Barmy a světla ramp

Barmy a světla ramp https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134243/barmy-a-svetla-ramp-134243.jpg 4 20 4

Když se milý Barmy, jinak též Cyril Fotheringay-Phipps, od věštkyně dozvěděl, že vykoná dlouhou cestu, pozná krásnou dívku a do jeho života zasáhne neznámý cizinec, nelenil. Odjel do Ameriky a dlouhou dobu se nedělo nic. Až najednou. Seznámil se s idolem ženských srdcí, hercem Mervynem Potterem, a podědil po strýci. Mervyn Potter z něho s velkorysostí sobě vlastní udělal milionáře a Barmy se nestačil divit, jaký je najednou o něho zájem. Nechce si koupit hotel? Stačí říct. A co takhle investovat do skvělé divadelní show? Zaručený úspěch. Barmyho ovšem zajímá krásná dívka, a když ji skutečně potká, nechá se uvrtat do všeho možného. V tomto zábavném příběhu autor využil svých zkušeností z divadel, pro něž psal, a tak postavy v jeho vyprávění jako by vyskočily z broadwayského divadelního světa čtyřicátých let.... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Vyšehrad

Barmy In Wonderland , 1952

Johncze
Johncze
13.08.2023 5 z 5

Zatím nejlepší Wodehouse, příběh krásně odsýpá, a i přestože se dá často odhadnout dopředu jeho další vývoj, pobaví a pohladí, krásně použitý jazyk jako bonus (za to dík překladu!).

bobo7592
bobo7592
16.11.2018 5 z 5

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

bruntal
bruntal
22.01.2018 4 z 5

Sice mám raději Wodehousovy příběhy z Anglie, plné lordů a strýčků, ale takováto osvěžující jednohubka také není vůbec špatná.

Merlinit
Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Jedna z perel mé sbírky.