Evangelium podle Piláta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Evangelium podle Piláta se skládá ze dvou částí. V první, nazvané Zpověď odsouzence na smrt večer před zatčením, je mluvčím sám Ježíš(v knize Ješua), který koná zázraky, ale stále má pocit, že sám své kroky neřídí. V druhé části, psané formou dopisů Piláta Pontia bratru Titovi do Říma, se dozvídáme o postavě jakéhosi Ješuy, který byl špatným truhlářem a špatným Židem, bratříčkoval se s opilci i s lehkými ženami a svého bratance Jóchánána považoval za podvodníka. Po intimně laděné první části získává román v části druhé takřka detektivní spád. Pilát a tetrarcha Herodes viditelně znervózní poté, co se ztratí ukřižované tělo a začnou se šířit první zvěsti o Ješuově zjevování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18725/big_evangelium-podle-pilata-Dbz-18725.jpg 4.732
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Garamond
Originální název:

ĽÉvangile selon Pilate, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Evangelium podle Piláta

Vidlička
03.05.2021

Zajímavá studie dvou pohledů na to, jak přijít/nepřijít k víře, podaná nevnucující se formou. Hezké, možná i proto, že nedlouhé.

lencin
25.08.2020

První díl románu je niterné vyznání Ježíše, druhý pak Pilátovým pátráním po "spiknutí" okolo Ježíše. Až detektivní ráz. Pilát se (vlivem své ženy) vydává za Ježíšem hledat smysl života.
(2006)


Chytuš
17.02.2018

Příběh je v tomto případě všem notoricky známý, nicméně jeho podání je bravurně zpracováno. Ježíš, jeho život a myšlenky jsou v první části knížky vykresleny tak krásně lidsky... Rozhodně nejde o žádné nudné teologické kázání :-) Neméně zajímavá je druhá část - Pilátovy dopisy, ve kterých se snaží logicky vysvětlit všechny události okolo smrti Ježíše a jeho zmrtvýchvstání. Skvěle podané myšlenkové pochody rozumově založeného člověka, který se samotným pátráním vydává na cestu od hlavy k srdci. Krásné, pět hvězdiček je pro tuhle útlou knížku málo...

bruntal
22.01.2018

Bravurní počin, který čtenáři nenásilnou, zajímavou a originální formou přibližuje jak samotného Ježíše, tak dobu, ve které žil.

JIC
17.04.2017

Skvela knizka, doporucuji ke cteni!

MaxQ
21.11.2016

Další z mnoha alternativních životopisů Ježíše Krista. Naštěstí se tento nesnaží šokovat ani bořit či urážet. Je psán velmi lidsky, od Bible se neliší, právě naopak, ovšem zpřístupňuje Ježíše jako člověka, jednoho z nás. I Pilátovy dopisy svému bratru jsem zhltnul na posezení. Kromě jeho pohledu na věc se člověk dozví i něco o době, kdy se tento příběh odehrává. Za mě velmi dobrá knížka.

Galadwen
17.10.2013

Vynikající knížka po všech stránkách. Zejména mě oslovila druhá část psaná z pohledu Piláta - jako téměř "detektivní" pátrání rozumově založeného člověka, snažícího se dokázat, že se zázrak nekonal - a poznávajícího na sobě samém, že všechno může být docela jinak.

Zajda
02.10.2013

Trošku mi to připomínalo pikle Severuse Snapea a Albuse Brumbála. :D Je to vynikající, opravdu smekám, tohle mě uchvacuje když se na 2000 let známý příběh dokáže někdo podívat úplně novýma očima a předložit verzi, která je lidsky velmi reálná a zároveň skrývá dost prostoru i pro mysticismus. Interesantní je i ten střet dítěte poprvé se smrtí, jo stejně jako Ježíš i já jsem kdysi věřil ve vlastní nesmrtelnost, tak jako všechny děti...

1