Gringo mezi divochy

Gringo mezi divochy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241570/bmid_gringo-mezi-divochy-241570.jpg 5 13 6

Wojciech Cejrowski je znám jako cestovatel, antropolog, badatel divošských indiánských kmenu, spisovatel, stand up komik, fotograf a v neposlední řade také tvůrce exotických dokumentárních poradu, za které obdržel v roce 2008 na mezinárodním New York Festivals zlatou medaili v kategorii Travel & Tourism. Hovoří plynně třemi jazyky: americkou angličtinou, španělsky a polsky. Již téměř 30 let se vydává do těch nejvzdálenějších míst naší planety. Doposud navštívil přibližně 60 zemí. Jeho druhým domovem je amazonský prales, kde se snaží zkoumat indiánské kmeny – jejich životní styl, zvyky a kulturu. Wojciech Cejrowski je znám jako ten, který míří do míst, kam ostatní vůbec nechodí. Zde je několik příkladů: - V roce 1996 se pešky dostal z Panamy do Kolumbie - prošel bahnitý Dariénský průsmyk, který je znám jako pól džungle. - V roce 1999 zdolal v Guyane celou trasu Camel Trophy a dostává se ještě mnohem dál – do poslední vesnice kmene Wai Wai. Mnohokrát plul indiánskou pirogou (druh loďky) přímo doprostřed panenského pralesa; dlouhé týdny nemel kontakt s civilizací. Bydlel s indiány a žil stejným způsobem jako oni: stavěl chatrče, lovil, jedl stejné jídlo jako oni… když měli hlad, mel ho také. To vše jen proto, aby získal, uchoval a zachránil informace o lidech, kteří žijí porad jako v době kamenné. Knihy Wojciecha Cejrowského jsou plné neuvěřitelných a hlavně vtipných příhod, které zažil na svých cestách do těch nejvzdálenějších, mnohdy zapomenutých míst. Celkem se v Evropě prodalo 1 000 000 kusu jeho knih. Wojciech Cejrowski je členem Explorer´s Club v New Yorku. Pouze 500 lidí na světě má stejný status členství jako on - Fellow. Od roku 2004 je rovněž členem Royal Geographic Society v Londýne. Stejně jako v prvním případě se jedná o nejprestižnější druh členství - Fellow.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Beskydy

Gringo wśród dzikich plemion , 2006

mysteriouslukas
28.05.2018 5 z 5

Tohoto spisovatele znám z televizního pořadu na boso světem. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Výborně napsaná, skvělé příběhy i fotky. Ti co mají rádi dobrodružství, cestování a kvalitní příběhy určitě nebudou zklamáni.

bruntal
17.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha, výborný naprosto netradiční cestopis. Zábavný, vtipný, napínavý, poučný... Autor má dar vypravěče a ví o tom a to je dobře, protože jej umně využívá.

RenkaB
10.12.2017 5 z 5

Přečteno v polštině - Gringo wśród dzikich plemion, ISBN978-83-7506-017-1, r. 2006. Kniha je doplněna černobílými i barevnými fotografiemi s komentáři. Knížku jsem dostala dárkem a byla to paráda. Čtení to bylo poučné, zábavné a humorné. Pokud se naskytne příležitost, tak si od p. Cejrowského ráda přečtu něco dalšího (třeba i v češtině).

Juicyk
26.04.2017 4 z 5

Zajímavé, vtipné, ale i poučné. Je pravda, že některé kapitoly bych možná seřadila trošku jinak, ale to je přeci jen detail :) Pokud se zajímáte o cestování, především do míst bez civilizace, určitě vám knihu mohu doporučit.

Juzzy
04.05.2015 5 z 5

skvělé, vtipné, nenáročné a odpočinkové

viki2011
06.03.2015 5 z 5

Každý, kdo rád cestuje a touží navštívit neznámá místa naší země, si určitě přijde na své. Zajímavě, vtipně a poutavě napsáno. Rozhodně doporučuji. Autor má svůj specifický styl psaní, moc dobře se to čte, a navíc se toho člověk hodně dozví.

Autorovy knížky

Wojciech Cejrowski
polská, 1964
2015  97%Gringo mezi divochy

Kniha Gringo mezi divochy je v