5

Popis neuvěřitelného amerického snu, který je podepřený obrovským úsilím, energií, pracovitostí, optimismem a neutuchající vírou ve vlastní schopnosti. Inspirující a motivující. Odkrývá i věci, o kterých většina lidí vůbec netuší. Co vše stojí za takovým úspěchem...

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Frances Goodrich

Když se lidskost setká s nelidskostí...

Gringo mezi divochy Gringo mezi divochy Wojciech Cejrowski

Skvělá kniha, výborný naprosto netradiční cestopis. Zábavný, vtipný, napínavý, poučný... Autor má dar vypravěče a ví o tom a to je dobře, protože jej umně využívá.

17.01.2018 5 z 5

Čekal jsem něco trochu jiného. Odbíhání od vlastního vyprávění k jiným - občas historickým, občas smyšleným - příběhům mi vadilo.

15.01.2018 3 z 5

Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Lucie Kovaříková

Skvělý cestopis!

12.01.2018 4 z 5