Dívka na parníku

Hlavní postava, mladík Sam Marlowe, je sice chlapík se srdcem na pravém místě, zároveň je však neuvěřitelný smolař a stejně tak neuvěřitelné jsou situace, do nichž se dostává. Při cestě na lodi do Evropy se zamiluje do dívky Billie a nakonec přes všechny nástrahy osudu, v nichž jiskří Wodehousův slovní a situační humor, vše dobře dopadne i pro Sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27843/divka-na-parniku-UaI-27843.jpg 4.148

The Girl on the Boat (1922)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Vyšehrad

bruntal

Pro mne jedna z těch slabších Wodehousevých knih.

Palorizek85
05.07.2017

Zábavná a čtivá kniha s mnoha humornými situacemi. Takové lehké letní čtení.

Merlinit
18.03.2014

A další perlička mé sbírky.

Malin
28.06.2013

Jo, tak takhle si představuju ideální nenáročné čtení na léto. Samozřejmě happy ending included, tak to má být.

mgeisselreiter
14.04.2013

Moje první setkání s autorem. Z počátku se zdálo, že bude kniha plná humorných hlášek, ale ukázalo se, že se mi prostě nepodařilo naladit s autorem na stejnou notu. Celkově je to takové nic moc zajímavé a člověk už čeká, až to skončí. A konec by mohl nastat kdykoliv, i křív, než nastal. 65%, 13.4.2013.

kapllu
17.03.2011

Špatné to není, dobré také ne. Je mi ale moc líto chudáka Sama, se slečnou Vilhelmínou to moc pěkně nechytil... Kdoví, kdy se jí znechutí způsob, jakým si Sam váže kravatu a rozvede se s ním..