77 zajímavostí ze starého Egypta

77 zajímavostí ze starého Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110735/bmid_77-zajimavosti-ze-stareho-egypta-p31-110735.jpg 5 18 6

Hanka_Bohmova
03.10.2022 4 z 5

Vyhovovalo mi členění do krátkých kapitolek vhodných pro příležitostné čtení, což je časový formát, na který jsem teď povětšinou odkázaná. Kniha opravdu zaujme bohatstvím a plasticitou informací, často pobízí k dalšímu studiu - a taky k okamžitému sdělování nejbližšímu okolí.
Roztomilým překvapením byla pro mě ukázka "dopisu mrtvé". Značně se podobá dopisu ze staroegyptské detektivky Agathy Christie, kterou jsme právě doma četli. Sama v předmluvě říká, že byla při psaní inspirována existujícími nálezy, takže může jít o tentýž text. Hned jsem se o to podělila s nejbližším okolím :o)

Atanone
11.11.2019 5 z 5

Jedna z knih, které ve mně podpořily zájem o Egypt a starověk vůbec. Je přehledná a vůbec není nudná, takže pro toho, kdo se chce dozvědět věci ve zkratce, je ideální a pro ostatní dobrá inspirace pro rozhodování, které z témat si vybrat při dalším čtení

Lady.Lucrezia
17.01.2019 5 z 5

Břetislav Vachala poutavě přibližuje čtenářovi Starý Egypt z mnoha různých koutů. Doporučuji knihu pro její obsah i přesnost faktů, v mnohém se přikláním k tomu, že jde o jednu z nejlepších knih o této starověké civilizaci napsané v našich končinách.

bruntal
29.01.2018 5 z 5

Jako malého kluka (cca 12-ti letého) mne strašně zajímal starověký Egypt, faraóni a vše kolem. Naši mi koupili tuhle knihu a já byl štěstím bez sebe.

Geenie
24.06.2015 5 z 5

Vhodně vybraných 77 zajímavostí, které jistě osloví každého čtenáře. Publikace je doplněna obrázkovými přílohami, které danou zajímavost rozšiřují a přibližují. Laik, nadšenec i odborník tak získá ucelený popis. Kniha je dále přehledně členěna do několika kapitol a doplněna jmenným seznamem panovníků + chronologickým přehledem. Považuji ji za užitečnou publikaci nejen při studiu egyptologie.

oolinkaa
18.02.2013 5 z 5

Krásné, čtivé!! Doporučuji všem.

Egypt zajímavosti

Břetislav Vachala